Skocz do zawartości

RWD-21 projekt, budowa, oblot


mirolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za miłe słowa, jestem łasy na pochwały i teraz rosnę każdego dnia ;):)

 

Wczoraj odebrałem od kolegi zdjęcia z jego aparatu, zgrałem filmik oraz domontowałem do wcześniej pokazanego filmu kilka scen z pierwszego startu.

Wklejam też kilka ciekawych ujęć z lotu modelu.

 

IMG_1844_korekta.jpg

 

IMG_183_korekta.jpg

 

IMG_1818_korekta.jpg

 

IMG_1827.JPG

 

IMG_1819_korekta.jpg

 

Silnik z zamontowanym podżarzaniem pracuje stabilnie i pewnie. Do kolejnych prób założe maską silnika i wtedy sylwetka modelu w locie nabierze "szlachetności"

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Problem z owiewkami jest większy niż mi się początkowo wydawało a dokładnie, muszę wykonać nowe.

 

Zaczęło się od stwierdzonego jeszcze przed startem przemieszczania wahacza w amortyzatorze które udało się zlikwidować poprzez wymianę wkrętów robakowych na śruby, głębsze zaszlifowanie na płasko wahacza oraz odrobinę kleju stosowanego do montażu zębatek na wałach silników.

Niestety drugie niezbyt ładne lądowanie modelu sprawiło, że wahacz znów się przemieścił i konieczna była bardziej radykalna ingerencja w goleń podwozia.

 

2014-12-18-3887.jpg

 

Dzięki pomocy kolegi do wahacza został dospawany sztyft stalowy i teraz zamierzam za pomocą objemki stalowej skręcić go do amortyzatora. Zbyt duże były siły od wahacza i obrabiało się aluminium w miejscu mocowania. Teraz mam nadzieję problem rozwiążę definitywnie ale niestety goleń została poszerzona a przygotowane i spasowane wcześniej owiewki kół muszę odstawić na półkę.

 

 

ewentualnie literki rejestracji od spodu

 

Brak oznaczeń od spodu to nie przeoczenie.

Mam chyba ze 40 zdjęć oryginału i kilka różnych rysunków w tym te z Modelarza które stanowiły podstawę projektu ale na żadnym nie ma pokazanego miejsca i wielkość oznaczeń od spodu :(

Komplet oznaczeń analogiczny jak u góry płata mam przygotowany ale zawahałem się przy klejeniu i odpuściłem, planując kolejną wizytę w Muzeum Lotnictwa i sprawdzenie pod skrzydłem jak to wygląda. Oglądałem samolot wielokrotnie ale nie wpadłem do tej pory na pomysł, aby sie pod niego położyć. Ciekawe jak zareaguje ochrona w Muzeum jak mnie namierzy pod skrzydłem samolotu ;)

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 (...)

Oglądałem samolot wielokrotnie ale nie wpadłem do tej pory na pomysł, aby sie pod niego położyć. Ciekawe jak zareaguje ochrona w Muzeum jak mnie namierzy pod skrzydłem samolotu ;)

 

ms

 

Podejrzewam że nie takie rzeczy widzieli w wykonaniu makieciarzy. Sądze zatem ze pomyślą "Oho nastepny nawiedzony". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Brak oznaczeń od spodu to nie przeoczenie.

Mam chyba ze 40 zdjęć oryginału i kilka różnych rysunków w tym te z Modelarza które stanowiły podstawę projektu ale na żadnym nie ma pokazanego miejsca i wielkość oznaczeń od spodu :(

Tutaj masz zdjęcia od spodu samolotu. Widać na nich oznaczenia. http://pfmrc.eu/index.php?/topic/34048-rwd-21/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link, znam ten wątek i mam te same rysunki.

Niestety na widoku od spodu nie ma pokazanych oznaczeń.

Na dwóch ostatnich zdjęciach coś widać ale i tak czeka mnie spacerek do Muzeum aby zrobić zdjęcie szerokim kątem i uchwycić całe oznaczenie na skrzydle.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.