Skocz do zawartości

PZL M-18 [DREWNIAK]


rajaner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

;) ) Szkoda, że nie zobaczę go na żywo, na "surowo", przed malowaniem.

Przed malowaniem raczej nie ale jeżeli odbędzie się zlot modeli polskich samolotów w Radawcu to będzie okazja.

Jak na razie mam dwa modele ale jest w planie następny.

 

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuka jak żywy :)

 

Rzeczywiście, model ma chyba troszkę za wysoką kabinę, przez co wygląda jeszcze bardziej wielbłądowato. Tak wręcz "komiksowo", pomalować go wzorem bohaterów kreskówki Planes i będzie wyśmienicie :)

 

Ogólnie - bardzo mi się podoba, nawet jeśli są jakieś odstępstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie rację kabina jest za wysoka o 10 mm zauważyłem to po jej sklejeniu i przymiarce do kadłuba, myślałem że nikt nie zwróci uwagi ale nie na to jak sokole oko modelarza.

Patrząc na to z drugiej strony to najnowsza wersja M-18 i w ostateczności mogę go tak pomalować.

 

post-12393-0-45566100-1387609865.jpg

 

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Przyszła pora na pomalowanie modelu wybrałem dwa zdjęcia według których będę się wzorował przy malowaniu ale nie jestem zdecydowany którą wersję wybrać.

Zdjęcie pierwsze to najbardziej znane malowanie M-18 ale i drugie myślę że jest dość ciekawe i raczej mało spotykane.

Trudna decyzja,może jakaś propozycja?

Foto 1.

post-12393-0-52630400-1388052606.jpg

Foto 2.

post-12393-0-73688000-1388052626_thumb.jpg

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie malowanie klasyczne.

Moim zdaniem Dromader jest zbyt charakterystyczny, by na nim eksperymentować z kolorem. Zrobiłeś bardzo ładną makietę silnika, dbasz o wierność. kształtów. Nie rób zabawki malowaniem.

Czerwone niech sobie będzie jakieś tam Ferrari ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za naprowadzenie na właściwą drogę,dużo by nie brakowało a model byłby czerwony mimo że w domu też mówili nie kombinuj,maluj jak powinien wyglądać prawdziwy Dromader.

Dzisiaj zaczynam malowanie jest z tym troszku roboty bo nie mam własnego sprzętu do malowania w domu oklejanie a potem wycieczka do kolegi do garażu i tak w kółko spacer tam i z powrotem. Ale nie długo się to zmieni kompletuję części do agregatu.

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie modelu rozpoczęte.

Dzisiaj domalowałem czarne końcówki skrzydeł, muszę czekać aż wyschnie farba żeby zdjąć taśmy zanim to wszystko wyschnie zabieram się za oszklenie kabiny i jakieś wyposażenie, muszę poszukać jakiegoś pilota który odważy się usiąść w kabinie.

 

Tak to wygląda na chwilę obecną.

 

post-12393-0-66738200-1388244402_thumb.jpg

 

post-12393-0-40025200-1388244422_thumb.jpg

 

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Co to za żółć? Czy nie powinna być bardziej soczysta?

Może tylko na zdjęciach tak wygląda.

 

Farba jest ostra żółta, jak to piszesz soczysta wszystkie zdjęcia robię telefonem i tak to wychodzi,kiepska jakość i nie pokazuje prawdziwej barwy koloru.

 

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dromader jest malowany farbami w kolorze RAL 1003 (żółty), RAL 9003 (biały) oraz RAL 9005 (czarny), RAL 3020 (czerwony wszystkie napisy) RAL 7035 (felgi kół, wnętrze kabiny pilota)

 

Widząc jak siadasz za sterami Dromadera masz bardzo dużą wiedzę na temat tego samolotu.

Do malowania mojego modelu nie używam odpowiedników farby jakimi jest malowany Dromader to lakiery ogólnodostępne w sklepach,robię dużo notatek z obserwacji na Forum kolory farb które podałeś na pewno się przydadzą za co bardzo dziękuję

 

Pozdrawiam Andrzej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.