Skocz do zawartości

PZL M-18 [DREWNIAK]


rajaner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dojdzie Ci jeszcze silnik i oklejenie więc będzie waga RTF około kilograma. Może coś w granicy 500W. Mam Extrę od Galbarczyka do lotu waży jakieś 1.1 kg i mam silnik TURNIGY 3536/6 1250 kv 500W i Extra sobie na nim dobrze radzi na śmigle TP 10x5. W abc jest takie coś w podobnych parametrach http://abc-rc.pl/p/206/3856/silnik-ipower-ibm2814-6-1250kv-108g-496w-max-34-2a-silniki-firmy-iflight-ipower-silniki-elektryczne.html

Jak znajdziesz silnik to i śmigło się znajdzie w specyfikacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę ze taki smigło pasowało by do twojego modelu,Wygladał by super :):)

Śmigło eleganckie chyba komuś też proponowałem coś takiego,ale nie na moją kieszeń.

 

Dojdzie Ci jeszcze silnik i oklejenie więc będzie waga RTF około kilograma. Może coś w granicy 500W. Mam Extrę od Galbarczyka do lotu waży jakieś 1.1 kg i mam silnik TURNIGY 3536/6 1250 kv 500W i Extra sobie na nim dobrze radzi na śmigle TP 10x5. W abc jest takie coś w podobnych parametrach http://abc-rc.pl/p/2...lektryczne.html

Jak znajdziesz silnik to i śmigło się znajdzie w specyfikacji ;)

 

Dzięki za pomoc z napędem elektrycznym dopiero zaczynam i dlatego nie bardzo wiem co i jak.

Jutro składam zamówienie,myślę że ten silnik sprawdzi się też w moim modelu troszku mi się spieszy bo potrzebuję kilka innych drobiazgów

 

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Panowie przyszła pora na rozmieszczenie wyposażenia, wiem że dolnopłaty wyważa się do góry kołami ale nie wiem gdzie ustalić SC na planach nie jest zaznaczony i nigdzie nic na ten temat nie znalazłem ,czy może ktoś pomóc?

Może ktoś ma zdjęcia wnętrza kabiny i mógłby udostępnić to co znalazłem jest kiepskiej jakości i nie nadaje się do druku.

 

Z góry dziękuję Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w ten piękny niedzielny poranek.

 

Ostatnie dni to najgorsza robota przy modelu,cały model jest oklejony japonką i kilka razy przemalowany nitrocellonem,nie znacznie widać miejsca łączenia papieru, nie wiem czy wystarczy przeszlifować drobnym papierem ściernym czy zrobić mieszankę z talkiem i te miejsca pod szpachlować.

Przy kadłubie coś mogę porobić ale skrzydła są przypięte do deski i ze dwa dni tak poleżą.

Jutro zabieram się za śmigło zamówiłem dwa 10/5 i jakoś muszę ich razem spasować żeby zmniejszyć między nimi odległość no i oczywiście przemalować bo mają śmieszny kolor, jak to mówią zobaczymy co mi z tego wyjdzie.

 

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego me 109 i tak na wszelki wypadek pokryłem jedną warstwą nitrocellonu zmieszanego z talkiem (rozrabiałem starą słowiańską metodą "na oko" :) ) łączenia papieru przeszlifuj papierem wodnym 1200 i coś się powinno wygładzić ... z doświadczenia teraz mogę powiedzieć pod palcem nic nie czułem ale gdzie nie gdzie przy malowaniu niestety mi widać łączenie ale jak dla mnie może być ... jak to mówią tragedii nie ma mam nadzieję że poleci ;) śmigło robiłeś sam ? Jakie ma wymiary ? Silnik zamówiony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze śmigłem kombinowałem sam robiłem to pierwszy raz,to dwa śmigła GWS 10/5 które troszku zeszlifowałem żeby nie odstawały tak od siebie następnie razem skleiłem i pozostawiłem z kręcone na 12 godzin, jak widać pomalowałem na czarny mat, końcówki zanurzyłem w żółtej nitro wyszły jednakowe.

Dzisiaj po zacierałem miejsca łączenia papieru jest dużo lepiej teraz trzeba złożyć cały model postawić na kołach i zobaczyć ja to wszystko razem wygląda

 

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze śmigłem kombinowałem sam robiłem to pierwszy raz,to dwa śmigła GWS 10/5 które troszku zeszlifowałem żeby nie odstawały tak od siebie następnie razem skleiłem

Andrzej.

Doradzam daleko idącą ostrożność. Takie eksperymenty mogą skończyć się dość nieprzyjemnie. Potraktuj to śmigiełko jako ekspozycję statyczną, a jak zależy ci na śmigle czterołopatowym to je po prostu zakup. Jeśli nie stać ciebie na nie, to lataj na klasycznym śmigle dwułopatowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim klejem jest sklejone Śmigło i kiedy fotka całego modelu?? ...

 

Śmigło sklejone jest klejem do plastiku DRAGON PROFESSIONAL.

 

Doradzam daleko idącą ostrożność. Takie eksperymenty mogą skończyć się dość nieprzyjemnie. Potraktuj to śmigiełko jako ekspozycję statyczną, a jak zależy ci na śmigle czterołopatowym to je po prostu zakup. Jeśli nie stać ciebie na nie, to lataj na klasycznym śmigle dwułopatowym.

 

Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi,sklejając śmigło starałem się zrobić to bardzo dokładnie kolega Grzesiek [szirokez] w swoim modelu AN-2 ma tak zrobione śmigło i dlatego postanowiłem zrobić tak samo,nie jestem pewien ale w M-18 chyba też połączył dwa śmigła.

Domyślam się że może to grozić uszkodzeniem silnika jeśli nie znajdę czterołopatowe to do pierwszego lotu zastosuję się do twojej rady.

 

Dziękuję Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda z boku,pierwsze ze szlifowałem około 2-3 mm drugie 1 mm wszystkie wymiary po sklejeniu się zgadzają.

Jeżeli jest to zrobione nie prawidłowo i tak być nie może proszę o tym napisać zapomnę że takie śmigło mam.

Do silnika jaki zamontuję w modelu producent zaleca śmigło 9x4 albo 10x4,7,jest w sprzedaży śmigło czterołopatowe 10x8 czy takie może być? chociaż wydaje mi się że ma za duży skok.

 

post-12393-0-17337100-1387452506_thumb.jpg

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.