Skocz do zawartości

Piaggio Aero MPA 1:8


Rekomendowane odpowiedzi

Nie dam rady przedłużyć. Na drodze stoi serwo. Rurka alu dochodzi do serwa. Musiałbym wydłubać i wyciąć nowe gniazdo na serwo. Na razie wystarczy mi tak jak jest, ale może zrobię konstrukcyjne, ciut większej rozpiętości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś z głodu lotów pojechałem na lotnisko mimo złych prognoz. Nie zdecydowałem się oblatywać Wicherka, bo wiało 6-8 m/s, ale stwierdziłem, że trzeba sprawdzić Testera w złych warunkach pogodowych. Było ciężko, ale obyło się bez szkód. Kręcone budzikiem  ;)

 

https://youtu.be/tm8WXrYrI28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z głodu lotów pojechałem na lotnisko mimo złych prognoz. Nie zdecydowałem się oblatywać Wicherka, bo wiało 6-8 m/s, ale stwierdziłem, że trzeba sprawdzić Testera w złych warunkach pogodowych. Było ciężko, ale obyło się bez szkód. Kręcone budzikiem  ;)

 

https://youtu.be/tm8WXrYrI28

Aś się wyrobił, panie pilocie. Fachura.

A i twojemu samolotu, widać, jakoś wiatr specjalnie nie wadził ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie lata, nie widać, aby było ciężko, lot był płynny..

Robiłeś jakieś testy z kątami albo SC, czy po prostu chciałeś sobie polatać.

 

Miałem robić testy z różnymi położeniami SC, ale w tych warunkach nie odważyłem się. Chciałem sobie po prostu polatać. 

Ale ewidentnie widzę, że muszę zrobić nowe większe skrzydło przednie. Wtedy będę mógł przesunąć SC do przodu i powinien mniej podskakiwać dziobem przy kołowaniu i starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to namawiam Kolegów na zrobienie własnego modelu w układzie 3LSC. Szczególnie nadaje się na platformę do FPV i zdjęć lotniczych, ze względu na możliwość umieszczenia sporej masy PRZED płatem głównym.

Można grać powierzchnią płata przedniego w zależności od planowanego ładunku. Układ 3LSC jest bardzo wybaczający, i stabilny. Praktycznie nie da się go przeciągnąć. W odróżnieniu od klasycznej kaczki, w którym przednie skrzydło jest sterem wysokości, w układzie 3LSC nie steruje się wysokością za pomocą przedniego płata, co praktycznie wyklucza możliwość wpadnięcia modelu w oscylacje przy użyciu stabilizatora.

Chętnie podzielę się zdobytymi doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.