Skocz do zawartości

PZL Ts-11 Iskra EDF


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję użyć opalarki , a najlepiej z regulowaną temperaturą, sam tak robię kabinki i efekt nie jest najgorszy. A najlepsza butelka to chyba będzie po Coca Coli bo jest prawie bez przetłoczeń i do tego ciut większa od zwykłych, ma chyba 2,25l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odradzam Coca-colę. W ogóle proponuję butelkę po napoju niegazowanym - jest dużo cieńsza i dużo lepiej się obkurcza. Czy ma jakieś karby czy nie - jak dla mnie różnicy przy dobrym naciągnięciu nie widać. Ja opalam nad kuchenką - mam ciągłą regulację temperatury (wraz z wysokością).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuaaa! Świetnie!

Zanim doczytałem do szczęśliwego końca, to miałem napisać, żebyś wstępnie (nie na kopycie) potestował jak się obkurczają różne butle, bo właściwości poszczególnych plastików zdumiewająco się różnią. Poza tym producenci napojów czasem zmieniają dostawcę opakowań i można bardzo się zdziwić.

 

No, ale sam sobie poradziłeś. Fajnie. Montuj. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna tylko uwaga. Takie kanały mają tendencje do zapadania się. Może 70 ich nie wciągnie ale 90 bez problemu. Przy 120 mm kolega urwał rotor bo nie dość, że się kanał zapadł to jeszcze go porozrywało. Ale to było 5 kW. Warto go zatem przykleić do wręg lub wykonać konstrukcję usztywniającą np. z balsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja w swojej Iskrze mam rurki tylko do tunelu.Musiał byś w tych krótkich skrzydełkach dorobić wzmocnienia (żebro na końcu i żebro przy kadłubie) i jakaś wręga w kadłubie łącząca się z tymi żebrami, zerknij jak to u mnie w balsowej wersji wygląda. Musiał byś przekroić kadłub gdzieś blisko umiejscowienia rury, odrysować na sklejce obrys kadłuba plus wąsy w skrzydełkach na żebra. W sumie 1 godzina roboty , ciężar dodatkowy niewielki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.