Skocz do zawartości

Toto 2 na zbocze


Sknera771
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad budową szybowca na zbocze. Chciałbym coś taniego i łatwego w budowie, najlepiej z depronu. Tak więc zastanawiam się nad tym by zrobić Toto 2 w wersji bez napędu. Wszystko jest dla mnie jasne i oczywiste tylko kwestia jest profilu, czy zastosować oryginalny SD7037 czy może zmienić na RG15? 
No i czy nie będzie zbyt lekki na zbocze? Czy może lepiej dać sobie spokój i zrobic oryginalny, dorobić hak i strzelać z gumy i w termike? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No to w końcu chcesz coś na zbocze czy do latania w termice?

Wykonasz z depronu jakiś profil o którym piszesz? Jeśli masz dobry warsztat to może zrobisz coś podobnego do tych profili ale na tyle mało podobne, że nie będzie się dało tego podpisać symbolem.

Nie znaczy to oczywiście, że nie będzie latało:) toto2 lata dobrze. Chociaż mój latać zaczął po pokryciu całości papierem na wikol. Wcześniej był wiotki w każdą stronę.

Pod warunkiem lekkiego wykonania będzie dobry do latania przy termicznej pogodzie - chociaż dałbym wtedy +20cm rozpiętości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee do 5m/s to ni ma wiatru, da radę.

Mój toto już niestety nie żyje od 3 lat:) Stawiałem na nim pierwsze kroki i było w nim więcej kleju niż podkładów.

Na początku nie miał silnika i robiłem nim tylko zloty z górki, później dostał silnik. Nigdy nie startował z holu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.