Skocz do zawartości

Sulechów / Cigacice


Miałczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 352
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

blisko wałów jest ale nie zalewa terenów całe szczęście. 
Ok. Trochę martwiłem się...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Pewnie do tego przyczynił się zbiornik w Raciborzu niedawno częściowo zalany, spłaszcający fale wezbraniowe - koledzy z Raciborza umieścili zdjęcia a tutaj pełna informacja.
 
 
 
Pewnie tak, ponoć Odra już więcej nie podniesie się.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Zazdroszczę... z rana jak nie wiało, to do pracy goniłem...
Ja spalinkami latam od kwietnia do września, bo silniki nitro są wrażliwe na zmiany temperatur, zbyt niska temperatura wymaga ponownej regulacji, szkoda czasu... a czasami modelu.
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcinJ napisał:

Dzisiaj polatane ?

Piękne macie to lotnisko: Byłem tam kiedyś przejazdem , bardzo fajnie i co ważne daleko od zabudowań . Ja operuję głównie z nieurzytków , ściernisk i jak nie ma wiatru z szerszych polnych dróg:)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2021 o 16:29, robert.pilot napisał:

, bo silniki nitro są wrażliwe na zmiany temperatur, zbyt niska temperatura wymaga ponownej regulacji, szkoda czasu... a czasami modelu.

Przy ostatnim locie silnik zgasł zaraz po oderwaniu od płyty i lądowanie skończyło się wrwaną wregą wraz z podwoziem. Posklejałem na miejscu. Odpaliłem motor, próbowałem wyregulować....... Teraz w ogóle nie pali ? jak obracam go ręką to mam wrażenie że jest jakiś przytarty... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcinJ napisał:

Przy ostatnim locie silnik zgasł zaraz po oderwaniu od płyty i lądowanie skończyło się wrwaną wregą wraz z podwoziem. Posklejałem na miejscu. Odpaliłem motor, próbowałem wyregulować....... Teraz w ogóle nie pali ? jak obracam go ręką to mam wrażenie że jest jakiś przytarty... 

Jaki silnik?

Może po upadku piach się dostał do silnika? I ponownie odpaliłeś go i zassał to co nie potrzeba.

Nie kręć nim więcej tylko rozbieraj, trzeba przemyć i dokładnie obejrzeć czy nie ma rys na wale i na tłoku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Os 91fs, nie raczej piach nie wleciał do środka, aż tak nie przywalił, ładnie usiadłem tylko juz poprostu tam była wysoka trawa i dość nie równy teren dlatego się podwozie wyrwało a mam dość małe koła. Musze go zdemontować, obejrzę całego w środku i bede próbował na stole wyregulować bo w modelu to nie wygodnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MarcinJ napisał:

... bede próbował na stole wyregulować bo w modelu to nie wygodnie. 

 

Tego typu silniczek nitro powinno sie regulować w warunkach jakich będzie pracował (ważna głównie gęstość powietrza) i to po rozgrzaniu silnika.

Im zimniej tym powietrze gęstsze i tym więcej paliwa potrzeba. Są to zazwyczaj 1-2 kliknięcia ale potrafiące zadecydować czy silnik będzie gasł w locie czy nie.

 

Silnik ustawiony 'w domu' będzie za ubogi w tych zimowych warunkach.

 

Osobiście ustawiam iglicę już na lotnisku przed rozpoczęciem lotów.

 

Przy silnikach benzynowych o małych pojemnościach +/-1 kliknięcie robi znaczącą różnicę.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili to on mi wcale nie odpala, jasna sprawa że na lotnisku będą inne warunki i bedzie potrzeba korekta. Na tą chwilę musze zrobić mu sekcję i sprawdzić co mu dolega, nigdy nie miałem z nim takich problemów. Martwi mnie że przy obracaniu go ręką w pewnym momencie czuć delikatne tarcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.