Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrze,

 

śledziłem i dalej obserwuję Twoją relację. Dołączam się do gratulacji - fachowa, piękna robota!

Model naprawdę duuuuży. Fajnie, bo jak wszyscy twierdzą duże lata lepiej i stabilniej.

Powodzenia przy oblocie i cierpliwości w oczekiwaniu na dogodną pogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze,

 

śledziłem i dalej obserwuję Twoją relację. Dołączam się do gratulacji - fachowa, piękna robota!

Model naprawdę duuuuży. Fajnie, bo jak wszyscy twierdzą duże lata lepiej i stabilniej.

Powodzenia przy oblocie i cierpliwości w oczekiwaniu na dogodną pogodę.

 

 

Dziękuję za ocenę i życzenia - na razie oswajam się z "czymś dużym" co zapanowało w moim pokoju.

 

Oblot nowego modelu to takie emocje, że potem pamięta się je przez resztę życia. Szczególnie dobrze pamiętam pierwsze loty Wicherka, Prząśniczki, PZL P.24 - bo to były wyjątkowe modele - zrobione własnoręcznie.  :)

Wspaniała robota, gratuluję. Zyczę dużo pozytywnych emocji przy oblocie !

 

Dzięki za ocenę, taki nowiutki i błyszczący że tylko na półkę, aż szkoda w powietrze - żartuję oczywiście, ma latać i to dobrze.   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję i zazdroszczę, bo masz prawie gotowy model, a ja cały czas w krzakach, ale na swoje usprawiedliwienie dodam, że moja nowa miłość ma na imię K-750 i jest moim rówieśnikiem. O modelach oczywiście nie zapominam, ale tak to jest z zabawkami, że nowe na jakiś czas wypierają stare, a potem też są stare i wszystko wraca do normy  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję i zazdroszczę, bo masz prawie gotowy model, a ja cały czas w krzakach, ale na swoje usprawiedliwienie dodam, że moja nowa miłość ma na imię K-750 i jest moim rówieśnikiem. O modelach oczywiście nie zapominam, ale tak to jest z zabawkami, że nowe na jakiś czas wypierają stare, a potem też są stare i wszystko wraca do normy  :)

 

K-750 to to ?, coś małe skrzydła, pewnie nielot  :) żartuję oczywiście - to b. fajne hobby

 

post-5634-0-70551900-1422289410.jpg

 

 

U mnie z modelami jest podobnie,  oczywiście nowy bawi najbardziej, ale po roku staje się równy wszystkim pozostałym - a tak po cichu mówiąc, bardzo lubię co jakiś czas przypomnieć sobie o Wicherku - mam dla niego jakiś taki sentyment  :)  

Poważyłem dzisiaj skrzydła i wyszło mi tak:

 

Para skrzydeł (górne i dolne) z rurką węglową - 0,95 kg

Rozpórki skrzydeł i popychacze - 0,15 kg

 

Więc skrzydła ważą w sumie 2,05 kg  z serwami, kablami i rozpórkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr GRATULACJE !!! faktycznie kolos znając Twój pokój modelarski to jak tam stoi w całej okazałości SE 5 to miejsca zostało tam niewiele.

Piekna maszyna już się nie mogę doczekać jak stanie na morawie naszego lotniska i się wzbije w powietrze i bedę mógł ją filmować :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr GRATULACJE !!! faktycznie kolos znając Twój pokój modelarski to jak tam stoi w całej okazałości SE 5 to miejsca zostało tam niewiele.

Piekna maszyna już się nie mogę doczekać jak stanie na morawie naszego lotniska i się wzbije w powietrze i bedę mógł ją filmować :rolleyes:

Tak, Grzesiu liczę na Twoje filmy, robisz to naprawdę dobrze. Bardzo często można wrzucać Twoje filmy na YT zupełnie bez montażu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karabin górny:

 

Jak wiadomo dzięki uprzejmości Marka (Mavo) otrzymałem w prezencie górny karabin do mojego modelu. Bardzo ładnie wykonany, lekki 23g - jeszcze raz dziękuję Marku.

 

Chciałem aby ten karabin można było łatwo montować i demontować a w dodatku, żeby przy mocniejszym szarpnięciu mógł się sam "wyluzować". Wybór padł więc na magnesy neodymowe. Trzeba było więc wykonać słupki i podstawy z zamkami i magnesami.  

 

podstawy karabinu mocowane na skrzydle - balsa oklejona sklejką

 

post-5634-0-85003500-1422548549_thumb.jpg

 

karabin z dorobionymi słupkami (tak było nawet w oryginale) 

 

post-5634-0-24904900-1422548565_thumb.jpg

 

zestaw przygotowany do montażu na baldachimie - montaż na taśmie samoprzylepnej i dwóch wkrętach na każdą podstawę

 

post-5634-0-79294400-1422548579_thumb.jpg

 

Podstawy zamocowane na baldachimie

 

post-5634-0-81359200-1422548593_thumb.jpg

 

i karabin na modelu

 

post-5634-0-48888100-1422548607_thumb.jpg

 

post-5634-0-96232400-1422548617_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie kabiny:

 

Ponieważ mój model nie jest makietą postanowiłem skorzystać z gotowych zegarów oferowanych przez Grupnera 1:4. Nie są to zegary w pełni odpowiadające epoce (raczej II WW i później) ale użyłem ich.

 

Układ i funkcje zegarów starałem się zachować zgodnie z oryginałem.  Dodatkowo doszedł zegar czasu ponieważ oryginał SE 5  posiadał dużą efektowną busolę (wygląda jak  jakaś zmniejszona wersja od statków morskich),  która zajmowała całą centralną część kokpitu a ja miałem małą współczesną busolę więc uzupełniłem puste miejsce zegarem.

 

post-5634-0-76943700-1422561941_thumb.jpg

 

post-5634-0-73765000-1422561954_thumb.jpg

 

Kabina ma ażurowaną podłogę, ponieważ jest to część wentylacji wnętrza modelu.

 

Pozostała mi jeszcze atrapa silnika i do oblotu tyle starczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I celownik górnego karabinu zamontowany

 

post-5634-0-49915700-1422785869_thumb.jpg

 

Myślę że na tym skończę etap szczegółów makietryzacji modelu.

 

Czas teraz na ostateczną regulacje i pomiar ciągu napędu oraz odpowiedź na najciekawsze pytanie - ile to wszystko razem waży do lotu ?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga modelu

 

Poważyłem w końcu cały model:

 

Skrzydła 2,05 kg

Kadłub   4,53 kg  bez pakietów napędowych

 

Pakiety 5300 mAh 2x0,585 kg

Pakiety 440mAh    2x0,445 kg

 

A więc sam model model waży   6,58 kg

 

model z pakietami 5300 mAh                7,75 kg

model z pakietami 4400 mAh                7,49 kg

 

Jutro pomierzę ciąg statyczny napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.