Skocz do zawartości

Piknik Żar 2015


PilotM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oj ,jakie bogate w szczegóły wypowiedzi ;) ...rozumiem że po złapaniu oddechu i wypoczynku skrobniecie coś więcej :D .

Ja tam dodam iż pogoda tym razem była wyśmienita aż za bardzo,lekka burza w sobotę ominęła nas bokiem .

Frekwencja dopisała,lotnisko już od wtorku było okupywane przez modelarzy a w sobotę było gęsto w powietrzu,niedziela już lekki lajcik .

Obyło się bez spektakularnych "kretów" ,niewielkie incydenty przy holowaniu .

Bal pilota okazał się mega integracyjną imprezą  :D  połączoną z degustacją wszelakich trunków,tańców -oczywiście wszystko w granicach rozsądku i kultury .

Bardzo dużo uwagi poświęciliśmy bezpieczeństwu,począwszy od kierowników lotów po siatki zabezpieczające i modele i widzów jak i pilotów.

Wielkie dzięki Markowi za podjęcie się organizacji tego pikniku,kto coś takiego organizował wie ile wymaga to czasu ,poświęcenia,szukania sponsorów.

O modelach nie wspominam ,foty Bogdana pokażą wszystko,a było na co patrzeć i podziwiać.

 

 

Dopiszę że jestem w posiadaniu stojaka na model szybowca/motoszybowca ,któryś z kolegów zostawił (tak jak ja ostatnio na pikniku) ,prawdopodobnie to kolegi Konrad P ,proszę o kontakt w celu zwrotu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, impreza była super. :D Dużo ciekawych modeli, fajnych ludzi ( w końcu miałem okazję poznać Andrzeja endriuRC na żywo). ;)

No, a Marek zrobił kawał dobrej roboty związanej z organizacją pikniku, pozyskaniu sponsorów itd. za co należy się mu wielkie uznanie i z takim samym zapałem oraz naszą skromną pomocą uda się mu  organizacja pikniku w przyszłym roku.  :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Wszystkim Wam dziękuje za obecność za wspólne spędzone chwile latanie dyskusje, zabawę.

To wielka przyjemność organizować dla Was ten piknik.

Dziękuje kolegom modelarzom z Kęt za pomoc bo sam w przygotowaniu bym padł.

Rafałowi za pomoc w prowadzeniu Pikniku - wielkie dzięki.

Integracja  super wszystko na wysokim poziomie ;) .Piloci i Żony zadowolone z lotów wieczornych. :wub: 

Tańce się udały ;) 

Prezes Ośrodka podczas naszych rozmów stwierdził że tak zgranej, zdyscyplinowanej i mającej poczucie humoru grupy to nie spotkał. :D 

Jak wiecie zaprasza we wrześniu na szybowce zimą na narty więc będę organizował.

 

Zapraszam oczywiście Was wszystkich za rok myślę, że w styczniu pojawi się nowa data .

A tym czasem budujcie piękne modele jak Piotra PWS - i uzgadniajcie wszystko z żonami. ;) aby nie było licytacji :( 

 

Dziękuję dzieciom za grę na akordeonie dla modelarzy !!!!!

 

Dziękuje Paniom które w kuchni pracowały nad przysmaki, dziękuję obsłudze techniczne za wsparcie, Prezesowi za współpracę.

 

Pozdrawiam również wszystkie rodziny które przybyły z Pilotami.

 

No i czekamy na zdjęcia i filmy.

 

Jeszcze raz wszystkim dziękuję!!!! :)  

 

Statystyka w opracowaniu  podam za kilka dni. ( wstępnie pilotów zarejestrowało się podczas wpisów 83) 

 

Obecnie udaję się na tygodniowy urlop gdzie zamierzam oddać się lataniu  :D 

 

Pozdrawiam

Marek

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja coś napiszę bo mafia Kętowska sobie kadzi na całego. :)

Byłem po raz pierwszy na Żarze z nowym organizatorem Markiem S. Mój ostatni Żar to XI wydanie Piotra Piechowskiego. 

Moje spostrzeżenia są takie, że impreza jest mniejsza może nawet w porównaniu z X edycją to dużo mniejsza.

Ale szczerze powiem, że to w cale nie jest wada ani umniejszenie rangi obecnego pikniku a moim zdaniem wręcz  przeciwnie. Zmniejszenie wielkości imprezy bardzo pomogło tej imprezie oraz integracji samych modelarzy co dobitnie było widać na imprezie wieczornej w sobotę.

  

Obecnie Piknik Żarski nabrała moim zdaniem bardziej charakteru modelarskiego dla samych modelarzy niż jak było to poprzednio pokazu bardzie dla publiczności niż samych modelarzy.

Oczywiście cały czas się zastrzegam, że to są moje odczucia i refleksje.

 

Co do samej organizacji to moim zdaniem była wzorowa i spokojnie można powiedzieć, że wyznacza standardy do których wszystkie inne pikniki mogą i powinny równać. Nie było ani jednego przypadku złamania regulaminu czy jakiejkolwiek samowoli. Prowadzący byli bardzo czujni i stanowczy.

 

Dodatkowo co mi osobiście bardzo przypadło do gustu to piknik był prowadzony z humorem na całkowitym luzie. Obaj organizatorzy czy prowadzący piknik żartowali z siebie nawzajem oraz z innych modelarzy :) co modelarzom i publiczności jak widziałem bardzo się podobało, To naprawdę dodało niesamowitego kolorytu imprezie. W końcu przestało być tak strasznie sztywno a zrobiło się normalnie. 

 

Co do latania to w przeciwieństwie do poprzednich imprez można było polatać sobie w zasadzie do bólu a były nie rzadko i takie momenty, że holowniki prosiły się żeby jakiś modelarz chciał polatać szybowcem bo się jeszcze nie nalatali holownikami.

Oczywiście wpływ na to miała ilość pilotów ale ze zdjęć będzie można zobaczyć że pilotów było naprawdę sporo. 

 

I na zakończenie.

Wielkie gratulacje całej ekipie z Kęt, która pomagała w imprezie. Zrobiliście chłopaki naprawdę kawał dobrej roboty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też musze przyznać że bylo super( z perspektywy widza) mam nadzieję ze do następnego pikniku w mojej stajni pojawi się coś bardziej konkretnego bo jak widziałem tam modele to doszedłem do wniosku że nie mam z czym tam jechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 6 godzin jazdy i w domu ale sercem jestem jeszcze na pikniku duże uznanie i szacunek dla organizatorów i osób które się przyczyniły do stworzenia tak niepowtarzalnej atmosfery .

Miło było poznać i latać razem w tak doborowym towarzystwie do zobaczenia za rok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś odemnie...

 

 

Jechałem na piknik że będzie super a było zaje.... mogłem na żywo zobaczyć tak kozackie modele od chłopaków z Kęt jak i cała reszte. Poznałem Marka jak i innych ludzi z forum także nie jest mi już grono osób nieznane, Rafał z Markiem bardzo fajnie prowadzili piknik od początku do końca, nie było przynudzania a można było się pośmiać... Bylem tak zadowolony że srub z funcuba zapomnialem od skrzydel hehe.

 

 

PS. Rafał dzięki za miłe słowa przez mikrofon o mnie przy całym gronie ludzi, i dziekuje bardzo za model i naklejki !

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja coś napiszę, miło wspominam pierwszą imprezę oczywiście tą organizowaną przez Marka ,

poprzednie edycje raczej tak se, organizatorem był wtedy kto inny, a dostałem przysłowiowego kopniaka w tyłek

a to tyko dlatego że chciałem co nieco uwiecznić i delikatnie mówiąc wyproszono mnie i takie tam szkoda gadać.

Obecna impreza z mojego punktu widzenia naprawdę była na wysokim poziomie, i nie chodzi tu o to aby słodzić.

Był luzik ale jednocześnie dyscyplina i to było widać, można było się również pośmiać.Marek i Rafał dawali nieźle czadu,

trochę mi to przeszkadzało bo od śmiechu oczyska mi łzawiły, i jak tu patrzeć w to moje okienko , oczywiście żartuje , przez łzy

też można patrzeć w wizjer :)

Spikerka tych dwóch kolegów była naprawdę super, poczucie humoru nie opuszczało ani na chwilę ,

no i oczywiście fachowa wiedza na temat startujących samolotów bardzo przydatna.

Można było podziwiać  fantastyczne modeli i doświadczonych pilotów,

atrakcji w powietrzu nie brakowało  pomimo totalnej spiekoty wszyscy dali radę.
Z mojej strony dziękuję za to że mogłem uczestniczyć w tym przedsięwzięciu nie łatwym z resztą do zorganizowania.

Szacunek dla Marka bo wykonał kawał dobrej roboty, oczywiście dziękuję za mile słowa pod moim adresem.
Jeśli chodzi o foty,  jest tego delikatnie mówiąc od za....... ;) sporo :) Proszę tylko o cierpliwość, całość umieszczę

w albumie na Picassa ,będzie link można będzie sobie obejrzeć tudzież ściągnąć, nie ma z tym najmniejszego problemu.
W wysyłanie na pocztę prywatną raczej wolałbym się  nie bawić, podyktowane jest to tym że nie mam zbytnio czasu na przeszukiwanie

i zamieszczanie całych serii. Myślę że każdy odnajdzie siebie i interesujące go foty. Jeśli kogoś pominąłem z góry przepraszam.
Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim.

 

I jeszcze na pamiątkę aby było co wspominać ...

 

post-14986-0-65130100-1437347807_thumb.jpg

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna "zbiorcza" fotka  :) ,dodam tylko że przedstawia ona i tak niepełny skład pikniku bo max 3/4 uczestników którzy dotrwali do końca ;) .

Na samym zaś pikniku wg mojej wiedzy ,w wyniku nagłych, różnych zdarzeń zabrakło ok 10 szt. dużych modeli jak np. kolega Mariusz który niestety musiał przedwcześnie wracać z pięknymi Su -29 3m Krill i 2 Extrami ,nasz kolega z lotniska Grzegorz również z dwoma pięknymi dużymi Su i Extrą.W wyniku uszkodzenia w piątek zwinąć musiał się piękny holownik dhc 2 beaver.

Zabrakło też mojej Extry 2,6 m ;) 

Kilku pilotów też wpadło polatać tylko w piątek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zapewne spoglądał w górę, natomiast na ziemi również było co oglądać.

Od taki przerywnik w trakcie kompletowania galerii.

 

Nawet zwierzaki pokusiły się o szybkie ,,przeloty,,

post-14986-0-51464800-1437374371_thumb.jpg

 

Nie zabrakło dozoru powietrznego jak to na każdym szanującym się lotnisku

post-14986-0-32777700-1437374386_thumb.jpg

 

post-14986-0-00683900-1437374381_thumb.jpg

 

Wyszło całkiem ciekawie, takie pięknie odbicie słońca daje nieźle po oczach.

post-14986-0-42035600-1437374375_thumb.jpg

 

No cóż można tyko pomarzyć, brałbym w ciemno,najlepiej w kombiku.

post-14986-0-59148000-1437374393_thumb.jpg

 

Nawet samoloty kłaniały się słońcu i górze Żar

post-14986-0-29584200-1437374402_thumb.jpg

 

Taki żywot modelu, nawet po wylądowaniu musi się słuchać pana.

Wypisz wymaluj samolot na uwięzi

post-14986-0-51586700-1437374410_thumb.jpg

 

Piknik miał swoich wiernych fanów :)

post-14986-0-28681300-1437374475_thumb.jpg

 

I jeszcze trochę wspomnień, szkoda że wszystko co piękne szybko się kończy.

Zaczynamy odliczanie czyli Żar 2016 oby wszystko poszło ,,jak po maśle,,

post-14986-0-93563500-1437440886_thumb.jpg

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek,

 

1 - dziękuję za organizację imprezy!!! Możliwość lotów, wymiany doświadczeń, pobycia we "własnym sosie", pochwalenia się i docenienia pracy innych. Wszystko na wysokim poziomie i przy doskonałej organizacji. Genialna robota organizatorów i wszystkich, którzy swoją obecnością przyczynili się do fantastycznej atmosfery. W następnym roku poproszę o identyczną imprezę :)

2 - jaka jest oficjalna data wrześniowego pikniku dla szybowników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.