Skocz do zawartości

Jaką wybrać aparaturę ? [NIEmoderowany-poddałem się - mod.]


AndyCopter

Rekomendowane odpowiedzi

Przemak - i oto chodzi. To SA Twoje kryteria. Moje są inne, a Rafła będa inne. Nie da się dobrać obiektywnych i jednoznacznych kryteriów, szczególnie że pytanie jest niejednoznaczne jeśli chodzi o cel jaki mamy uzyskać. Jak chociażby obiektywnie określić  głupi zasięg czy niezawodność - na jakiej podstawie zwykły użytkownik może to określić? Czy funkcjonalność i zaawansowane funkcje radia jeśli lata się pianką i jedyny mikser jaki sie uzywa jest to gaz do wysokości? Sie nie da. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek - mysle ze autorowi watku chodzilo o zidentyfikowanie (moze zaproponowanie, podpowiedzenie Andrzejowi) subiektywnych kryteriow jakimi mozna sie poslugiwac, aby obiektywnie porownac radia pod wzgledem aktualnych potrzeb? Problem w tym, ze kazdy z nas ma swoje kryteria i najwazniejsze w tej dyskusji jest, aby nikomu nie narzucac swoich przekonan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum momentami robi sie żałosne - moderatorzy nie do końca rozumieją pewne zagadnienia i usuwają posty. W całym tym interesie narozrabiał Andy zakładając wątek, którego treść została następnie wyedytowana. Niestety również nieudolnie. Wciąż uważam że nie ma możliwości jednoznacznie odpowiedzieć na tak zadanie pytanie i będzie to kolejny, nierzeczowy wątek o niczym....

Od pewnego poziomu mechanika wykonania aparatur jest podobna, i o przydatności radia decyduje oprogramowanie. Ale w zależności od tego czym chcemy głownie latać, do tego dobiera się aparaturę. A takiej informacji tu nie ma. i Andy usilnie nie chce ich przedstawić. Niektóre radia sa bardziej 'zoptymalizowane-czyli bardziej funkcjonalne i intuicyjne' jeśli chcemy latać szybowcem, inne do latania akrobatem lub helikopterem. Do zabaw samochodem, statkiem czy ślizgaczem są jeszcze inne wymogi. Niestety nikt tego nie zauważa. Cena, koledzy, popularność radia na lotnisku - to nie prowadzi do dobrego wyboru. Pojawia sie kryterium liczby przełączników - i z tego tez nic nie wynika. Np do latania DLG przy wyrzucie odpowiednie przełączniki powinny być w odpowiednim miejscu - i to w zależności od tego czy jesteśmy lewo, czy praworęczni i jeszcze trzeba uwzględnić np. ile faz lotu czy ustawień używamy przy wyrzucie i potem w locie. Analogicznie do latania na wyciągarce. Co mi z tego że radio ma dużo przełączników, jak potrójne czy chwilowe nie sa w miejscach gdzie dla mnie powinny być. Co oczywiście wcale nie znaczy że dla kogoś innego to nie będzie dobre układ. Ale to ma być radio dla mnie.

Dobre radio kupuje sie SAMEMU, na pewno nie zakładając takiego wątku na forum (nawet można zaakcentować TYM BARDZIEJ na forum).

- Po pierwsze trzeba wiedzieć do czego głownie nam będzie radio służyć teraz i w przyszłości

- Po drugie trzeba być świadomym jak latamy i czego oczekujemy od modelu,

- po trzecie trzeba przeczytać ze zrozumieniem instrukcje do wszystkich nadajników które wybraliśmy ze względu na oczekiwane funkcje no i cenę którą za te funkcje możemy zapłacić

- po czwarte sprawdzamy co oferuje producent wybranych aparatur jeśli chodzi o odbiorniki i inne moduły

- następnie wybieramy kilka nadajników dla nas najlepszych i jeśli możemy to sprawdzamy w sklepie czy nam dobrze leży. Jeśli nie ma takiej możliwości, to kupujemy to co wydaje się nam najlepsze ;)

- mamy najlepsze radio dla siebie...

 

Jest to banalny sposób doboru aparatury, eliminujący jakiekolwiek dziwne punktacje, czy bezsensowne kryteria, a prowadzący do spełnienia NASZYCH ŚWIADOMYCH oczekiwań co do aparatury.

Jak nie możemy przejść przez punkt 1 czy 2 to wystarczy ze będziemy mieć jakiekolwiek radio na które nas stać, na którym nauczymy się latać. Inaczej będziemy wyglądać dziwnie przychodząc na lotnisko z Futabą MZ18 i EasyGliderem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A też sobie coś skrobnę ,może nic mądrego ale co tam.. :)

Na dzień dobry AndyCopter myślę że Twój temat zasługuje na miano Prowokacji Roku na PFMRC ..tyle stron,moderacja,większość fachowych wypowiedzi,potok co ciekawszych argumentów...na pewno dla zainteresowanego tytułem spory mętlik w głowie ;)

Wracając do sedna to wybór radia w moim odczuciu podobny jest  obecnie do nabycia telefonu.Każdy wie że i tak będzie on do dzwonienia ale chce mieć w nim wszystko co możliwe a korzysta się i tak z kilku opcji.Oczywiście są bardziej świadomi oraz konkretnie ukierunkowani na konkretne funkcje i dobierają tel. do swoich preferencji, ale też liczy się wygląd,cena,możliwość lansu  ;)  i dane techniczne oraz to co jest aktualnie na topie.Identycznie można nabyć aparaturę.

Mimo iż kolega Kamyczek zwykle mnie irytuje :P jego wypowiedzi akurat tu urzekły mnie najbardziej(szkoda że usunięte) -prosto i dosadnie pisze o co tak faktycznie chodzi.Dla mnie jest nieporozumieniem kupno drogiego ,wszystko mającego radia jak człowiek nie grzeszy umiejętnościami,czy zatrzymał się na Eazy Gliderze.Czy gdyby każdemu z Nas kupić topowe radio danej firmy to czy nagle latałby lepiej ? ,ja na pewno nie..

Obecnie kupując aparaturę i tak jesteśmy uszczęśliwiani na siłę od wyświetlaczy,komunikatów głosowych ,zbędnych funkcji,updatów,telemetrii i powoduje to  właśnie, że powstają takie tematy,że człowiek potem siedzi z 100-stronnicową instrukcją i cieszy się jak dziecko gdy coś uda mu się ustawić w domu,bo na lotnisku to z reguły nierealne.

Każdy ma coś tu racji ,z każdego posta da się wyciągnąć jakiś wniosek,każdy też pewnie jest przekonany że ma właściwie dobrane dla siebie radio .Nie ma opcji aby powiedzieć -ta aparatura jest najlepsza ,ważne by dla mnie była to ta teoretycznie najlepsza.

Fajnie jakby stworzyć taki ranking aparatur ,napisać plusy,minusy ,aktualne ceny, dodatkowe akcesoria,opinie użytkowników.

Przekierowywało by się danego chętnego w taki temat, i na jego podstawie mógłby nabyć konkretne wiadomości ułatwiające podjęcie decyzji odnośnie zakupu danego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał - to też będzie niedobre rozwiązanie. Bedze kłótnia a czemu to a nie tamto. Sie nie da zrobic takiego rankingu obiektywnie. O jakości radia świadczy to że zrobisz z niem co potrzebujesz. Tego często nie da się porównać.


Smiem twierdzic, ze jest wrecz odwrotnie. Dopiero od pewnego poziomu zaczynaja sie uwydatniec roznice jakosciowo-techniczne. Akurat nic innego nie kosztuje w nadajniku tak duzo, jak mechanika i elektronika w standardzie przemyslowym.

A ze metlik w watku sie zrobil, to inna sprawa. Mimo tego nie ma co zaraz robic nagonki.

To było uogólnienie - nie chciałem wprowadzać pojęcia "od pewnej ceny"... bo to tez problem. Piszemy ponoć o dobrych radiach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Jurek, tutaj NIE PISZEMY o dobrych radiach, ale o tym, czym można kierować się dokonując zakupu. Jeżeli jest inaczej, niech Andrzej mnie poprawi. 

 

Z drugiej strony Andrzej naprowadzał cię na temat wiele razy, niestety cały czas wypominasz mu pierwszy post.

 

Posty zostały ukryte, jak chcecie mogą zostać przywrócone w HP.

 

Rafał, z telefonami masz 100% racji. Nie mniej jest kilka witryn, które nie robią nic innego jak porównują modele (i dobrze żyją z zamieszczanych reklam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A też sobie coś skrobnę ,może nic mądrego ale co tam.. :)

Na dzień dobry AndyCopter myślę że Twój temat zasługuje na miano Prowokacji Roku na PFMRC ..tyle stron,moderacja,większość fachowych wypowiedzi,potok co ciekawszych argumentów...na pewno dla zainteresowanego tytułem spory mętlik w głowie ;)(...)

 

Odpowiem, że w części tak. Pytania jakie zadałem we wstępie, nie udało mi się zmieścić w tytule :) a jeśli pojawi się jakaś propozycja, rozważę ją.

 

A co do samego tytułu. Nie był zmieniany, a już z pewnością nie przezemnie.  

Wiele z osób biorących udział w tej dyskusji potrafi czytać ze zrozumieniem, i przedstawia swoje Własne kryteria, jak i priorytety czy preferencje - i jest to coś, z czym się absolutnie nie polemizuje - czego dobitnie nie rozumieją Ci, których posty w tym wątku są już nieobecne.

 

Dziękuję tym z Was, którzy mimo nahalnych komentarzy przedstawilil swoje kryteria. Są dla mnie dość cenną wiedzą i wskazówką, jak w sposób metodyczny podejśc do ułożenia kryteriów poza handlowych podczas wyboru i porównania aparatur.

 

Dyskusja nie zostanie zamknięta, dopóki nie zostaną wyczerpane pytania ze wstępu. I czy się to komuś podoba czy też nie.

I żadne obelgi, pomówienia pod moim adresem jak również pod adresem osób biorących udział w tej dyskusji, tego nie zmienią.

 

Temat nadal jest otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ,nie zrozum mnie żle ,nie napisałem o Prowokacji Roku w złym znaczeniu.

Temat jest wg mnie świetny i po pracy od razu odpalam kompa i wale tu poczytać co nowego  :D .

Na samym początku przewidziałem "dym" w temacie  i niewiele do tego  brakuje ;) .

 

Ogólnie to naprawdę ważne pytanie(tytuł tematu) przed którym stoi potencjalny chętny do nabycia radia.

Sam miałbym problem gdybym miał kupić coś teraz ...ale że "kocham" się w Futabie to wybór byłby oczywisty..

Jednak nawet jakbym był obrzydliwie bogaty to w życiu nie dałbym za topową Futabę 15 tyś bo uważam to za poroniony pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ,nie zrozum mnie żle ,nie napisałem o Prowokacji Roku w złym znaczeniu.

(...)

 

Jesteś jak na razie pierwszą osobą, która napisała tu wprost, że dostrzega w tytule "małą prowokację" :)

Tak, to prawda.

Ale nie chodziło mi o wyłonienie oszołomów, ale dyskusję - może nawet ostrą, dotyczącą jednak obu pytań ze wstępu.

A nie samego faktu, że się je zadaje :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,no tak rzuciłem 15 k bo kiedyś widziałem w jakimś sklepie (RC Scorpion?) w prawie tej cenie.

Nie siedzę na bieżąco  w takich "wypasach" więc sorry chłopaki,mój błąd :huh: niemniej cieszę się że tak potaniały .

Dla mnie to i tak bez znaczenia ...po pierwsze mnie na takie coś nie stać  ;)  ,po drugie pewnie bym jej nie ogarnął ...

 

Andy ,nie gniewaj się za OT ,juz się hamuję.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.