Skocz do zawartości

Pilatus PC-6 Turbo Porter 140cm - renowacja


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

Modelik fajny

Mam pytanie o skyloft - czy mokry kładziesz na element i malujesz nitrocellonem, i czy to zdaje egzamin?

Jakoś woda z nitro słabo mi pasuje.

Kryłem modele koverallem, ale ostatnio w PL jest niedostępny więc myślę o zamienniku, wczoraj testowałem taśmę do g-k (fizelina ale to chyba jednak szkło bo gryzie jak się ręką przeciągnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem jak w przepisie. Moczyłem w dużej ilości wody, wykręciłem i kleiłem taki wilgotny na nitrocellon. Czasem popsikałem też wodą z atomizera, bo szybko wysycha. Pracuje się dobrze, ale teraz bym zaeksperymetował z jakimś lakierem wodorozcieńczalnym do parkietów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyloft po namoknięciu nieco się rozciąga i jak go takiego nakleisz na skrzydło to po wyschnięciu się napręża jak na bębenku.
Na płycie balsowej trochę to gorzej wygląda albo to moja niewprawność w kładzeniu. Strukturowo flizelina wygląda podobnie.

 

Jeszce fotka z pleneru :)

DSCN3067.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kołpakiem to nie taka prosta sprawa.

Potrzebuję kołpaka dla śmigła 3-łopatowego o średnicy mniejszej niż 45mm, ten teraz taki jest. Taki 42-40mm byłby chyba lepszy.

Dodatkowo najlepiej aby montować na śmigło, ale aby kołnierz zachodził pod, tak jak teraz, nie wiem czy jasno to opisałem. Aby szpara między silnikiem a kołpakiem nie była duża.

No i oczywiście spiczasty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.