Skocz do zawartości

Jak zarabiac na modele?


Dominik3001

Rekomendowane odpowiedzi

Dominik, jak zarobić to Ci nie powiem, ale tez nie będę się nabijał z Twojego pytania.

 

W każdym razie gdybyś chciał zrobić pierwszy (bo zakładam, że to będzie Twój pierwszy model?) tanim kosztem, to mogę coś tam doradzić.

 

Nie wiem jaki i czy jakikolwiek budżet posiadasz, ale jeśli dysponujesz choć niewielką gotówką to pierwszy prosty, ale sensownie latający model można sklecić minimalnymi nakładami. Nie będzie to może full wypas, ale jestem przekonany, że da Ci sporo frajdy.

 

Rzucam luźno, że mając czas, chęci i wsparcie kogoś doświadczonego można bez problemu machnąć pierwszy prosty samolot gotowy do lotu gdzies w okolicach 150-200pln.

 

KIT - do zrobienia za darmoche, ewentualnie koszt kleju ;)

Silniczek+regiel - używka do znalezienia (może nie tak od ręki) za jakieś 40zł

3 serwa - od 35zł za komplet - używane/wyjęte z modelu taniej

Używany nadajnik 4ch z  odbiornikiem - do znalezienia za 50 (sam taki znalazłem jakiś czas temu  dla  młodego kolegi)

Prosta ładowarka/balanser - używane z 30 zeta

Pakiety - mam jakieś małe nowe pakiety 2S i 3S obecnie wystawione na giełdzie - gdybyś się zdecydowal na zrobienie modelu póki nie sprzedam, to masz w prezencie sztukę na początek.

 

Koszt, który podałem na pewno dałoby sie jeszcze ograniczyć. Jestem przekonany, że jakbyś wrzucił relację z budowy KITa fajną, to w międzyczasie znalazłby się ktoś, kto być może za darmoche dorzuciłby jakiś "szrot".

 

Wszystko w Twoich (i nie koniecznie zapracowanych) rękach.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chwała Ci, Andrzej. Zwłaszcza, jeśli te pieniądze zarabiasz, a nie dostajesz.

Można powiedzieć że ciężko pracuję, zarabiam można już powiedzieć na siebie nie mam dzieci,kobity więc kasa idzie na moje najwspanialsza pasje jaką jest modelarstwo.  Ja bez latania jestem nikim, hehe tak to już jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzruszeniem czytam ten temat-wracają wspomnienia. Połowę pieniędzy na pierwszy modelarski silnik zarobiłem u gospodarza ładując piasek i żużel łopatą na wóz koński. Wozy były dwa na zmianę . Drugą część dołożyli rodzice a było to w sumie 105 prawdziwych enerdowskich marek za silnik Moskito z vergaserem RC.

 

A dla ciebie mam propozycje. Nie wiem jakie masz warunki lokalowe ale może po uzgodnieniu z rodzicami będziesz się opiekował za opłatą domowymi zwierzakami ludzi,którzy nie mogą zabrać psa,kota, chomika, świnki, świni, węża boa itp na wakacje, podróż ,święta itp. Jest bardzo wiele takich osób i to nie jest zła robota.Opłata za dobę + dostarczają klienci żywność lub wskazują jaką kupić i dają kasę na to. Jak będziesz dobrze opiekował się ich pupilami to bądź pewny, że nie braknie ci klientów. Tyle, że musisz być bardzo rzetelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.