Skocz do zawartości

PZL P.11c skala 1/5 - spalinowy model w dużym uproszczeniu


Gość horn3t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny ale trochę się poprzyczepiam :)

 

Masz wypukłość z po prawej stronie, rozumiem że to wersja z radiostacją. Gdzie anteny?

Gdzie lufy karabinów?

Gdzie chłodnica?

 

A tak zupełnie na serio to piękny jest. Śliczny i bardzo zazdroszczę. Ciekaw jestem jak lata... 

Ja ze swoim utknąłem. nie mam kompletnie czasu na malowanie, to jednak będzie ładnych parę godzin. Myślę, że najpierw jednak zabiorę go na Chudoby na jakieś próby kołowania i pierwsze żabie skoki po trawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny ale trochę się poprzyczepiam :)

 

1. Masz wypukłość z po prawej stronie, rozumiem że to wersja z radiostacją. Gdzie anteny?

2. Gdzie lufy karabinów?

3. Gdzie chłodnica?

 

To jest ładne wypunktowywanie :D

 

1. Wypukłość to pokrywa wałka napędowego prądnicy, ( nie wiem czy ma to związek z radiostacją być może tak bo to chyba jedyne elektryczne urządzenie na pokładzie nie licząc instalacji silnika) anten (masztów i drutów)  nie będzie ze względów na składanie i rozkładanie modelu,

2. leżą na półce i czekają na ostateczny montaż,

3. robi się i jak pkt. 2,

 

4. Nie zauważyłeś braku zagłówka, ochronnych osłon na bokach kabiny i celownika - będzie w swoim czasie

 

DZIĘKUJE Paweł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pierwsze uruchomienie i początek docierania silnika wszystko zgodnie z planem, wieczorem filmik.

 

DSC_6021_zpsyb21rs7o.jpg
DSC_6019_zps0wjeichl.jpg
DSC_5943_zpsrnblu4yg.jpg
DSC_5942_zpsnvblvyw0.jpg
DSC_5936_zpskl5iud7v.jpg
 
Ps. patrząc na model jak stoi na "lotnisku" bez skrzydeł to jest taki malutki ;)
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad na napawanie się efektem wizualnym przyjdzie lepszy moment dziś priorytetem było  uruchomienie silnika i rozpoczęcie docierania :)

 

Ps. nie przypiętych jest wiele elementów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie docierasz z założonymi skrzydłami?

Z wygody,  celem na  dziś było tylko uruchomienie silnika, który zaledwie wypracował 750 ml mieszaniny paliwowej :) więc to dopiero początek docierania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, sugeruję mocowanie modelu na szerokiej taśmie żeby nie uszkodzić poszycia modelu, albo trzymać poziomy pomiędzy łydkami. Zamocuj też skrzydła do docierania. Mniej telepie modelem, ale przekonasz się też co się odkręca od niego w czasie pracy silnika (wibracji). Masz już tą właściwą podstawę kołpaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość horn3t

Robert wystarczą zdjęcia :), fajne modele,  Piotr stoi na płozie.

Dalsze docieranie będzie na złożonym całym modelu wtedy zobaczymy co trzeba poprawić jeszcze raz dziękuję za uwagi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.