Skocz do zawartości

PZL P.11c skala 1/5 - spalinowy model w dużym uproszczeniu


Gość horn3t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza sesja malarska, jedno zdjęcie wyprałem lekko z kolorów żeby uzmysłowić jaka różnica powstaje dzięki jednemu suwaczkowi w programie komputerowym, taka sam różnica może powstać z wielu innych powodów jak ustawienia aparatu, ustawienie balansu bieli itp. kalibracji monitora karty graficznej itp. Kolory które oglądamy przy pomocy monitora komputerowego w wiekszości nie są tymi które widzimy na żywo na to trzeba brać dużą poprawkę :)

DSC_3818_zps86owal3h.jpg
DSC_3817_zpsupty30pt.jpg
DSC_3816_zpszjjhh2lg.jpg
DSC_3815_zpsq0q6xsfd.jpg
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robione komórą mi się nie podobają - ale tylko tym dysponowałem w danej chwili, maska i skrzydła na razie przetarte suchym pędzlem - aluminium i suchymi pastelami - to początek psucia oryginał był dość mocno powycierany i sponiewierany. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie prace malarskie zakończone teraz jeszcze parę detali (chłodnica, dysza Venturiego, celownik, skóra na boczki, zagłówek, tablica przyrządów) i będzie można wkładać wyposażenie. :)

 

post-3269-0-83398200-1458166567_thumb.jpg

post-3269-0-28078600-1458166574_thumb.jpg

post-3269-0-17034900-1458166582_thumb.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super trafiłeś z tym malowaniem. Takiej jedenastki jeszcze nie było. I pomyśleć, że kilka lat temu o wykonaniu tego modelu się wyłącznie mówiło a nieliczni podejmowali wyzwanie. Teraz jedenastki (min. dzięki forum) stają się popularne jak Extry 330 :) A wracając do model to czy znasz już jego wagę? Jaką techniką robisz znaki... natrysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie ważyłem może uda mi się to zrobić w sobotę, oznaczenia malowane natryskowo akrylami Tamiya szablony robione ręcznie taśmą różną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No i elegancko. Czyli 6kg masz w zasięgu ręki.

Z paliwem ciut więcej koło 6500 g ale i tak jak dla mnie to super wynik, myślę jak by poskładać model według koncepcji projektanta czyli kryty na "mięko" folią bez dodatków redukcyjnych to masa do lotów w granicach 5 kg jest spokojnie do osiągnięcia ale wtedy można modelem próbować łapać termikę ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Krzysztof, model bardzo ładny. Mógłbyś spróbować jednak kupić porządnego pilota, bo trochę odstaje jakością od modelu :ph34r: .

Masz jakieś propozycje? Wiem że szkarada postaram się go trochę "uczłowieczyć".

 

Taki ładny http://www.warbirdpilots.com/product_p/russian-rc-pilot-figure.htm tylko cena mnie powala  :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.