Skocz do zawartości

PZL P.11c skala 1/5 - spalinowy model w dużym uproszczeniu


Gość horn3t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Arek to co widać to jest szpachlówka w aerozolu Motip na bazie nitro, na to przyjdzie jeszcze podkład szary a na koniec lakier. Nie boje się bo miałem tak robione balsowe kadłuby zabezpieczone tą folią i lakierowane, były używane i są na zboczu gdzie się ląduję bardzo nieprzyjaznym terenie na razie nic nie złazi. 

Najlepiej jak by ta folia była w kolorze aluminiu mozna by zrobić naturalne ślady eksploatacji i chyba zakupię na skrzydła i usterzenie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem, że to szpachlówka motipa, bo ma charakterystyczny kolor i bardzo fajnie się nią maluje i obrabia. nie mogę jej ostatnio namierzyć, bo bez niej dużo trudniej się pozbyć tych mikro dziurek w laminacie na kadłubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor podkladu ? taki trochę dziwny.  Biały lub szary byłby ( moim zdaniem) lepszy. Polecam podklad Boll szary. Kazdy kolor na tym podkładzie wyjdzie naturalnie. Lepiej się szlifuje od Motipa ( jest bardziej;suchy') ale jeśli bardziej preferujesz ten podklad... Przy okazji trzeba będzie sprobować... może masz rację? i Twój podkład będzie lepszy?

Sorry.. właśnie doczytalem się ,że jeszcze dojdzie podkład szary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folię jeszcze mi się przypomniało warto przetrzeć papierem ściernym np 320 -  znaczy zmatowić i delikatnie ręcznikiem papierowym nasączonym acetonem pomazać. Szpachla Motipa ma taki kolor na którym się ciężko maluje dlatego trzeba dać podkład w moim wypadku preferuje szary, który także zwiększy przyczepność lakieru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak masz zrobione przejście statecznika pionowego w kadłub ? będzie jakaś nakładka ?

Tak ostatecznie wystrugałam u mnie :) myślę że jest to dostateczne przy okazji wzmacnia ten :"cherlawy" punkt mocowania stecznika ;)

post-3269-0-34825100-1456082835_thumb.jpg

post-3269-0-02179100-1456082848_thumb.jpg

 

oryginał

post-3269-0-43882500-1450706564.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.