Skocz do zawartości

Cessna 337 Skymaster 206cm


Rekomendowane odpowiedzi

Nie, wszystko plastik. Z zestawu mojego Dual Ace Seagull. Kiedyś oklejalem jakieś kołpaki taśma aluminiowa, jak by się postarać to w miarę w porządku to wygląda. Mam też jedno 100% aluminiowe od benzyny, 64mm podstawa. Minus taki ze ktoś bardzo szpetnie wyciął pod smiglo 18x10 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe też miewają niezłe bicie.

 

Te konkretne kołpaki na zdjęciach są lekkie i z racji dobrego wykonania nie mają bicia lub jest niezauważalne - nie ma drgań napędu.

 

Zresztą bicie lekkiego kołpaka to nie jest jeszcze taki problem, gorzej jak ciężki kołpak jest niewyważony wtedy napęd nieźle drga.   Nie wiem czemu, ale kołpaki aluminiowe odlewane ciśnienioiwo i toczone wymagają jeszcze wyważania. Spalina ma z reguły ma niższe obroty, przy elektryku to się nasila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

   Nie wiem czemu, ale kołpaki aluminiowe odlewane ciśnienioiwo i toczone wymagają jeszcze wyważania.

Zarysy obrabiane skrawaniem - wewnętrzny i zewnętrzny - nie są współosiowe względem siebie, stąd brak symetrii rozłożenia masy  :(. Czasem wewnętrzny wcale nie jest toczony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zmiany zawodowe, znalazłem czas na powrót do Cessny:

 

Przedni silnik na gotowo:

 

31631034686_6a66721315_h.jpg

 

Oszczędzam na wadze ogona, zamiast dwóch dużych serw będzie jedno malutkie ;-) Ster kierunku jest na tyle sztywny, że napęd jednostronny wystarczy:

 

30826611784_3c6cce5315_h.jpg

 

Skompletowałem całą elektronikę, więc do roboty:

 

31631030636_290be5b252_h.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdradzisz tajemnicę (dla mnie, wieśniaka  :() co jest na tej płytce z zieloną i czerwoną LED, czy to tylko podpięcie zasilania serw, czy coś jeszcze ?

A druga zagadka to to małe "coś" po lewej stronie od niej   :blink:.

Zastawiasz się Guardianem od razu widzę ? No i dobrze. Obwąchuję ten wynalazek z coraz większym zainteresowaniem ;). Szkolenia jakieś dla ciemnoty wiejskiej to organizujesz czasem ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradzisz tajemnicę (dla mnie, wieśniaka  :() co jest na tej płytce z zieloną i czerwoną LED, czy to tylko podpięcie zasilania serw, czy coś jeszcze ?

A druga zagadka to to małe "coś" po lewej stronie od niej   :blink:.

Zastawiasz się Guardianem od razu widzę ? No i dobrze. Obwąchuję ten wynalazek z coraz większym zainteresowaniem ;). Szkolenia jakieś dla ciemnoty wiejskiej to organizujesz czasem ?  

 

Tak, to podpiecie zasilania serw poza odbiornikiem. A to małe coś,to spowalniaczka do klap i jednocześnie odwracaczka jednego serwa. 

https://hobbyking.com/en_us/turnigy-3-channel-servo-speed-direction-regulator.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to podpiecie zasilania serw poza odbiornikiem. A to małe coś,to spowalniaczka do klap i jednocześnie odwracaczka jednego serwa. 

https://hobbyking.com/en_us/turnigy-3-channel-servo-speed-direction-regulator.html

Podpięcie zasilania bardzo eleganckie - moje wyrazy uznania  :).

Pewnie wiesz, że kierunek pracy serwa można odwrócić, zamieniając miejscami przewody do silniczka i skrajne potencjometru ? Spowolnić da się z nadajnika. Ma to wady i zalety, jak większość "patentów"  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika zamontowana na płytce pośredniej...

 

Ten pomysł / sposób też mi się bardzo podoba - porządek jest i montaż / demontaż łatwiejszy, bez konieczności żmudnych manipulacji pincetą gdzieś tam głęboko w modelu  :).

Zabawę w skracanie przewodów biegnących w obszarze płytki pośredniej na wymiar to pewnie Sobie odpuścisz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej odpuszczę :-) Chyba, że będzie mi się strasznie nudzić :-) Za chwilę zobaczymy, jak to będzie wyglądać.

Oj, żebyś nie zmienił zdania  ;) , chyba że te kabliszcza jakoś elegancko spętasz sznurkiem czy jakoś tam ... I tak będzie rasowy pająk, tego jest sporo.

 Poza tym krótkie nie łapią i nie emitują tak dużych zakłóceń, jak długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo nie było czego skracać:

 

31648642666_afaba9966c_h.jpg

 

Elektronika zmontowana i sprawdzona z nadajnikiem, wzystko działa zgodnie z założeniami. Z twardej balsy zrobiłem szyny do wsuwania:

 

31685428665_f43d33dd11_h.jpg

 

A tak wygląda okablowana centralka na swoim miejscu:

 

31648639016_fe4ed7172d_h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.