Skocz do zawartości

ubezpieczenie OC modelarza


sebka34
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W PZU (stan na lato 2015) było rozróżnienie na sportowo i/lub turystycznie. Ubezpieczenie modelarskie jest dodatkiem (rozszerzeniem) do ubezpieczenia np.: domu. Jako samodzielne nie jest oferowane.

 

No to jak to się ma to do tego stwierdzenia

 

Możesz wykupić ubezpieczenie tylko na piknik. Są takie opcje. Dowiedz się czy, by Cię to taniej nie wyniosło, jak tych pikników nie będzie 10 w roku.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad,

najlepiej jak Kolega uda się do ubezpieczyciela i zapyta o szczegóły. Takie "piknikowe" ubezpieczenie mi proponowano dwa lata temu, jak miałem pojawić się na pikniku w Radawcu. Wybacz, nie pamiętam teraz szczegółów, bo nim się nie interesowałem. Od razu wykupiłem całoroczne. :) O ile pamiętam w PZU też takie mieli i różniło się od tego całorocznego nie tylko czasem trwania. Szczegóły trzeba sprawdzić, ale warto wiedzieć, że można o coś takiego zapytać. Chyba że Kolega trafi na konsultanta, który już przerobił kilku modelarzy, to pewnie sam coś zaproponuje i dobrze doradzi. Póki co, warto samemu się orientować, bo sami konsultanci się tej naszej działki uczą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad,

najlepiej jak Kolega uda się do ubezpieczyciela i zapyta o szczegóły. Takie "piknikowe" ubezpieczenie mi proponowano dwa lata temu, jak miałem pojawić się na pikniku w Radawcu. Wybacz, nie pamiętam teraz szczegółów, bo nim się nie interesowałem. 

Troche szkoda bo ja znów byłbym zainteresowany takim na określoną imprezę. Ja pytałem w kilku towarzystwach i dostałem negatywną odpowiedź. Standardowo to ubezpieczam się podobnie jak Ty czyli na rok i rozszerzenie do PSP w Hestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche szkoda bo ja znów byłbym zainteresowany takim na określoną imprezę. Ja pytałem w kilku towarzystwach i dostałem negatywną odpowiedź. Standardowo to ubezpieczam się podobnie jak Ty czyli na rok i rozszerzenie do PSP w Hestii.

Pytałeś w PZU? Jak chcesz, to zadzwonię do mojej opiekunki. Podpytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam ubezpieczenie w towarzystwie parolotniowym? Ponoć kiedyś można się byo podczepić I było sensowne. Dla mnie ubezpieczenie ma sens jeżeli jest na dużą kwotę ponieważ 50.000pln to nawet wstyd pokazać jak się przypadkiem wyjedzie za granicę. Ciężko mi sobie też wyobrazić jak 50.000pln miałoby pokryć szkody wyrządzone postronnej osobie. Szkody większości tanich samochodów pokryje, droższych już nie. Na razie stać mnie na ubezpieczenie na kwotę 200.000pln za  składkę ok. 120 pln rocznie w Alianz ale w tym roku będę szukał czegoś lepszego jeżeli składka nie będzie zaporowa. Przy lataniu bez udziału publiczności (nietety walki modelami w AIrcombat sie nie kwalifikują) może I te 50.000 wystarczy ale mnie to nie przekonuje. Weźcie pod uwagę, że rośnie nam młode pokolenie a w zasadzie już zaczęło pracę, a które nie ma sentymentów jak my i nie odpuści ani złotówki którą będzie mogło od Was wyszarpać jak tylko kogoś z nich Wasz model zadraśnie. Wiem bo mam do czynienia na codzień. Więc ubezpieczać się nie żalować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem rozmowę z moją Panię z ZUS i oto co się dowiedziałem:

- zakres mojego obecnego ubezpieczenia: "odpowiedzialność cywilna osób fizycznych w życiu prywatnym"

-składka: 91PLN,suma gwarancyjna 500 tys. PLN

 

w tym roku (w przeciwieństwie do ubiegłego), ubezpieczenie nie jest już rozszerzeniem (dodatkiem) ubezpieczenia domu, tylko ubezpieczeniem odrębnym, samodzielnym. Po prostu w zeszłym roku zmieniły się przepisy

 

- Konrad, o możliwości ubezpieczenia "na imprezę" mam zostać powiadomiony telefonicznie - Pani rozezna sytuację :) Dam znać.

 

- Piotr - jak widzisz w moim przypadku jest to 500tys., było bez najmniejszego problemu.

Pani powiedziała, że decyzje w sprawie sumy gwarancyjnej, także 1mln PLN (zgody na nią i wysokości składki) podejmuje każdorazowo i indywidualnie Centrala, rozważając różne czynniki, również takie jak parametry modelu, jeśli wykraczają poza standardowe zapisy w treści ubezpieczenia (np.: masa startowa powyżej 5kg).

 

Nic tylko umówić się na spotkanie i złożyć zapytanie o konkretną ofertę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PSP dla zdarzeń nieparalotniowych jest ograniczenie do 1000000 zł. Nie wnikałem, czy ubezpieczenie niższe nie ma przypadkiem najniższe nie jest też do miliona w zakresie rozszerzenia. Na pewno za to obejmuje osoby których jesteśmy prawnymi opiekunami. (stan 2015, teraz nie czytałem jeszcze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę się wtrącę, bo poniekąd to moja profesja, zakres OC w życiu prywatnym obejmuje miedzy innymi: 

 

4) wskutek amatorskiego uprawiania sportu, w tym użytkowania zdalnie sterowanych (bezzałogowych) modeli pojazdów, statków powietrznych i wodnych, jeżeli ich ciężar nie przekracza 5 kg.

 

i definicja amatorskiego sportu:

 

1) amatorskie uprawianie sportu – uprawianie sportu rekreacyjnie, jako formy wypoczynku bądź celem utrzymania lub regeneracji sił witalnych

 

koszt takiego OC to przy sumie gwarancyjnej 1.000.000,- to 130 zł jeśli rozszerzymy to o posiadanie nieruchomości to 185zł rocznie

i odpowiednio przy  sumie gwarancyjnej 500.000,- to 91 zł jeśli rozszerzymy to o posiadanie nieruchomości to 130zł rocznie

 

i jeszcze jedna ważna uwaga zakres terytorialny to Polska

 

a tu link to OWU OC w życiu prywatnym.

 

https://www.pzu.pl/c/document_library/get_file?uuid=a32b8b23-e8d0-4c88-bb11-f3f5b3f06a2a&groupId=10172

 

czytajac OWU należy zwrócić uwagę na wyłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku,

 

130PLN za SG 1mln to chyba nieźle.

Możesz powiedzieć czy to 130PLN za 1mln PLN jest wg jakiegoś cennika, czy po prostu masz takie, lub ktoś ma?

Pytam, bo mi kobieta z PZU powiedziała, że nie ma cennika jako takiego i zawsze jest to indywidualnie rozstrzygane i liczone.

 

Masz może info odnośnie tego doraźnego ubezpieczenia na okazję pikniku/zlotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.