Skocz do zawartości

ubezpieczenie OC modelarza


sebka34
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cena ubezpieczenia liczona jest wg taryfy PZU na podstawie standartowych OWU. 

 

 

 

Pytam, bo mi kobieta z PZU powiedziała, że nie ma cennika jako takiego i zawsze jest to indywidualnie rozstrzygane i liczone.

  :D  :D  :D  :D

 

tylko wtedy gdy oferta jest nie może być ofertą standartową i musi być przygotowana indywidualnie dla klienta.

 

Co do zakresu terytorialnego to można go rozszerzyć na cały świat z wyłączeniem USA i Kanady (dodatkowa składka)

 

można zrobić ubezpieczenie krótkoterminowe na piknik, ale to jest jak z jeżdżeniem bez biletu, porównując ryzyko do kosztów opyla się nie mieć go nigdy, bo jak czasem mam a czasem nie mam to już nie koniecznie. Jeśli ktoś 5 razy w roku lata w miejscach gdzie takie ubezpieczenie jest wymagane, albo wypadało by go mieć ze wzgledu na okoliczności przyrody, to lepiej je kupić na cały rok.

 

Piszemy tu tylko i wyłacznie o modelach do 5kg, bo tu ubezpieczenie jest dobrowolne, powyżej 5kg to inna bajka, bo ubezpieczenie staje się obowiązkiem bez względu na tzw okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już OC na 2016 w Stowarzyszeniu Paralotniowym. Dla nas jest składka opcja II (modelarstwo do 25kg), po kliknięciu można sobie zobaczyć jak wygląda wysokość składki w zależności od sumy ubezpieczenia. Aby skorzystać należy się zapisac do Stowarzyszenia - składka roczna 40 PLN. http://psp.org.pl/ubezpieczenia/oc-2016/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z modelami powyżej 5 kg w PZU jest mały problem, bo jest to produkt tzw korporacyjny i muszę czekać na aktualną ofertę.

 

Ja sam osobiście korzystam z ubezpieczenia PSP, bo i tak muszę mieć ubezpieczenie na paralotnię  i mam dwa w jednym  :)

 

ubezpieczenie w PSP zawierane jest w specyficzny sposób tzn początek okresu ubezpieczenia to 01.03, w pierwszym roku jeśli przystępujemy później niż na początku marca skraca się nam przez to okres ubezpieczenia ale w kolejnych latach przy kontynuacji to już nie wada, poza tym PSP wysyła do swoich członków co roku fajny kalendarz, niestety dla "tylko modelarzy" ze zdjęciami o tematyce paralotniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w alianzie OC w życiu prywatnym na 4 osoby z opcjąwskutek amatorskiego uprawiania sportu, w tym użytkowania zdalnie sterowanych (bezzałogowych) modeli pojazdów, statków powietrznych, jeżeli ich ciężar nie przekracza 20 kg za 90 zł rocznie i kwotę SG 100 000 zł. Rok temu było za 70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potwierdzam a nawet "przebijam" B)

 

Dwa dni temu za 60zł. kupiłem u mojego brokera ubezpieczenie OC na rok w ALLIANZ. Suma Gwarancyjna na 100 000zł. Można oczywiście za dopłatą wybrać większą SG.

 

Najważniejszy wpis w tej polisie to:

punkt 6) "Posiadanie i użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem a)rowerów b)zdalnie sterowanych, bezzałogowych modeli pojazdów, statków powietrznych i wodnych, o ile ich ciężar nie przekroczy 5kg."

 

Za dodatkowe 25zł. mogłem wybrać opcje na Świat ( bez USA i Kanady).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na 200.000. W zeszłym roku składki w Allianz oferowano mi jak poniżej z adnotacją na polisie:  ..."Ubezpieczenie obejmuje pokazy, treningi i zawody modelami zdalnie sterowanymi."...

 

Wolę mieć wyraźnie napisane w jakich sytuacjach jestem ubezpieczony.

 

 

1) Suma ubezpieczenia - 200.000zł

zakres terytorialny - Cały świat ( z wyłączeniem USA i Kanady)

składka - 86zł

 

2) Suma ubezpieczenia - 500.000zł

zakres terytorialny - Cały świat ( z wyłączeniem USA i Kanady)

składka - 136zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

1) Suma ubezpieczenia - 200.000zł

zakres terytorialny - Cały świat ( z wyłączeniem USA i Kanady)

składka - 86zł

 

2) Suma ubezpieczenia - 500.000zł

zakres terytorialny - Cały świat ( z wyłączeniem USA i Kanady)

składka - 136zł

 

 

Porownalem to z tym co ja place i powiem ,ze gdybym mieszkal w PL, to dalbym sobie spokoj z ubezpieczeniem.Zeby bylo prosciej policze 1€=4 zl.Ja place rocznie  236zl za sume ubezpieczenia 12mln zl.Za polowe mojej skladki(prawie) powinienem dostac 6mln zl, a nie 500000zl.Ktos kto chcialby miec w PL ubezpieczenie na 12 mln zl to jaka skladke musialby placic?,albo nie, cofam pytanie,wole nie wiedziec :D :D :D .

 

Ubezpieczenie mam w DMFV, jezeli ktos ma watpliwosci to na ich stronie sa podane ceny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Wiesławie, ale w naszym kraju są takie tylko ubezpieczenia. Na niektórych zawodach za granicą organizator wymaga ubezpieczenie w minimalnej kwocie 1mln Euro inaczej nie dopuszczą takiego zawodnika do zawodów. Na szczęście nie we wszystkich zorganizowanych zawodach są wymagane takie warunki.

No i teraz jak ktoś z naszego kraju chce pojechać do GB lub naszego zachodniego sąsiada albo CH, na zawody to w zasadnie szans nie ma żeby wystartować. Niestety nasze władze czyli AP oraz lokalne Aeroklubu mają w dużym poważaniu nas modelarzy, ale też i innych lataczy.

Aby uzyskać ubezpieczenie na poziomie 1 mln Euro w naszym kraju trzeba pokazać siłę oraz liczby ubezpieczycielowi. My poszczególni modelarze mamy tyle siły ile podniesiemy i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad moja skladka nie jest najnizsza,jest tyle bo czesciej latam poza lotniskiem,czyli jak tu mowia na dziko,mam pare miejscowek :D .To nie jest zabronione,np. wszyscy ktorzy lataja F3F to latacze na "dziko" i powinni miec dodatkowe ubezpieczenie.

Ci ktorzy lataja zawodniczo poza granicami PL napewno maja ubezpieczenia na zachodzie,bo chyba inaczej by nie startowali.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, gdzie i jak można wykupić takie ubezpieczenie? Da się to zrobić przez internet czy trzeba iść do brokera, a może do oddziału PZU? 

 

Czy są jakieś dane na temat potencjalnej wypłaty i czy ubezpieczyciel nie stara się wykręcić np brakiem certyfikacji sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, gdzie i jak można wykupić takie ubezpieczenie? Da się to zrobić przez internet czy trzeba iść do brokera, a może do oddziału PZU? 

 

Czy są jakieś dane na temat potencjalnej wypłaty i czy ubezpieczyciel nie stara się wykręcić np brakiem certyfikacji sprzętu?

 

Powiem Ci jak to wyglada w chorym kraju,wszystko zalatwisz w domu z laptoka.Umowe dostaniesz poczta do podpisu,koperte z oplata tez,czyli zero dodatkowych kosztow,chory kraj :D :D :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.