Skocz do zawartości

ubezpieczenie OC modelarza


sebka34
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Można zakupić mailowo a polisę dostaniesz pocztą. Podeślę Ci namiary na skrzynkę.

Dlaczego w PL drogo? Bo inne bogatsze kraje tutaj i w innych biedniejszych krajach robią największe zyski aby u nich mogło być taniej. To chyba w miarę prosto zrozumieć ;-)

Czysta polityka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w PL drogo? Bo inne bogatsze kraje tutaj i w innych biedniejszych krajach robią największe zyski aby u nich mogło być taniej. To chyba w miarę prosto zrozumieć ;-)

 

Kolego ilu modelarzy w PL ma ubezpieczenie modelarskie?Ja nie wiem, ale to napewno smieszna liczba.Ktos kto chcialby zarobic na ubezpieczeniach modelarskich w PL to chyba jakis samobojca.Dla porownania w DMFV jest 87 tysiecy czlonkow(a sa jeszcze inni) i z automatu ubezpieczonych,pomnoz to razy skladke i wyjdzie ladna sumka.O jakiej polityce tu mowa?Po samych stawkach ubezpieczen w PL widac ze to przekret,podalem Ci ile place i nie dlatego tak malo bo TY musisz placic duzo wiecej.Kto Wam taka ciemnote wciska?Prezes Jaroslaw?,a nie sorry od latania jest Antoni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na cenę OC nie narzekam. W tym roku będzie na 500.000 i to wydaje się być dla mnie na terenie PL bezpiecznym minimum. Za granicą prawie nie latam, jeżeli już to w miejscach przeznaczonych do tego celu. A od wszelakich prezesów niezależnie od opcji politycznej staram się trzymać z daleka bo moje OC tego nie obejmuje  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na cenę OC nie narzekam. W tym roku będzie na 500.000 i to wydaje się być dla mnie na terenie PL bezpiecznym minimum. Za granicą prawie nie latam, jeżeli już to w miejscach przeznaczonych do tego celu. A od wszelakich prezesów niezależnie od opcji politycznej staram się trzymać z daleka bo moje OC tego nie obejmuje  B)

 

Piotr jak bedziesz podpisywal umowe na 500 000 to popros zeby Cie potraktowali jak Niemca,zaplacisz niecale 6 zl rocznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot British Airways twierdzi że zderzył się z dronem nad Londynem:

 

http://www.theguardian.com/uk-news/2016/apr/17/drone-plane-heathrow-airport-british-airways

 

Ciekawe jaka tu wchodziłaby w grę kwota odszkodowania, gdyby przyszło je płacić i gdyby (tak załóżmy :) ) dron uciekł np wskutek błędu w oprogramowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Allianzie, OC w tym na 3 członków rodziny, modele elektryczne (chyba acz nie jestem pewny, czy spaliny wykluczone) do 5 kg na 100 000 za 80 zł składka roczna.

chyba Alianz zaczyna nas ładować bo za podobną kwotę niedawno było  modele do 20 kg !!!!

 

chyba że z naszej niewiedzy to wynika lub niewiedzy agenta ---- kurde ludziska nie podkładajmy się sami bo zaczną stopniować co kilogram a składkę logarytmicznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ilu modelarzy w PL ma ubezpieczenie modelarskie?Ja nie wiem, ale to napewno smieszna liczba.Ktos kto chcialby zarobic na ubezpieczeniach modelarskich w PL to chyba jakis samobojca.Dla porownania w DMFV jest 87 tysiecy czlonkow(a sa jeszcze inni) i z automatu ubezpieczonych,pomnoz to razy skladke i wyjdzie ladna sumka.O jakiej polityce tu mowa?Po samych stawkach ubezpieczen w PL widac ze to przekret,podalem Ci ile place i nie dlatego tak malo bo TY musisz placic duzo wiecej.Kto Wam taka ciemnote wciska?Prezes Jaroslaw?,a nie sorry od latania jest Antoni :D

Wiesław. Proszę Cię. Nie wtrącaj do naszej rozmowy wątków politycznych. Nie rozmawiamy na forum o polityce. To zasada której przstrzegajmy bo inaczej znowu się zaczną kłótnie i podziały. A dlanas jest ważne nasze hobby. Poza tym takie wtrącania zdań o tym czy tamtym prezesie są po prostu śmieszne i nie przynoszą chluby autorom. Skupmy się na znalezieniu najlepszej w tym roku oferty na ubezpieczenia.

 

Wysłane z mojego D2203 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą ofertę można by było uzyskać jeśli w jakiś "cudowny" sposób udało by się nam zorganizować. Trzeba pójść do ubezpieczyciela i załatwić u niego ubezpieczenie grupowe na konkretnych warunkach, takich jakie nam się wydają za sensowne.

Wyobraźcie sobie, że w firmach ubezpieczeniowych siedzą czasami rozsądni ludzie z którymi o dziwo można pogadać.

2-3 lata temu załatwiałem ubezpieczenie na imprezę modelarską. Poszedłem i pogadałem i gość powiedział jedno. Pokaż mi pan "liczby" ilu jest chętnych na ile chcecie mieć ubezpieczenie to zrobię kalkulację czy mi się to będzie opłacało. Przy liczbie 100 ubezpieczonych rozmowa była bardzo miła i rzeczowa. A że to było miesiąc po wejściu nowych przepisów, więc nikt wówczas jeszcze nie wiedział czym to się je a i tak dostałem ubezpieczenie. To ubezpieczenie, które teraz daje Hestia jest właśnie tym, które niby załatwiłem na piknik bo jak widzę nic się nie zmieniło od tamtego czasu. 

 

Stowarzyszenia, Kluby, Aerokluby i inne organizacje mają 1000% większe przebicie u ubezpieczycieli niż przysłowiowy "Kowalski". Dlatego jak się w jakiś sposób nie zorganizujemy to nadal będziemy mieli to co jest i będą nas ryćkać jak tylko mogą (i w ogóle się nie dziwie takiemu procederowi bo sam bym pewnie wykorzystywał taką sytuację) i dlatego też nigdy nie będziemy mieli takich ubezpieczeń jak na zachodzie.

 

I błagam zaprzestańmy gadek o zgniłych kapitalistach, którzy to nam stonkę zrzucają z nieba żeby nas wyzyskać. Sami jesteśmy sobie tego winni i to jest cała prawda. Dlaczego hm... jak dla mnie to proste, bo gdzie trzech polaków tam pięć różnych zdań. 

Amen.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie Koledzy
Wiesku jak bys miał czas to wypisz w skrocie kolegom co obejmuje ubezpieczenie w DMFV tam jest ladnie wypisane co gdzie i za ile.
Tez jestem tam ubezpieczony i bym sam o nim napisał ale mam bardzo mało czasu by to opisac.( musze na nowo przeczytać warunki by se przypomnieć)
Ja place nie cale 60E (250PLN) i ubezpieczony jestem na 2 000 000E. ( I dostaje się tez co kwartal bodajże prenumeratę)
Ponieważ planuje zjazd do Polski na stale i sprubowac szczęścia to tez szukam ubezpieczenia.
I raczej będę pisal do nich czy kraj zamieszkania ma wpływ na obecna umowę , jeżeli nie to będę dalej się u nich ubezpieczal.
Ubezpieczaja na cala europe , mogę latac na od nich lotniskach ,  na obojętnie jakiej lace. A na hali samolotami do 5kg jak dobrze pamiętam jak i kazde inne lotnisko modelarskie.
I moje ubezpieczenie z roszerzeniem jest bodajże na samoloty do 25 kg jak nie na 150kg
Ale jak dobrze pamiętam to jest maly haczyk ze od pewnej kwoty placi się procent który sami pokrywamy.
 
Wiesku jak cos zle napisałem to popraw bo nasze ubezpieczenia roznia się tylko kwota na ile jesteśmy ubezpieczeni.

 

ps. A czemu się nie ubezpieczać na zachodzie? jak ceny sa porównywalne. Tylko nie piszcie ze historia itp. bo mamy terazniejszosc i to my piszemy historie a nie nia zyjemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian nie widzialem Twojej umowy ale prawie napewno jestes ubezpieczony na 3mln.€.

2mln.€ to najnizsza kwota i obowiazuje od 01.01.2016 roku,do tej pory najnizsza byla 1,5mln€.

Nie chce mi sie wszystkiego tlumaczyc bo jest tego sporo.Mozesz mieszkac w PL i byc ubezpieczonym w DMFV.

Co do wagi modelu to nie jestem pewien, ale 150kg to chyba nie bardzo,25kg napewno.

Tak jak mowie jest tego w umowie sporo,jednym z najwazniejszych co obejmuje(moim zdaniem)to w razie "W"ubezpieczenie pokrywa takze koszty sadowe na terenie calej europy do sumy max.52000€(w tym Twojego adwokata).Nie jestem pewien ale chyba jest tez wersja umowy w jez.angielskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad moja skladka nie jest najnizsza,jest tyle bo czesciej latam poza lotniskiem,czyli jak tu mowia na dziko,mam pare miejscowek :D .To nie jest zabronione,np. wszyscy ktorzy lataja F3F to latacze na "dziko" i powinni miec dodatkowe ubezpieczenie.

Ci ktorzy lataja zawodniczo poza granicami PL napewno maja ubezpieczenia na zachodzie,bo chyba inaczej by nie startowali.

mają

ale dyrdymały w tym wątku są. Zesz Wam sie chce takie głupoty i wytłumaczenia wymyślać :wacko: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek, gdzie jesteś ubezpieczony? Napisz proszę tu lub na prv. Kończy mi się stare więc po mału rozglądam się za czymś sensownym tj. za większą sumą ubezpieczenia. Allianz do 500.000 ale musiałbym spróbować ponegocjować koszty sądowe - to ważny punkt, który tutaj padł podczas dyskusji a którego nie ma w naszych polisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesku tak jak mowilem musze jeszcze raz poczytac. Ja mam podstawowe z rozszerzeniem poziom 2. I jak mowisz ze nie problem ze bede w Pl to unich napewno zostane dalej tak mysle. Bo koszt w skali roku nie jest az tak duzy a pewne ubezpieczenie.

Samolocik a moze bys chcial przejrzec ubezpieczenie DMFV jak pisze Wiesiek ponoc jest i po angielsku a minimalna kwota to 2mln euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aeroklub Polski ma podpisaną umowę z jednym z ubezpieczycieli, na ubezpieczenie grupowe. Dostępne jest dla wszystkich członków aeroklubów regionalnych. Zainteresowanym mogę przesłać instrukcję, jak dołączyć do tego ubezpieczenia - zajmuje to 5 minut. Cena 90 zł.

 

 

Ubezpieczający:
Aeroklub Polski, REGON: 007026161
 

Zakres ubezpieczenia (Scope of insurance):
(M09) Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym – ŚWIAT / WORLDWIDE
Third Party Liability Insurance (Insured RC Unmanned Aerial Vehicle Operator) incl. competitions

 

Suma gwarancyjna (Sum of insurance): 1.200.000 zł - na jedno i wszystkie zdarzenia

 

Rozszerzenie zakresu:
Ubezpieczenie OC osób fizycznych – użytkowników bezzałogowych statków powietrznych o masie do 25 kg (MTOW) za szkody w mieniu i na osobie.
Amatorskie i wyczynowe użytkowanie bezzałogowych statków powietrznych.

 

Zarobkowe użytkowanie ww statków powietrznych: NIE

 

Sublimit dla zarobkowego użytkowania statków powietrznych: NIE DOTYCZY

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.