Skocz do zawartości

Po prostu Toxic !


Shock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dziś skromnie z pracą przy modelu ale jednak kolejny kroczek do przodu.

W pracy roztoczyłem pod kołnierz przekładni, wręgi na fi 19 mm.Niby "mięsa " jest ale bidniutko ;) .Rozstaw śrub się zgadza 26 mm.

Zrobiłem popychacze ,jak się okazało trzeba je lekko podgiąć aby wszystko chodziło lużno i bez oporów.

W związku z dyskusją o pakiecie sprawdziłem i u mnie mogę go przesuwać od początku kadłuba ,pod bagnetem aż prawie do półki z serwami motylka co daje spory zakres przy wyważaniu :) .

Focia wręg ;)

 

2016-04-29-1486.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin ten silnik to żarłok amper :)

Zdaje ci się :P Zawsze idzie założyć popierdawkę biorącą 70A i wzbijać się do góry kilkadzieści/kilkadziesiąt sekund zamiast kilka...

 

A czy masz zmierzony ciąg statyczny przy danym poborze i na konkretnym śmigle.

Nie mam aczkolwiek mógłbym się pobawić i zmierzyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym oczekiwaniu na "Pożeracza amperów" ;)  prace posuwają się do przodu.

Zrobione dźwignie ,trochę gimnastyki...aby chodziły bez oporów ,tu wygiąć ,tam wygiąć

 

 

2016-05-02-1499.jpg

 

 

Po tej operacji ,sprawdzeniu wstępnym działania serw srewotesterem, przyjemna operacja kosmetyczna czyli dopasowanie klapek do otworów wnęki serw. Proste ,przyjemne ,cieszy oko ;) operacja x4

 

2016-05-02-1500.jpg

 

 

Wstępnie umocowałem odbiornik,na rzepie samoprzylepnym ,zawsze tak robię bo łatwy montaż ,trzyma znakomicie ,łatwo przestawić w razie potrzeby.

 

2016-05-02-1498.jpg

 

 

Po teoretycznym ułożeniu odbiornika przyszedł czas na wyprowadzenie anten poza kadłub -wiadomo węgiel w ograniczonym stopniu przepuszcza fale więc anteny na zewnątrz i tak aby model czy na plecach czy w jakiejkolwiek innej pozycji miał anteny "widoczne" dla nadajnika.

Antenki umiejscowione w kadłubie w kawałkach przewodu silikonowego o przekr. 3 mm.

 

2016-05-02-1497.jpg

 

I na koniec fanaberia,dmuchanie na zimne czy jak sobie kto to nazwie.Nie pasują mi zakupione złącza MPX ,po  pierwsze ich wykonanie wizualne to porażka, ściśnięte nie dadzą rady rozłączyć się palcami tylko kombinerkami i na bank nie są to oryginały dlatego wraz z kolegą zakupiłem takie złącza ,podobne ale liczę że będą ciut lepsze. W tym sklepie nawet sprzedają mpx-y i zaznaczają -oryginal ! ;) na nich pisze MPX.

 

http://shop.rc-electronic.com/BATTERIES/BATTERY-CONNECTORS/Connectors/EMC-high-current-socket-5-pieces.htm?shop=k_emcotec_e&SessionId=&a=article&ProdNr=A85006&p=44&rdeocl=1&rdetpl=productpage&rdebox=box1

 

 

http://shop.rc-electronic.com/WING-AND-FUSELAGE-CONNECTORS/ROOKIE-LINE/EMC-high-current-plug-5-pieces.htm?shop=k_emcotec_e&SessionId=&a=article&ProdNr=A85005&p=3726

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację :) ,dokładając piłkę włośnicową ,kawałek tekstolitu/tworzywa sztucznego ,piny z elektronicznego sklepu i może sam zrobię takie złącza ??  :P .Kupię sobie takie jak pokazałem powyżej i basta ! :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym...szukacie problemów tam gdzie ich nie ma :)

A tam :) . Tzn. kto szuka i czego ? Jak na razie, ja tylko relacjonuję składanie mojego modelu zgodnie z moimi przekonaniami (nie pod kogoś,nie jako idealny wzorzec ) a widzę że Tobie Jurek nie pasuje nic .Nie przeczytałem słowa na tak z Twojej strony...

A najlepsze jest to, że byłem na taki scenariusz przygotowany i dobrze się bawię :D - mimo kilku rad od kolegów że w takiej relacji cZyNo Cię "zeżre" ;) .

A  serwa ? masz rację są z Juesej  dzięki Twojej poradzie gdzie je nabyć  i dzięki Marcinowi który mi je za pomocą "układów" sprowadził .

 

 

Dzisiaj fotek brak ,świętujemy od pracy i trzeźwiejemy   :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy jak KST135 i KST215 się będą sprawować (zamówione z Polskiego sklepu ;), sprawdzę ten "MIT" jakościowy ).

Jak na razie, po podpięciu do odbiornika wszystkie działają idealnie, zero luzów i idealnie się centrują. Myślę Rafał że w niedługim czasie podepnę się pod Twój temat z moim Respectem i porównamy budowę obu modeli oraz i wrzucę kilka fot z składania modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.