Skocz do zawartości

TommyTom

Rekomendowane odpowiedzi

Na braunsbergu poćwiczycie rzucanie modelami ;)

Dla przypomnienia:)

  

Wiesiek...jaka teoretyczna prędkośc (względna) powinno dać śmigło do takiego wiatru żeby to miało sens?

To jest ciężko określić bo silnika nie zmienię i to jest poważne ograniczenie. Wydaje mi się, że Ok. 100 km:h zaśmigłowej jest Ok. Jak będzie 90 to i tak będzie super. Śmigło trzeba zmieniać w trakcie zawodów bo inne będzie na 6 m/s a inne na 10 m/s.

 

Na ostatnich ME paru szukało śmigła i kołpaka bo przykręcili byle jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie ½ to są na obroty powyżej 30-40 k

No wlasnie sobie policzyłem ze dla wiatru 10ms 90kmh było by na styk. To mam na styk :) albo styczek

Zgadza się z moimi rachunkami.

Ty nie gadaj tylko decyduj, albo w lewo albo w prawo :). Tylko nocleg u pirata trzeba zarezerwować ;)

Wiesiek Jurek ma kilka , jeden w tą czy w tamtą :D

Marcin. Mam złe wieści. Jurek powoli ale wsiąka w F5J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a u mnie tylko przez pierwsze 10s mam 90km/h potem mi drastycznie spada przez wydajność pakietu.

No to se polatam że hej.

 

EDIT

Jurek 14x8 to tak jak 13x9. A że to aeronauty to nają na pewno moc.

Sprawdzałem te łopatki jeszcze w Maxie jak mi pękły GM 16x8,5. Po włożeniu tych 14x8 aeronaut byłem zdumiony. Maxa szła dużo szybciej niż na tych GM.

Na pewno będę testował jak Vertigo będzie szedł na tych areonautach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie ½ to są na obroty powyżej 30-40 k

 

Zgadza się z moimi rachunkami.

 

Marcin. Mam złe wieści. Jurek powoli ale wsiąka w F5J.

Nie zupełnie. Jak czegoś nie umiem to staram się to naumieć. A tak jest z lataniem w termice. Nie umiem to latam. A ze najszybciej się uczy na zawodach szczególnie zagramanicznych, to nie omieszkam tego nie robić. No i docelowo to dobra kategoria dla dziadków. Czyli się już przygotowuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zupełnie. Jak czegoś nie umiem to staram się to naumieć. A tak jest z lataniem w termice. Nie umiem to latam. A ze najszybciej się uczy na zawodach szczególnie zagramanicznych, to nie omieszkam tego nie robić. No i docelowo to dobra kategoria dla dziadków. Czyli się już przygotowuje ;)

Noooooooo... czyli zgadłem tylko Ty nie dopuszczasz tej myśli do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.