Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Konrad wraz z wnukami Twój budżet modelarski znacznie się uszczupli ... ;)

A niech tam, ale może będę miał jakiegoś następcę, bo ten mój to chyba dziecko sąsiada ;). No nic kompletnie nie odziedziczył po mnie, no może to, że jest pyskaty jak ja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigło trzeba zmieniać w trakcie zawodów bo inne będzie na 6 m/s a inne na 10 m/s.

 

Na ostatnich ME paru szukało śmigła i kołpaka bo przykręcili byle jak.

Cześć, 

Uwielbiam was czytać :) A może przy okazji się czegoś dowiem.

1. Jak zmiana śmigła w trakcie zawodów ma się do regulaminu 5.5.11.1.3.e: że można mieć max 3 modele, można wymieniać części pomiędzy modelami, itd... wiem, że śmigło można uszkodzić, że to część wymienna. Ale dlaczego końcówki skrzydła nie można wymienić. Podobnie sprawa np: wymiany uszkodzonego bagnetu albo balastu. Jest to gdzieś opisane?

2. Rozumiem, że zgubienie śmigła w trakcie lotu daje w wyniku zero za lot. 5.5.11.7.b. (ewentualna kara w zależności gdzie spadnie zguba 5.5.11.4 d i e) Tak?

KS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy które nie są oznaczone można wymieniać ;) ale ogólnie tyczy się to kadłuba ze wszystkimi elementami, płatów i stateczników. I te rzeczy powinny być oznaczone. I są na imprezach rangi mistrzowskiej.

balast nie jest częścią modelu. Bagnetów tez nikt nie sprawdza ;) jak i serw, silników i elektryki.

Tak. Powinno być zero. Jeśli sędzia to zauważy. Lub inny zawodnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jak Jurek pisze. :)

W Kravi i Trnawie czy Dubnicy zawsze są oklejane modele. Dostajesz w zależności 3 lub 5 naklejek i masz obowiązek tak okleić model żeby każda część była zaznaczona. Śmigieł się nie okleja bo nie można to są tzw. materiały eksploatacyjne.

Żeby było szybciej na zawodach ludzie stosują już gotowe kołpaki z innymi łopatkami. Wówczas taki proces wymiany jest szybki i bezbolesny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekcja 4B - General Rules for International Contests

 

 

  1. B.17.3.  The competitor may provide himself with spare propellers and rubber motors, piston motors, electric motors or gas turbines.

  2. B.17.4.  A competitor may interchange various parts as he wishes provided the resulting model conforms to the rules of the contest and that the parts have been checked before the start of the contest.

  3. B.17.5.  Repairs are permitted provided that the model still conforms to the requirements of the rules and regulations.

Czyli zapasowe śmigła są dozwolone z nazwy. Serwa mieszczą sie w B.17.5 - czyli można naprawiać :-)

 

 

EDIT: Poprawka - Sekcja 4B w najnowszym General Rules się nieco zmieniła. Tekst jest ten sam ale paragraf (ten powyżej) jest oznaczony C.10.3. (str 34) - link do najnowszego FAI Sporting Code: https://www.fai.org/page/ciam-code

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie w zeszłym roku miałem 255 punktów i byłem na  130 miejscu w ET

Musze niestety studzić Wasze oczekiwania, takie są realia. Obiecuję za to czerpać jak najwięcej przyjemności z startów w kolejnych zawodach.

Niemniej pięknie dziękuję za wsparcie

Wielkie dzięki

To w dużej mierze zasługa wspaniałych modeli którymi man przyjemność i zaszczyt latać,  Polskich Jantarów 3,5 m i 3,9 m (potocznie zwanym 4,0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowi. Nasze miasteczko jedno z największych na tych zawodach.

Na drugim armia zacina z za oceanu.

Idziemy0cadf7e4f1b32bdc67689ee79954a8ef.jpg65f065808091b37ac782622b18f0ef64.jpgcd65b72aa11bf6beaa2e07bf9a6fa36e.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

A to nasze zdjęcie rodzinne. Cała nasza ekipa wraz z zapożyczeniami. b279c271946d24e6d067aa432f454224.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra.

Na palcach jednej ręki która ma tylko 3 palce można policzyć pilotów którzy dolatali. Dobry wynik to 5 min rewelacyjny to 7min.

Turystyka daleka w każdym locie. Minimum 4-5 zawodników.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.