Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i pierwszy w tym roku Contest w Lanskroun za nami. Świetne zawody, świetnie zorganizowane. Wszystko chłopaki mieli pod kontrolą i zawody przebiegały bez zakłóceń i dość punktualnie tam te 2-3min w tą czy tamtą to nie problem. 

Startowało 101 zawodników. Było 16 stanowisk startowych. Było 7 rund i w każdej rundzie 7 kolejek. Sporo latania ale taż trochę czekania na swoją kolejkę co obrazuje fotka powyżej. :)

Po raz pierwszy od 3 sezonów jak startujemy w końcu Czesi nas zauważyli, jako nację startującą w F5J. Jednego z nas wybrano po raz pierwszy do kolegium sędziowskiego.

 

Zawody wypadły dość pozytywnie. Wojtek w eliminacjach ostatecznie zajął 6 miejsce ale od 5 rundy latał bardzo zachowawczo. Mając 4x1000 pkt. nie musiał ryzykować żeby dostać się do finału co skrupulatnie uczynił.

Niestety Tomka Frąka nie było na tych zawodach :) łobuz imprezował na jakichś tam kawalerskich. :D

 

W tych zawodach świetnie żeby nie powiedzieć wręcz rewelacyjnie spisał się Krzychu. Kurde wielkie gratulacje dla niego bo zajął 27 miejsce. Krzychu ani razu nie spadł poniżej 912pkt. w swojej kolejce z najlepszym dla siebie wynikiem 955pkt. 

Jeśli dobrze odczytałem z tego badziewiastego programu to miał 92,5%.

 

Do udanych zawodów może też zaliczyć Tomek M. Choć miejsce jest trochę gorsze od Krzycha, ale Tomek zaczął świetnie latać. Myślę, że w przyszłym sezonie będzie się już zaliczał do czołówki EuroTour. Tomek zajął 54 miejsce tylko dla tego że w 3 i 4 rundzie po prostu nie trafił. No ale w 5 rundzie wylatał tysiaka oraz pokonał jednego z najlepszych pilotów EuroTour czyli Marko Gale. Marko systematycznie wchodzi do finałów oraz staje na pudle.

 

Niestety pozostali włącznie ze mną nie mieli szczęścia, albo za gorąca głowa, albo problemy techniczne ze sprzętem, albo po prostu błędy.

 

Jeśli chodzi o finały to poniżej wyniki.  Cóż mogę powiedzieć, Wojtek czarował się z młodym Petrem Malczikiem no i chyba przez to nie zauważyli, że komin im spitolił. Polatali chwilę i niestety skończyła się zabawa w 4 czy 5 minucie. Wojtek w dwóch pozostałych kolejkach pokazał swoją wielką klasę, ale niestety tych dwóch tysiaków było za mało na zajęcie wyższego miejsca.

SKAN104.jpg

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek bardzo Cię przepraszam, ale ja kurde ślepy jestem i już. Ten badziewiasty program drukuje inaczej niż ten do którego jestem przyzwyczajony. 

Tak Wojtek do finału wszedł z 3 miejsca z wynikiem 5965,54. Drugi był Primoż Rizner z wynikiem 5970,85 a pierwszy Petr Malczik z wynikiem 5990,40

Sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kilka fotek z ostatnich zawodów.

Pierwsze to nasza z Tomkiem wycieczka krajoznawczo-turystyczna. Człowiek na takich wyjazdach nie tylko samym latanie żyje. Też trochę pozwiedzaliśmy. Bardzo urokliwe miasteczko.

20190525_065010.jpg20190525_065017.jpg

 

 

No a teraz fotki już z samych zawodów. Jak będzie widać rywalizuje z nami dziewczyna i radzi sobie świetnie. Zazdrość bierze, że u sąsiadów są juniorzy a u nas niestety nie. Cóż próg wejścia w tą dyscyplinę dla juniora jest niestety ogromny. Szkoda, że nie ma jakiegoś programu w AP dla juniorów.

Kto był to nie żałuje, a kto nie był nich tego bardzo żałuje.  ;)  :D

20190526_091441.jpg20190526_095500.jpg20190526_120145.jpg20190526_120556.jpg20190526_154008.jpg20190526_154800.jpg

 

 

I jeszcze dwa króciuteńkie filmiki ze startu i lądowania. Ten ze startu niestety nie udany za bardzo.

https://youtu.be/rSI57AcP6EY

 

https://youtu.be/LJwIH_jCRc8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juniorzy by byli. Ale to wymaga tez zaangażowania seniorów. Chociażby w zabraniu ich (czasami nadkładając drogi) i zapewniając jakiś im jakiś nocleg czy żarełko na miejscu. Juniorów trzeba mobilizować. A ich rodziców wspierać. Inaczej się nie da tego zrobić.

Co prawda teraz w środowisku jest mocna dyskusja nt dofinansowań i bardzo dziwnego podziału środków, ale nawet gdyby była większa kasa to seniorzy musza dbać o juniorów. Jeśli chcą aby byli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek gdyby się pojawili juniorzy to na pewno byśmy im w jakiś sposób pomogli. Zakwaterowanie jak najbardziej w namiocie na lotnisku, wyżywienie też dałoby się jakoś zorganizować, te 10 czy 12E za obiad na lotnisku myślę że w 6tke dali byśmy radę dofinansować. :)  ;) Z dojazdem to już większy problem bo sam dobrze wiesz że jak jedziemy to samochody mamy załadowane czasem po dach, ale to też byłoby do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, ty jeszcze nie widziałeś auta załadowanego po dach :) dwie osoby to puste auto ;)

Juniorzy sami nie rosną to nie grzyby ;) wskazówki były gdzie ich szukać. Trza działać. Jeśli wam (jako grupie) się chce oczywiście.

Choć trafia się tez duży opór jeśli chodzi o pomoc ze strony innych zawodników . Juniorzy nie bywają samodzielni i niestety trzeba ich cisnąć i mobilizować. A niektórzy seniorzy nie chcą się zajmować juniorami bo czuja sportowe zagrożenie z ich strony. Proza życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juniorzy by byli. Ale to wymaga tez zaangażowania seniorów. Chociażby w zabraniu ich (czasami nadkładając drogi) i zapewniając jakiś im jakiś nocleg czy żarełko na miejscu. Juniorów trzeba mobilizować. A ich rodziców wspierać. Inaczej się nie da tego zrobić.

Co prawda teraz w środowisku jest mocna dyskusja nt dofinansowań i bardzo dziwnego podziału środków, ale nawet gdyby była większa kasa to seniorzy musza dbać o juniorów. Jeśli chcą aby byli

 

Można gdzieś publicznie poczytać o podziale środków z AP? Czy jest to obecnie temat tabu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moda proszę o przeniesienie dyskusji nt spraw aeroklubu polskiego do osobnego wątku

Nie. To akurat jest również sprawa F5J.

 

Komisja Modelarska nie publikuje zasad ani niczego dotyczącego podziału środków. To są środki publiczne i brak kryteriów podziału oraz brak publicznej informacji o tym jak te środki zostały podzielone jest zwyczajnie łamaniem prawa. Nie chcę domniemywać kto ma w tym interes - zazwyczaj ten co na tym korzysta. To nie wygląda dobrze bo 90% to są plotki - kto ile dostał - choć dalej nikt nie wie dlaczego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juniora już jednego macie. Nawet na MŚ jedzie, więc nieźle. Tylko mi go nie przekabaćcie, żeby z rzutek nie zrezygnował ;)

 

Tutaj kilka fotek z Lanškroun od niezawodnego Tomasa:

https://photos.google.com/share/AF1QipNx9Gn7bBUwE88feoVL9M7tuxJrCS11L9C6lWXL12nlX9ym_EyBnTFDlivQ9LBqIQ?key=ZlJ2WEdjTDhla2QwUHRrbERudVBxRlVXODljZ0pR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.