Skocz do zawartości

Wniosek o całkowity zakaz politykowania na forum, a w tym dziale w szczególności.


MareX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To że wygumkujesz politykę z forum to nie znaczy, że jej skutków sam na sobie nie odczujesz.

 

Temat był wysoko co znaczy, że Koledzy się nim interesowali. Taki temat to jest też szkoła wymiany myśli i poglądów. Nie potrafimy rozmawiać bo politycy nas podzielili. Jeżeli zakażemy i tu wymiany myśli to Tutsi i Hutu jeszcze się w nas umocni.

 

Fakt, że nie wszyscy potrafią jeszcze dyskutować bez obrażania adwersarza, ale myślę że z czasem by się  tu tego nauczyli.

Panie Pioterek. Jestem nowy na forum ale wiekiem już nie młody.

 Przeczytałem Pana wszystkie wpisy (czytam forum od dość dawna) i jestem przerażony Pana arogancją podobnie jak arogancją Pana MarekX.

Pisze Pan że nie wszyscy potrafią dyskutować bez obrażania adwersarza. Doskonale Pan to robi.  Wnioskować by można że jest Pan zagorzałym przeciwnikiem PIS-u i to jest oczywiście Pana sprawa. Jednak obrażanie , opluwanie ludzi którzy wybrali PIS jest karygodne a niektóre Pana wpisy kwalifikują się do rozpoznania przez sąd. Być może boli Pana zmiana jaka dokonała sie w Polsce ale nic Pan na to nie poradzi. Inni piszą że niecałe 40% polaków którzy zagłosowali na PIS to zaledwie 5.5mln ludzi. No więc Panie Pioterek ile poszło zagłosowało na PO? 2mln? Czy to nie jest Pana problem że nie namówił Pan więcej zwolenników opozycji na pójście do głosowania.

 Pana dywagacje na temat różnych ministrów, liderów partii prawicowych są żałosne tak samo jak żałosne było to co wyrabiała tzw. opozycja w ostatnich dniach w sejmie. Proszę nie ubliżać innym że są zwolennikami radia M czy ciemniakami tylko dlatego że nie podzielają Pana orientacji politycznej. Zapewniam że to nie hołota tylko ludzie bardzo dobrze wykształceni.

 Nie dorośliście panowie do merytorycznych rozmów na temat polityki. Niech ci którzy byli w jedynie słusznej partii sprzed 1989r podniosą rękę, niech mają tą odwagę cywilną. Żenada.

 Jestem prawicowy co nie znaczy że popieram wszystko co prartie prawicowe uchwalają.

A moze to taki atak bo trudno będzie wyżyć za 2000zł? Niektóre rodziny mają po 1460 miesięcznie i żyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny który chce nawracać na dobrą zmiane.

Nikogo nie chcę nawracać. Idźcie sobie dalej tą drogą. Ja jestem patriotą. Nie splamiłem się czerwoną legitymacją.

 Pana wypowiedź Panie Henio przypomina mi wypowiedź osoby mieniącej się europosłanką która w ostatniej debacie przeciw naszemu krajowi powiedziała że w Polsce są dokonywane honorowe zabójstwa kobiet i niepełnoletnie dziewczynki wychodzą za mąż. Taka europaranoja. I tacy ludzie dyskutują o naszym kraju.  Każda zmiana w stosunku do tego co zrobił poprzedni rząd przez 8 lat będzie dobra, nawet jak by obecny rząd nic nie robił to będzie to lepsze od działania poprzedniego rządu. Sądząc po Pana wypowiedzi nie znajdę w Panu oponenta do rzeczowej rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty tak z tą czerwona legitymacją? Dwa posty i w obu nawiązujesz do tej książeczki.

Nie przypominam sobie panie Robercie żebyśmy byli "per Ty"

 Co do książeczki, taka przenośnia ale mogę jaśniej: nie należałem do byłego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma ktoś niewyżyte polityczne opinie na forum modelarskim, to mu stwórzcie dział, pod warunkiem możliwości wykluczenia tego działu na stałe dal tych którzy tam nie chcąc zaglądać.

 

 

... i bez możliwości ponownego edytowania wpisów, co by poniektórzy nie zakręcili się jak chorągiewki w zależności od tego jak wiatr historii powieje, bo to znana polska przywara! :)

 

 

Kolejny temat o biciu piany. Weźcie się za budowę modeli.

 

... jedyny rozsądny wpis w tym temacie i aż mi przykro, że to chyba (jakby nie było) mój krajan bije mocno pianę na tym forum, tylko zastanawiam się w jakim celu (?), biorąc pod uwagę fakt, jak fajne tematy MODELARSKIE dotychczas poruszał.

 

PS W moim subiektywnym odczuciu, przedstawianie swoich poglądów politycznych (jakie by one nie były) na forum hobbystycznym jest niczym obnażanie się w miejscu publicznym i nie zawsze możemy mieć Panowie "faktycznie coś do pokazania", mimo, że tak nam się wydaje. ;)  :) Więc zalecam ostrożnie z tym, bo później może być wstyd.  :D

 

Tyle moich wpisów w tym wątku i nie zamierzam podejmować z nikim polemiki, to tak dla jasności.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jestem przerażony Pana arogancją podobnie jak arogancją Pana MarekX.

Pisze Pan że nie wszyscy potrafią dyskutować bez obrażania adwersarza. Doskonale Pan to robi. 

Jednak obrażanie , opluwanie ludzi którzy wybrali PIS jest karygodne a niektóre Pana wpisy kwalifikują się do rozpoznania przez sąd.

Przykłady! Inaczej jest to gołosłowie i klasyczne dla płci pięknej obracanie kota ogonem.

A moze to taki atak bo trudno będzie wyżyć za 2000zł?

Jeśli ja dobrze rozumiem te 2000zł, to właśnie podważył Pan całą swoją argumentację.  I uczynił coś, co jest karalnym pomówieniem o coś w naszym kraju bardzo źle kojarzonego.

 

Chyba faktycznie, albo zamknąć, albo zezwolić dorosłym na wolna amerykankę w dziale z ograniczonym dostępem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum wszyscy jesteśmy per Ty. Nie zauważyłeś?

W pewnym wieku nie ma to znaczenie. Dla mnie ma.

 Zgłosiłem swoją uwagę do wypowiedzi kilku kolegów i na tym kończę udzielanie się w tym temacie.

 

Panie Bartku, czytał Pan zapewne temat " Nie matura lecz chęć ....." Jak nie, proszę przeczytać a potem mnie atakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 Co do książeczki, taka przenośnia ale mogę jaśniej: nie należałem do byłego systemu.

Panie Anatolu,

 

Jak zauważyłem ma Pan 66 lat i pięć komentarzy na forum MODELARSKIM (wszystkie na tematy polityczne). Czy nie pomylił Pan pokoi? My tutaj rozmowę o polityce traktujemy jako przerwę w konstruowaniu modeli a nie jako główne zajęcie. Życzę Panu szerokiej drogi i odnalezienia właściwego towarzystwa do dyskusji na tematy, które Pana interesują.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pana Bartka gwoli wyjaśnienia. W kwestii 2000zł to już śpieszę wyjaśnić że dziś usłyszałem w TV jak jeden człowiek, zdaje sie komendant powiedział że za 2000 nie da rady żyć. Czy o to mnie Pan chce karać? Czy to jest pomówienie?Proszę się zapoznać z polskim prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to statystyka czerwonych książeczek, PZPR miało około 2mln członków w 90% z nich to członkowie w mniejszym lub większym stopniu przymuszeni sytuacją bo jako nie-członek miał utrudniony czy wręcz uniemożliwiony start w niektórych zawodach, dotyczy to zwłaszcza wyższych uczelni.

Znałem osobiście kilku z nich i nazywanie ich komunistami może chyba ten który w tym czasie ssał cycka lub był oderwany od rzeczywistości.

Prawdziwych aparatczyków było około 200tys.

Opór wobec tej władzy wówczas był powszechny, ale ludzie nie tak nienawistni jak teraz, zdecydowanie było więcej humoru i śmiechu, dzisiaj opowiadając kawał polityczny połowa narodu się śmieje, połowa jest na śmierć obrażona.

Ciężkie czasy dla twórców kabaretów, chociaż wystarczy tylko poobserwować scenę polityczną, poczytać wypowiedzi zagorzałych przeciwników lub zwolenników i mamy kabaret jak diabli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.