Jump to content

Wniosek o całkowity zakaz politykowania na forum, a w tym dziale w szczególności.


MareX

Recommended Posts

Szanowni Koledzy! Padł wniosek w gronie modów, o całkowity zakaz "politykowania" na naszym forum, w tym szczególnie w dziale "HP". W związku z tym wnoszą o wykasowanie tego działu z naszego forum, bo skoro to forum modelarskie, to nie ma najmniejszego sensu istnienie takiego działu. Przecież nasze działania modelarskie w najmniejszym stopniu nie są polityczne i nie ma takiego czegoś, jak polityka w modelarstwie. Stąd całkowity brak potrzeby takiego działu, jak "HP". Bardzo proszę Kierownictwo o poważne rozważenie mego wniosku.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nie no Marku. HP musi być. Jest gro tematów które nie pasują nigdzie indziej. Jeśli chodzi o tzw "zakaz politykowania" na forum to popieram w 100%. Jest to temat który pomimo naszego wspólnego i pięknego hobby, dzieli. Im mniej będziemy o tym rozmawiać tym lepiej dla nas. Natomiast dział sam w sobie powinien pozostać. Jest wiele różnych tematów nie związanych pośrednio lub bezpośrednio z naszym hobby ale ciekawych. Jedne bardziej, drugie mniej ale są. Ot choć by temat wędzenia. Bardzo apetyczny

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

To że wygumkujesz politykę z forum to nie znaczy, że jej skutków sam na sobie nie odczujesz.

 

Temat był wysoko co znaczy, że Koledzy się nim interesowali. Taki temat to jest też szkoła wymiany myśli i poglądów. Nie potrafimy rozmawiać bo politycy nas podzielili. Jeżeli zakażemy i tu wymiany myśli to Tutsi i Hutu jeszcze się w nas umocni.

 

Fakt, że nie wszyscy potrafią jeszcze dyskutować bez obrażania adwersarza, ale myślę że z czasem by się  tu tego nauczyli.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ma ktoś niewyżyte polityczne opinie na forum modelarskim, to mu stwórzcie dział, pod warunkiem możliwości wykluczenia tego działu na stałe dal tych którzy tam nie chcąc zaglądać.

Link to comment
Share on other sites

W końcu to HP. Bez obrażania i osobistych impertymencji czemu nie ! Zawsze możemy się czegoś dowiedzieć czytając uważnie i ze zrozumieniem.

A jak ktoś nie zainteresowany "politykowaniem" to mamy dużo działów do zainteresowania innych. Po co zamykać :).

Link to comment
Share on other sites

Porównajcie sobie popularność poszczególnych działów i zastanówcie się.

3024 tematy 47499 odpowiedzi.Jeśli ktoś myśli o zamknięciu tak popularnego działu,to niech sam zastanowi się czy czasem nie przypomina tych co nami rządzą w tej chwili.I ciekawe co na to Administrator.

Link to comment
Share on other sites

I już jest polityka :D  :D  osobiście jestem i zawsze byłem przeciw wszelkim ograniczeniom dla dorosłych (i rozumnych).

Administracja boi się wojny polsko-polskiej i trochę to rozumiem, ale HP od tego jest, kogo to nie interesuje nie wchodzi, ja wypowiedziałem się raz i na tym zabawę z kabaretem zwanym polityką zakończyłem.

Link to comment
Share on other sites

Czy w modelarstwie nie ma polityki....? Oj bardzo się mylisz.

 

Jest na stronie głównej wyświetlony temat "Cięcie styropianu za pomocą ładowarki" - oj to jest podejrzane! Wszak obie strony całej afery z tego materiału się wywodzą.

 

Też popieram usunięcie politycznych tematów, bo ciężko tu kogokolwiek przekonać i nie ma pozytywnego zaangażowania, tylko nawalanka. Mój kolega się wczoraj zirytował za to, że mnie ta sprawa nie interesuje - jak widać, tak też można kogoś urazić :) A czy ktoś się zlituje nad mieszkańcami Warszawy za to, że wszelkie manifestacje to jeszcze większe korki - a dni teraz krótkie i może się to odbić na lataniu...

 

Hyde Park jest dobry jeżeli niesie pozytywne emocje. Na przykład wątek o broni czarnoprochowej - nie zaglądam tam zbytnio bo jestem przeciwnikiem dostępu do broni palnej, ale z myślą o ściąganiu dronów z drzew kupiłem łuk bloczkowy i jego zasięg mnie przeraził trochę, kto wie czy nie większy niż tych samopałów. Więc nawet dobrze że ludzi to kręci i sobie tam piszą.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko było fanie dopóki dyskusja była merytoryczna, a potem zaczęło się opluwanie, gdzie 4 polaków tam 5 różnych zdań, i na tej płaszczyźnie zawsze będzie wojna. 

 

Dlatego uważam że tematy polityczne na forum dostępnym ogólnie nie ma prawa bytu, zauważcie że czytają Was też nastolatkowie, a tu wylewania szamba na maksa. Rozumiem że chcielibyście pogadać w "swoim" gronie na każdy temat jednak to forum jest publiczne i żadna rozmowa nie jest tu prywatna. 

 

 

Żeby wyjść też drugiej stronie na przeciw mogę stworzyć dla Was specjalny dział, gdzie dostęp będzie przyznawany tylko chętnym osobom. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

Żeby wyjść też drugiej stronie na przeciw mogę stworzyć dla Was specjalny dział, gdzie dostęp będzie przyznawany tylko chętnym osobom. 

To ma sens-płacz,lament,użalanie się bez publiki we własnym gronie , jednak sugeruję od razu wyznaczyć lub powierzyć chętnemu moderatorowi czuwanie nad tym działem.

Lub zostawić to jako wolna amerykanka...

Od razu proszę o zablokowanie mojego dostępu do tego działu :) ( bo rozumiem iż moderatorzy z automatu będą mieć tam dostęp)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.