Skocz do zawartości

.


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja ewangelizuję:

 w TOKFM:

http://audycje.tokfm.pl/podcast/Gdzie-wolno-latac-dronem-Opowiada-Tomasz-Berezowski/28040

w Radiu PIN

https://soundcloud.com/tomasz-berezowski/audycja-o-modelarstwie-lotniczym-w-radiu-pin


Dopowiem jeszcze, że nagrywałem te audycje przed ostatnimi zmianami regulacyjnymi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na DTX program jest o Niemcach którzy walczą między sobą. Brakuje w ramówce Polskiego programu. Sam nawet myślałem by na kanale na yt prowadzić program typu W polskich kanciapach i modelarniach. Jeździć po okolicznych modelarzach, rozmawiać z nimi, wpaść razem na lotnisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na DTX jest. Ale... tłumaczenie do bani. Ktoś poprostu czyta to co ma napisane. Druga sprawa to program sam w sobie. W godzinę streszczenie 180 dni pracy. Każdy program z innej beczki. Przed ostatnio odcinek lotniczy. W ostatnim budowali pojazd militarny. Oczywiście rc. Wszystko ładnie i pięknie. Ale brakuje polskiego programu. Dobrze że ten jest to i można chociaż coś obejrzeć.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak: na początku program taki "wiozą" na swoich barkach modelarze. Redaktor niby prowadzi, ale merytorycznie i pod względem wizji i pomysłu na przekaz inicjatywa jest po stronie modelarzy, będących bohaterami odcinka/odcinków. Mam czuja, że to ułatwiłoby "rozruch".

No i niektórzy koledzy mają też dobre kontakty w mediach. To jest na wagę złota.

 

Jak z biegiem czasu (albo fuksem) znajdzie się/wyrobi się jakiś redaktor-fachura, można będzie do programu zaprosić osoby, które są wspaniałymi modelarzami, ale niekoniecznie czują się dobrze przed kamerą. Taki dziennikarz-fachowiec byłby wtedy tym cenniejszy - pociągnąłby program, równoważąc przekaz między lekkością i atrakcyjnością, a poprawnością merytoryczną, umiałby rozmówcę zaktywizować, zadać fajne pytania. A już fajna para prowadząca (jeden główny i kilku dochodzących - jak w Test Flite)) - super.

 

W razie czego chętnie pomogę, w miarę dostępnego czasu wolnego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli, żeby nie narażać się antydroniarzom=antymodelarzom, to uważam to za błędna taktykę. Oddajemy wtedy sprawę w ręce demagogom i populistom, a najczęściej zwykłym ignorantom.

A oni zawsze wszystko "wiedzą" i ludziom "wytłumaczą", czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że sam nie posiadam TV dlatego, że nie oglądam bo mnie to kompletnie nie interesuje, polecam jednak podejść z minimum powagi.

Pomysł jest bardzo zacny. Jednakże zanim to Modelarze, zabiorą się za temat i spier... go totalnie, warto zwrócić się do specjalistów tudzież ekspertów z branży. Niezbędny będzie producent, scenarzysta, reżyser, operator kamery, charakteryzator, technik oświetlenia itp.

Można to zrobić na dwa sposoby: znaleźć sponsora, albo zlecić to studentom.

I zdecydowanie stawiałbym, na odcinki zamieszczane w sieci.

 

Jeśli masz na myśli, żeby nie narażać się antydroniarzom=antymodelarzom, to uważam to za błędna taktykę. Oddajemy wtedy sprawę w ręce demagogom i populistom, a najczęściej zwykłym ignorantom.

A oni zawsze wszystko "wiedzą" i ludziom "wytłumaczą", czyż nie?

Bartku, bo podpadniesz jak i ja owym "modelarzom" na forum od dronów z biednej ronki ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wątpię, aby jakaś telewizja chciała taki program. Pracowałem w TV i wiem, że liczy się tylko oglądalność. Modelarzy jest mniej niż wędkarzy ;-) 

Niestety to prawda, w TV liczy się tylko i wyłącznie możliwość przyciągnięcia sponsorów. Dlatego, proponuję kanał internetowy.

W sieci, również i w Naszych polskich realiach, dysponując odpowiednimi środkami i wsparciem, także można zrobić coś, co zyska milionową oglądalność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam czasami na DTX ten pojedynek niemieckich modelarzy. Ostatnio oglądałem temat sterowców. Wcześniejsze też i moim skromnym , osobistym zdaniem -słabizna. Ponoć najlepszy niemiecki mistrz modelarstwa młotkiem wbija za ciasno wycięte (wypalone laserem)  żebra skrzydła w jakimś zestawie i kilka łamie....na wizji zamiast trochę je dopieścić. Mistrz TV a nie modelarstwa, chyba że program wymagał takich głupich czynności. A. Słodowy to był mistrz  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.