Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Będę raczej większość zamawiał z hobby King i wolę zapłacić te parę groszy więcej ale nie mieć czegoś od silnika wycieraczek tylko normalne.

Którą ładowarkę Turnigy byście wybrali te drozsza czy tańszą? Różnica jest potężna bo 50%,nie wiem czy wykorzystam 100% możliwości tej drozszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz , że nie wykorzystasz większości opcji to po co przepłacać ?

Ja używam ładowarki podobnej do tej za 17 dolców i jest super !

No chyba że załapiesz regularną , kliniczną  "modelozę" pełnoobjawową z wszystkimi konsekwencjami to bierz ta droższą !!  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi ten dziób to musi być wykonany z balsy? Strasznie ciężko znaleźć żeby jakaś deska miała powyżej 10 cm szerokości. Czy to wielka różnica że kończę robić dziób z sosny? Bo wagowo to będzie na pewno jakaś różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklej kilka kawałków balsy w bloczek o wymaganych wymiarach (ze sporym naddatkiem). Po utwardzeniu kleju możesz go obrabiać do wymaganego kształty. Uważaj przy szlifowaniu na spoinach - są twardsze niż balas - mogą powstać nierówności, które można później wyrównać szpachlą. Sosna jest dość trudna  w obróbce.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deska nie musi mieć 10 mm może byc 15 , 20 zaletą balsy jest obróbka , pisali ći że sosna ciężko się obrabia sosne .

Ale możesz poszukać lipy lub olcha jest lepsz niż sosna w obróbce .

Można ze styro i laminować sposobów tysiac tylko trzeba umieć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok balsa zamówiona :) 

Chciałbym wspólnie z Wami rozwiązać kolejny problem. Chcę zamówić któryś z tych silników 

 

http://allegro.pl/silnik-szczotkowy-graupner-speed-600-7-2v-18200rp-i6731171465.html

 

http://allegro.pl/silnik-szczotkowy-graupner-kl-600-8-4v-lodzie-zane-i6641068516.html

 

tylko czy ten który chodzi na 8,4V będzie się dało podłączyć pod baterię 11.1V bez szkody dla niego? Który będzie lepszy? Pomóżcie mi proszę dobrać do niego regulator, bardzo bardzo ładnie proszę o jakiegoś linka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem, że kupię ten MIG 600 12V BOAT,  czy ten regulator będzie pasować? Czy może zainwestować w coś innego w Polsce https://pl.aliexpress.com/item/1040-60A-Waterproof-Brushed-ESC-Controller-for-Hobbywing-Quicrun-Rc-Car-Motor/32692630890.html?spm=2114.13010608.0.0.An1oQp%C3%82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik MIG może być zasilany zarówno LiPol  2-3 cele,  NiMh ewentualnie żelowe (6-12V). Zobacz w sklepie w Jeleniej Górze są Graupnera 40A do szczotek na 12V. Ten który wskazałeś -  raczej do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wstawię i zważę go, tylko jest problem bo wczoraj zacząłem od nowa bo jestem nerwus, nie wyszło jak trzeba i pierwszy statek połamałem :( statek to za duże słowo, wręgi listwy i  jedna czwarta kadłuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.