Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś jest na pewno !!

Więcej optymizmu - nie poddawaj się po 10 minutach szukania ( to się przyda przy budowie modelu !!!  :)  :)  :) ) !

Może ktoś wrzuci linka niedługo !! :rolleyes:

Sprawdź w poniedziałek bibliotekę ! 

Kiedyś kolega modelarz - chyba nick "ALEHAR"  miał dużą bazę danych z planami przeróżnych modeli - trzeba pogrzebać !!

 

Nikt nie mówił że będzie łatwo .... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Cały czas najprostszy wydaje mi się ten z filmiku

tylko mi Hamerykanin wysłał projekt który miał się dzielić na kartki A4 a w żaden sposób nic z niego nie wychodzi.

Powiedzcie mi jak to wygląda silnikowo jak już bd miał kadłub. Do silnika który kupię powinienem kupić te rurkę ze śruba na końcu. Jak ją wybrać? I śruba do takiego statku w wymiarach około 80x25x12 jakie powinna mieć rozmiary?

 

poproszę też Was serdecznie o wyjaśnienie bo nie wiem czy dobrze rozumiem bo co strona to inaczej piszą. W statku jest bateria, co której jest podłączony regulator, regulator jest podłączony do silnika a silnik do tej rurki zakończonej śrubą tak? Obok tego wszystkiego leży jeszcze odbiornik rc który jest podłączony do regulatora?

 

Jeszcze jedna prośba proszę powiedzcie mi co to jest ten modul telemetrii?

 

I że dzisiaj idę do pracy to zadam od razu wszystkie pytania zaplanowane na niedzielę. Chcę zbudować ten stateczek z filmu z pierwszego postu. Powiedzcie mi czy dziub to powinien by do dołu kadłuba wygięty pod jakimś kątem czy po prostu łuk i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz myślenie nie boli......masz od początku problem z nazewnictwem elementów statku-modelu , a budując Bałtyka tam jest opis co jest co i to się może Tobie przydać. Wydaje mnie się że w Radomiu jest uczelnia wyższa - politechnika , tam na pewno jest biblioteka , i na 99% mają tę książkę .Tak jak pisał któryś z przedmówców - najpierw zbuduj model , a póżniej do niego dobrać napęd i resztę RC.


Ps. Na razie daj sobie spokój z telemetrią , na początek poznaj najprostsze zasady eksploatacji RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam 25

Jak juz nie chce ci się iść do biblioteki ,zapraszam do czytania na forum.

Powinieneś najpierw poznać poczytać ogolnych zasad związanych z zdalnym sterowaniem modeli. Na jakiej zasadzie dziala elektronika i poszczególne jej elemenyt typu serwo regulator silnik itd.

Jeśli jesteś początkującym modelarzem posłuchaj co koledzy radzą. Nie staraj sie budować modelu od silników i telemetri- zdalny odczyt parametrow poprzez czujniki np napięcie natężenie temperatura prędkość a nawet już siłe przeciążeń G itd. Nie skacz na glęboką wode kup kadłub np. Z modelmast i reszta prac da ci mnustwo frajdy i doświadczenia przy wykończeniu modelu . Zobacz jak to pięknie wygląda przy np. Holownik Klimek z tego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już tę książkę, "Radiomodele" niestety nie widzę w niej projektu "bałtyka". Jest tu jak na każdym forum. My jesteśmy już świetni przychodzi młokos i zadaje głupie pytania. Dziękuję za cenne rady, odezwę się jak zbuduję kadłub

edit. mam projekt bałtyku był na chomikuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Wapniaku....model Bałtyka został zbudowany w setkach egzemplarzy. Ja go również popełniłem z trzydzieści parę lat temu , widziałem kilka innych jak pływają i nie zauważyłem tego co opisujesz ......no to zjawisko występowało tylko w twoim egzemplarzu , więc nie pisz takich opini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Wapniaku....model Bałtyka został zbudowany w setkach egzemplarzy. Ja go również popełniłem z trzydzieści parę lat temu , widziałem kilka innych jak pływają i nie zauważyłem tego co opisujesz ......no to zjawisko występowało tylko w twoim egzemplarzu , więc nie pisz takich opini.

 

Nie tylko w moim...

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wezmę się za ten bałtyk, licytuję już książkę żeby mieć projekt w oryginale, oby tylko nie utonął przy dziewiczym rejsie, bo mnie tak już tu straszycie że jest wywrotny.

 

Mam takie pytanka. po 1 czy kadłub musi być z jednego kawałka sklejki po długości? Chodzi mi o to, że bałtyk ma ponad 1m długości, czy muszę kupić sklejkę żeby miała ponad 1m czy mogą być np dwa kawałki po 0.5?

drugie pytanie, jeśli ster dam pod kadłubem, to jak zabezpieczyć te dziurkę przez którą będzie wychodzić drut do steru żeby nie lała się woda, a żeby ster się obracał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panie Franciszku jak zwykle jest Pan nieoceniony! :)

 

Znalazłem taką relację z budowy Bałtyku http://marek.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=2215&sid=1b312457976d4d7cdd76c4407b2ae6cc

 

jakieś poprawki byście tu nanieśli nie licząc, że wręgi jak dla mnie powinny być ze sklejki a nie spienionego PCV

 

Panowie podpowiedzcie mi, macie jakieś źródła sklejki około 1mm?? Chciałem poszycie kadłuba zrobić ze sklejki 4mm ale chyba bd za gruba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja dobrze pokazuje etapy budowy ! Przestudiuj i wykonuj kadłub zgodnie z dokumentacją i opisem .

Na początku nie kombinuj ze zmianami i poprawkami,dokumentacji  bo to zazwyczaj przysparza początkującym kolegom  dodatkowej roboty i kłopotów.... :rolleyes:

Sklejka ... sklepy internetowe np. Modelemax ; Modelesklep, ABC RC ...... i wiele innych.

Sklejka 4 w tym wypadku jest zbyt "pancerna" ewentualnie kadłub można też pokryć balsą 3mm i zalaminować cienka tkaniną szklaną ale jak nie masz wprawy to na razie odpuść i rób zgodnie z dokumentacją.

Na eksperymenty będzie czas później, jak ci się to nie znudzi w pierwszej odsłonie ! :)

Popatrz na relacje z budowy innych modeli - wiele jest na stronie głównej tego wątku (back). Często odpowiadają na pytania których już nie musisz potem zadawać .... B)

Ps.

Zabezpieczenie "dziurki".... znaczy się otworu w kadłubie dla tulei osi steru !  :D

post-3419-0-65712400-1493247884_thumb.jpg

post-3419-0-99856200-1493247899_thumb.jpg

post-3419-0-84574700-1493248577_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę coś kolegom wyjaśnić :) Zaczynam w modelarstwie RC natomiast z elektroniką zaprzyjaźniony jestem od wielu lat i robię naprawdę konkretne projekty, do tego moja narzeczona jest po ASP i w wielu takich precyzyjnych manualnych sprawach mi pomaga. Razem zrobiliśmy coś takiego 

 

 

tylko to film z 2015r. w 2016 doszła jedna a w 17 dojdzie kolejne 3 figurki ruchome. I tak kadłub będę "szkłem" pokrywał jak utonie to cóż :) Dzisiaj przyszły zgodne z książką listewki do kadłuba Bałtyku, jutro powinna przyjść sklejka i zaczynamy :) O wiele rzeczy pytam z wyprzedzeniem bo po co mam za coś płacić na allegro czy stronach sklepó modelarskich np 100zł skoro z Chin mogę za 25zł tylko trzeba 30dni na przesyłkę poczekać

 

 

EDIT: Panowie mam wielką prośbę. Z racji, że wręgi jeszcze dzisiaj zostaną wycięte, listewki już przyszły i jestem pewien, że ten model doprowadzę do końca czy mogę Wam zadać kilka pytań o kolejne kroki? Bo chciałbym powoli zamawiać, zamawiać zza granicy, licytować a prosiłbym o doradzenie mi w kilku kwestiach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.