Skocz do zawartości

Spitfire 1:10 z gazety DeAGOSTINI


Mars_2000

Rekomendowane odpowiedzi

niestety muszę się zgodzić z przedmówcą. Kolega dzwonił do mnie jak syn zobaczył tą gazetę, i oczywiście mu ją odradziłem i powiedziałem że jak chce się zająć modelarstwem to zapraszam do modelarni w moim mieście a nauczy się wszystkiego :) a niech nie wydaje mnóstwo kasy na byle co. Ale niestety ludzie to będą kupować i powiedzą że modelarstwo to strata czasu bo im nic nie wyjdzie z tego i to jest najgorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Generalnie nie masz racji.

 

Generalnie Ty też.

 

 

No i wstydź się! Z Krakowa i bronisz tak drogiej oferty

 

Ja nie kupię zestawu. Śmigła z pierwszej części też bym nie kupił ale dzięki Waszej reklamie (że takie fajne i w ogóle) wydałem te 4,90. I jestem zadowolony, bo mam fajne śmigło :-)

 

Foker: tak, masz rację, ale to nie jest zestaw dla modelarzy (czytaj: dla nas) tylko dla ... kogoś innego. Kogoś kto znajdzie w tym sens. Ja nie znalazłem. Puszek też nie zbieram - bo nie widzę sensu, a są tacy, którzy widzą.

 

Dalej podtrzymuję to co napisałem.

 

Edit:

Ale niestety ludzie to będą kupować i powiedzą że modelarstwo to strata czasu bo im nic nie wyjdzie z tego i to jest najgorsze.

 

A jak jednak wyjdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3000 za model to ciekawa oferta???

 

Zależy jakie kryteria przyjmiemy. Jeżeli stosunek wartości produktu do ceny to raczej nie ciekawa.

 

Ale można sobie wyobrazić ofertę, która będzie ciekawa ale droga. Za droga.

 

Wcale nie uważam, że kupowanie tego zestawu to dobry pomysł, ale dopóki nie poznam końca (tej) opowieści nie potrafię powiedzieć czy jest ciekawa.

 

Ktoś tu chyba dostał cegłówką po głowie i stracił zdrowy rozsądek .

 

Jest wiele przypadków kupowania przez ludzi zbyt drogich towarów dla tego, że ich na to stać. I wszyscy są zadowoleni - i sprzedawca i klient. Zdrowy rozsądek? Policz ile wydałeś w życiu na modelarstwo. To wg Ciebie jest zdrowy rozsądek? To jest szajba, która i mnie też dotknęła. I jestem z tego powodu szczęśliwy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro znalazło się to w tym właśnie miejscu to i ja:

1.zgadzam się z kojotem

2.widziałem reklamę w TV za to też trzeba zapłacić

3.zaczynama wierzyć w UFO, przestaje w zdrowy rozsądek

edit: zawsze wiedziałem że ci z szajbą są najbardziej szczęśliwi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w necie plany Spita pod laser.Zróbmy tak: wytniemy laserem ze 20 zestawów i będziemy sobie wysyłać poszczególne części co 2 tygodnie.Każdy uczestnik będzie miał inne żeby czasem nie zrobił modelu wcześniej.Potem hurtem zamówimy silniki i jeszcze będzie upust u sprzedawcy.Idea podobna, czas montażu też podobny a cena ze 20 razy mniejsza. :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO nie rozumiesz. To nie jest unikalny produkt, który rozważamy w kategoriach "szajba mu odbiła, że coś takiego kupuje". Każdy ma takie szajby na które go stać - samochód za 300kpln, kino domowe za 50kpln itp

Mówimy o tym, że idąc do innego sklepu za rogiem, można uzyskać efekt lepszy i szybszy - to znaczy mieć do złożenia Spitfire'a z wyposażeniem za sporo mniejsze pieniądze.

Przykład - ostatnio kupiłem telewizor (nawet fajny ;-), kilka dni po zakupie wchodzę do MM a tam wisi identyczny telewizorek za równo 2x tyle, co ja zapłaciłem.

Więc osoba, która kupi tego Spita w całości może się poczuć jak ta osoba, która kupiła telewizor w MM, a potem poszła do sklepu, w którym ja zrobiłem zakupy. Akurat proporcje cenowe są adekwatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój chrześniak się napalił na to i długo musiałem mu tłumaczyć żeby sobie darował. I do końca nie wiem czy to zrozumiał i czy odpuści. Obiecałem ze mu kupie model do sklejania za miast tego spita.

 

Zastanawiam się nad wilgą artexową czy będzie dobra dla niego do nauki latania :/ Fakt że ma dopiero 9lat ale chyba lepiej uczyć go wilga niż spitem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.k.

Jak ktoś chce mieć Spita i ma mase kasy i nie robi mu różnicy że lepszego kupi za 500 zł , to faktycznie jest to dobra oferta.

Najgorze jednak jest to ,że spośró kupujących ten zestaw , 90 % to ludzie nie orientujący się ,że tak napradę kupują kota w worku za kolosalne pieniądze.

 

A przykład z mojego podwórka to kolega samochodziarz który kupił za 1500 zł gazety ze składania jakiegoś samochodu RC i jużjest w połowie.

Załamał się jak mu powiedziałem ,że za te pieniądze miałby spaliniaka z radiem i dużą beczką paliwa, albo za trochę więcej pół profesjonalną OFNE.

 

Niestety takie są realia.

 

Ponieważ czytają nas różne osoby to napiszmy wyraźnie ,że poza super bogatymi maniakami gazetki , model ten to totalne wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo za te pieniądze można kupić kilka nie gorszych modeli ,ale na raz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO nie rozumiesz.

 

Może nie jestem wybitnym modelarzem, ale coś na ten temat wiem. Więc IMO rozumiem. Patrzę tylko na obiekt naszej dyskusji jak na produkt. Produkt, który jest bardzo atrakcyjnie przedstawiony klientowi i jako taki jest IMO bardzo dobry.

 

Jako model - nie wiem czy jest dobry bo nie widziałem całości. Zobaczymy wszyscy za 2 lata.

 

Cena - kupiłem 3 lata temu laptopa. Dałem za niego 6 tys. zł. Teraz dużo lepszy można kupić za 2,5 tysiąca. Z jednej strony jestem wkurzony jak cholera ale z drugiej cieszę się, że kupiłem coś, na co mnie było stać - sam zarobiłem i sam wydałem i mam z niego pożytek do tej pory.

To czy się przepłaci czy kupi coś okazyjnie nie ma znaczenia. Liczy się efekt końcowy.

 

To chyba tyle co mam do powiedzenia na ten temat.

Jeszcze tylko dodam, że zgadzam się ze wszystkimi przedmówcami i ze sobą też :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy się przepłaci czy kupi coś okazyjnie nie ma znaczenia. Liczy się efekt końcowy.

 

OK. Takie podejście tłumaczy twój punkt widzenia. To, że go nie rozumiem, to inna sprawa.

Zdradź tylko, czy jak zamierzasz coś kupić (no takiego konkretniejszego, za kilka tysięcy złotych) to nigdy nie szukasz dobrej oferty?

Przykład z laptopem jest o kant potłuc - nie rozmawiamy o utracie wartości w czasie.

 

Edit: właśnie zobaczyłem reklamę w TV - jestem perski dywan, jak ten model składany przez młodego człowiek to Spit 1:10, czyli model o rozpiętości 1,1m. (no, max 1,2m dla Mk. VII). Albo bardzo dobre przekłamanie perspektywy przez kamerę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykłady innych kolekcji tej firmy (samochody) pokazały, że oferta jest nieciekawa dla osób obeznanych w temacie ale wielu "zielonych" napaleńców (niestety) skusi się na nią. Część z nich zniechęci się po krótkim czasie inni (nieliczni) wyrosną na modelarzy pełną gębą. Czy jednak warto płacić tak duże pieniądze za to że mamy (miejmy nadzieję) instrukcję krok po kroku jak złożyć model? A może lepiej kupić model innej firmy i wynająć modelarza, który krok po kroku pomoże złożyć model? Wyjdzie taniej i na pewno lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam, kiedy nasze Forum zaczną odwiedzać nabywcy tego wydawnictwa i jaki procent z nich będzie zadowolony z zakupu oraz jaki pozostanie zadowolony, gdy dowie się o "normalnych", tańszych alternatywach w postaci całego wachlarza modeli począwszy od ARF, a skończywszy na tartaczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A noz przybedzie kilku ktorzy postanowia zbudowac RWD :)

 

Niestety, na niewiedzy ludzkiej wielu sie dorobilo i dorobi. Czasem czlowiek uderza sie w piers ale zrobic i tak z tym nic nie moze.

 

Ja czytajac ten watek mam caly czas przed oczami dzieciaka sasiadki ktory kupuje plastikowe kosci dinosaura za kilkadziesiat zlotych z jakiejs podobnej gazety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie 1 egzemplarza to sam wykupił bym całą kolekcję.

Niech się młody uczy składać model.

Tylko że to 1/8 ceny kolejnych egzemplarzy.

 

Faktycznie nie pomyślałem o kosztach tej reklamy TV.

Dlatego od jutro nasze forum też będzie miało reklamę w TV a każdy user co miesiąc wpłaci na konto po 200zł. :wink: :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.