Skocz do zawartości

RELACJA MX2 2200mm, budowa pierwszego modelu konstrukcyjnego


Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy na wyposażeniu modeli nie oszczędzam.

Do swojego MX'a montuję PowerBox MERCURY (akurat taki miałem w szufladzie), serwa SAVOX SV-1270TG, kill switch PowerBox, jeszcze chciałbym instalację dymną ... 

Dlatego wolę nie podliczać i nie myśleć o tym ile to kosztuje... tylko cieszyć się z latania....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, enter1978 napisał:

1. Jeti 2 i inne bzdety , sam wykonasz za kilka złotych.

2. Robociznę ciężko liczyć gdy się robi coś dla siebie, ale gdybym miał budować model za pieniądze to nie podjął bym się nawet i za 2 tyś.

3. Folia z hobby king nie powinna przekroczyć 150zł.

4 Rury węglowej do tego modelu bym nie założył nawet gdyby była w cenie duralu.

5 Mi koszt balsy i listew wychodzi około 450zł

Łącznie te kilka pozycji daje oszczędność 2600zł.

A tym sposobem model wyjdzie za 6yś , wciąż drogo ale cena nowego w sklepie jest jeszcze trudniejsza do przełknięcia.

1. Wole gotowy fajny regulator/wylacznik 20A za kilka stow, ktory ladnie i estetycznie wyglada. Ma w sobie regulator 6V.

2. Marcin za gotowy model chcial 3800 i mowil, ze robocizna kosztuje 1500.

3. Zamow folie z HB na caly model za 150 to chetnie wezme jesli okleje za to caly model.

4. Rura to tylko roznica 100zl

5. Zalezy gdzie dostanisz balse i w jakiej cenie.

 

Ja mysle, ze lepiej brac Extre 2,35m bo mowia, ze lata o niebo lepiej a i finansowo nie bedzie duzo wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na fb był mx kompletny za bodajże 3500zł. Podobno przelatane 5L paliwa. Okolicy Lublina jak dobrze pamiętam.... oczywiście ogłoszenie znikło po kilku h. Pewnie ktoś kupił drugi na zapas. W tych pieniążkach nie ma się co dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mar_io napisał:

Ostatnio na fb był mx kompletny za bodajże 3500zł. Podobno przelatane 5L paliwa. Okolicy Lublina jak dobrze pamiętam.... oczywiście ogłoszenie znikło po kilku h. Pewnie ktoś kupił drugi na zapas. W tych pieniążkach nie ma się co dziwić.

Czy kolega ma na mysli tego emiksa, ktorego kupilem za 2500zl:

emiks.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zielony_342 napisał:

Ja mysle, ze lepiej brac Extre 2,35m bo mowia, ze lata o niebo lepiej a i finansowo nie bedzie duzo wiecej.

To prawda, ale trzeba mieć w głowie że model będzie z jednocylindrowym silnikiem w okolicy 60ccm.

A to ma pewne wady, silnik nie najgorzej radzi sobie z modelem ale prawie ciągle lata z pełna mocą , a jak potrzebujesz nadmiaru mocy to jej nie ma, tak że na nabranie wysokości lecąc pionowo do góry trzeba sobie cierpliwie poczekać.

Do tego jednocylindrowy silnik trochę wibruje , i ja juz maskę sklejałem , popękała wokół otworu na cylinder i obok wlotu powietrza do maski.

Lepszą opcją jest silnik dwucylindrowy 70-76ccm  jak pisali koledzy gdy zaczynałem budowę modelu, ale wtedy do modelu trzeba trochę dołożyć grosza , sporo trzeba dołożyć.

Taka jest prawda Mx jest gorszym modelem 3D ale jest wolniejszy , potrzebuje mniej miejsca do komfortowego lądowania, w razie uszkodzenia modelu extra 2,4m jest bardziej skomplikowanym modelem więc i odbudowa nie była by taka hop siup jak z Mx-em.

Mx- to budżetowy traktor na którym mozna się uczyć latania włącznie z lataniem 3D , jest tani stabilny i w miarę szybki w odbudowie czy naprawie , no jednym słowem model do nauki czy stawiania pierwszych kroków np z większym  modelem benzynowym, a większa extra może więcej ale jest tez bardziej wymagająca, bo jest zwrotniejsza.

Co do folii to chińskiej folii 15 metrów kosztuje około 200zł więc się opłaca.

4 godziny temu, zielony_342 napisał:

Czy kolega ma na mysli tego emiksa, ktorego kupilem za 2500zl

No to upolowałeś okazję

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zielony_342 napisał:

Czy kolega ma na mysli tego emiksa, ktorego kupilem za 2500zl:

emiks.jpg

 

Tak, 2500 zł to  w tym przypadku za darmo. Na prawdę okazja. Szkoda że sprzedający nie mieszkał bliżej. Kupiłbym na zapas. W tej cenie to jak za darmo. 
Erwin jak możesz to zmierz kołpak, fajny taki zgrabny. Podoba mi się.

Wracając do cen to np dla mnie   liczy się przede wszystkim przyjemność z budowania.  To mnie odpręża i nie wyceniam tego stanu. Odskocznia od pracy, dzieci jest bezcenna. Na coś trzeba te pieniążki wydawać, lepiej na model niż na papierosy. Szkoda tylko że chłopaki z builder nie robią innych modeli oprócz akrobatów. Na prawdę świetnie się je składa. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model gotowy do wlozenia odbiornika. Wszystkie kable sa wyprowadzone na nowo, wywalony jest wylacznik suwakowy i pakiety LiFe. Jeszcze tylko sprawdzic wywazenie i ustawic nadajnik.

 

Wiesiek co do wersji podwozia to w tym co kupilem jest jeszcze stara bez laminatu. Jak widac Twoje podwozie wyglada tak po uderzeniu z kilku metrow:

 

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zielony_342 napisał:

Wiesiek co do wersji podwozia to w tym co kupilem jest jeszcze stara bez laminatu. Jak widac Twoje podwozie wyglada tak po uderzeniu z kilku metrow

No ja nim skakałem po polach to w moim było dwa laminaty ,jeden pomiędzy warstwami sklejki i ten daje Marcin, a Wiesiek dał jeszcze od spodu laminat i to z 1,5-2mm grubości , tak w razie jak by mi się przyszło lądować w jakichś kartoflach;).

No nie narzekałem na wytrzymałość.

A pierwsza wersja bez laminatu była faktycznie licha i łatwo było wyłamać narożniki z nakrętkami kłowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mar_io napisał:

 

Tak, 2500 zł to  w tym przypadku za darmo. Na prawdę okazja. Szkoda że sprzedający nie mieszkał bliżej. Kupiłbym na zapas. W tej cenie to jak za darmo. 
Erwin jak możesz to zmierz kołpak, fajny taki zgrabny. Podoba mi się.

Wracając do cen to np dla mnie   liczy się przede wszystkim przyjemność z budowania.  To mnie odpręża i nie wyceniam tego stanu. Odskocznia od pracy, dzieci jest bezcenna. Na coś trzeba te pieniążki wydawać, lepiej na model niż na papierosy. Szkoda tylko że chłopaki z builder nie robią innych modeli oprócz akrobatów. Na prawdę świetnie się je składa. 

Podzielam zdanie kolegi. Już mam kolejny projekt do realizacji , trzeba coś robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cybuch napisał:

Podzielam zdanie kolegi. Już mam kolejny projekt do realizacji , trzeba coś robić.

Ale gdzieś ty się podziewał, ja myślałem że ciągle upalasz extrę 2,7 i nie masz czasu sie pokazać na forum.

Jak tam się model spisuje , jest szał i rury się czerwienią, czy są pełne gacie i strach że cos pójdzie nie po myśli?

Ja dopiero w tym roku się oswoiłem z tym modelem i komfortowo mi się lata , i przestałem liczyć ile to kosztuje.

A co to za nowy projekt? będzie relacja? no chwal że się.

Ja odwalę sobie nowiutkiego Mx-a , zabieram się za budowę jesienią jak juz pogoda nie będzie pozwalała polatać

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiu , miałeś rację , prowadzi się rewelacyjnie. Nie latam tak jak Ty , że przepalam kolanka .

Jest przewidywalny i co najważniejsze , że potrafi latać na małych prędkościach i trudno o korek.

Zawsze jest obawa , że pójdzie coś nie tak , tego nie przewidzimy , ale lata się cudownie i co ciekawe , że nie zastosowałem ni kawałka ołowiu.

Co do nowego projektu to będzie SU31 2,3m taka pół makieta akrobat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cybuch napisał:

Nie latam tak jak Ty , że przepalam kolanka

Ale dysponujesz jakąś telepatią?

 

Tak latałem sobota niedziela modelem 2,4 i w niedziele pieprznęło po raz drugi kolano które sam zrobiłem, zgrzałem je ale model jeszcze nie ma przykręconej maski , to drobiazg bo tylko maska na miejsce i jutro model lata.

Ale na pikniku w Radawcu pieprznęło prawe kolano w modelu 2,7m i to kolano rozleciało się po raz drugi , wróciłem z pikniku i model stał do wczoraj, wczoraj wyskoczyłem nim polatać i trzasnęło lewe kolano , to akurat po raz pierwszy , kłopot w tym że to kupione renomowane kolana.

I tak widzę że aluminiowe kolana nawet jak sa dobrej jakości to jeden sezon i to juz jest złom i zaczyna się to sypać.

No juz dziś zgrzałem to aluminiowe kolano i model będzie sprawny jak je zamontuję, ale to chyba ten sezon dokończę i spróbuję kupić te kształtki do samodzielnego lutowania lutem, Darek na tym lata i nie ma problemów i sobie chwali, może warto spróbować, bo obecne zaczynają mnie wnerwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2022 o 23:29, Cybuch napisał:

Przy tych pojemnościach nie stosuję alu kolanek

Kłopot w tym że nie każdy stop stali nierdzewnej też się nadaje.

Ale się nie poddam i kanister w modelu musi być , tyle że teraz obiorę raczej Darka trochę przetarty szlak.

Nie wrócę do puszki za nic.

Moje zdanie w tej kwestii jest takie że to trochę tak jak by cukiernik zrobił przepiękny okolicznościowy tort i ozdobił go smażoną cebulą.

Tak samo jest z pięknym wykonanym, dobrze latającym  modelem przyozdobionym w puszkę.

 

 

19 godzin temu, zielony_342 napisał:

Model lata poprawnie, nie przepada przy ladowaniu bez gazu, silnik odpala od strzala. Nie ma sie do czego przyczepic. Ogolnie jestem zadowolony.

Najważniejsze że masz model , sezon nie będzie stracony , no nie masz powodów do narzekania, za takie pieniądze to warto było nawet jak model wymagał dopieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda się zepsuła , o lataniu nie ma mowy bo leje i będzie jeszcze kilka dni lało.

Więc postanowiłem zabrać się za budowę Mx-a przed kamerą.

Niestety nie jestem zadowolony z efektu, kamera jest za daleko widać że sklejam ale nie za bardzo widać jak elementy dokładnie wyglądają, i samo to, to już jest dyskwalifikacja.

Jutro nie polatam a mam trochę czasu więc zacznę jeszcze raz.

Kłopot w tym że cały domek jest już posklejany i tego się nie da powtórzyć.

Więc posklejany domek sfilmuję z bardzo bliska opiszę co i jak i może to jakoś pójdzie , na razie mam z 40min materiału bo gdzieś tyle sklejałem ten domek i ten materiał jest do ptaszka nie podobny.

Ale mimo niepowodzenia chęci nadal są i jutro spróbuję jeszcze raz, ma to szansę na powodzenie tylko muszę wyeliminować błędy które popełniłem i dopiero podczas oglądania zobaczyłem co jest nie tak.

Ale tym razem na filmie będzie stół z modelem a nie ja na krześle, jeśli nagram z bliska tylko stół z powstającym modelem to ma to szansę powodzenia.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nagrałem początek budowy modelu.

Film nie jest montowany, koloryzowany itp, na początku trochę gadania, później skromna prezentacja zestawu, no i coś tam za połową filmu zacząłem pokazywać co i jak i z czym się to je.

Ten pierwszy film wyszedł dość długi , ale zależało by mi aby kolejne nagrania nie przekraczały 30min.

I tu pytanie czy kolejne nagrania powstaną?

Powiedzcie szczerze jak to wygląda, czy coś takiego jest potrzebne i było by tym zainteresowanie? czy trzeba to czym prędzej usunąć i się nie kompromitować.

No ogólnie proszę o komentarz bez znaczenia czy pozytywny czy negatywny , byle prawdziwy.

Tak to wyszło , YT jeszcze przetwarza wersję HD.

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, enter1978 napisał:

No to nagrałem początek budowy modelu.

Film nie jest montowany, koloryzowany itp, na początku trochę gadania, później skromna prezentacja zestawu, no i coś tam za połową filmu zacząłem pokazywać co i jak i z czym się to je.

Ten pierwszy film wyszedł dość długi , ale zależało by mi aby kolejne nagrania nie przekraczały 30min.

I tu pytanie czy kolejne nagrania powstaną?

Powiedzcie szczerze jak to wygląda, czy coś takiego jest potrzebne i było by tym zainteresowanie? czy trzeba to czym prędzej usunąć i się nie kompromitować.

No ogólnie proszę o komentarz bez znaczenia czy pozytywny czy negatywny , byle prawdziwy.

Tak to wyszło , YT jeszcze przetwarza wersję HD.

 

Mi sie podoba i lubie takie filmy. Bedzie co ogladac w nudne jesienno-ziomowe wieczory. Obszerny komentarz podczas skladania kitu jest jak najbardziej wskazany wiec za to duzy plus. Im wiecej szczegolow przekazesz tym mniej pytan bedzie pod filmikami. Przykladowo jaka balse zastosowac na keson, gdzie kupic ile powinna wazyc czy ma byc miekka czy twarda itp. Takie szczegoly sa dosc istotne aby nie bylo niedomowien w przyszlosci i zbednych pytan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.