Skocz do zawartości

Z cyklu: "Pośmiejmy się, życie jest wystarczająco stresujące.. "


RomanJ4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 4 tygodnie później...

Marku akurat na posiadanie takiego sprzętu da się w Polszy pozwolenie zdobyć, bez większego problemu. Kilku moich znajomych posiada toto w pełni legalnie. Natomiast z tego co kojarzę to cywilne egzemplarze nie powinny mieć jedynie możliwości strzelania ogniem ciągłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadki się zdarzają...

A zadałeś sobie pytanie ilu ludzi (w tym rownież dzieci) zabili w tym samym czasie tak zwani normalni posiadacze samochodów?

A ile osób zginęło od ciosów zadanych nożem kuchennym - najpopularniejszym po samochodzie narzędziem zbrodni...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł broń automatyczna dzieli się na ............. . 

Jaką broń automatyczną posiadasz i najważniejsze po co ci ona potrzebna. Kiedyś mówiło się szpan a teraz kolekcjoner?

 

 

A ile osób zginęło od ciosów zadanych nożem kuchennym - 

Tak tylko, że nożem możesz pokroić chleb a broń służy tylko do jednego - zabijania. Nie ma innych zastosowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za tym aby wszystkim pozabierać broń i dać im te plastikowe z kulkami na farbę. :) Niech pobiegają sobie po lesie i straszą wróble. Broń powinno posiadać tylko kilka służb i to z akcentem na słowo kilka a nie kilkanaście.

 

O taki ze mnie pacyfista. :) A sam miałem kiedyś plastika co zwał się liberator. Ale byłem dowartościowany. Po dwóch trzech dniach poszedł do kosza. :) Nie mówiąc o tym, że jeszcze dawniej miałem armatę ale ta poszła nie do kosza a tylko na allegro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł broń automatyczna dzieli się na ............. . 

Jaką broń automatyczną posiadasz i najważniejsze po co ci ona potrzebna. Kiedyś mówiło się szpan a teraz kolekcjoner?

 

 

Tak tylko, że nożem możesz pokroić chleb a broń służy tylko do jednego - zabijania. Nie ma innych zastosowań.

Wydawało mi się, że napisałem wyraźnie - posiadam automatyczną broń samopowtarzalną w postaci Czechosłowackiego pistoletu CZ-52 oraz Rosyjskiego ИЖ-35М.

Potrzebna mi jest do strzelania oczywiście, bo do czego by innego - strzelam głównie do papieru, ale zdarza się i do innych przyrządów tupu poppery czy rzutki...

Co ja na to poradzę, że lubię strzelać? Broń interesuje mnie również pod względem stosowanych w niej rozwiązań technicznych oraz jej historii.

A co do możliwości jej posiadania to jest to dla mnie sprawa priorytetowa - jeśli mogę legalnie posiadać broń to uważam, że żyję w wolnym kraju...

Co do drugiej części Twojej wypowiedzi to jesteś niestety w błędzie.

I myślę, że zadziwię Cię pozytywnie, gdyż w mądrych krajach typu Szwecja broń palna jest również wykorzystywana w celach ratowniczych.

Chodzi mianowicie o przestrzeliwanie narażonych na oddziaływanie wysokiej temperatury (pożar) butli z acetylenem - oczywiście po przeprowadzeniu stosownej ewakuacji i odpowiednim zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

W naszym pięknym kraju procedury przewidują chłodzenie wodą przez 24 godziny, a następnie sprawdzenie gołą ręką czy butla nie jest przypadkiem nadal gorąca...

Co kraj to obyczaj :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję twojego zainteresowania bronią. Ale w tym temacie był omawiany zwykły kabek a nie pistoleciki do plucia pociskami. 

Spróbuj dostać pozwolenie na kabeka. Jest to raczej niemożliwe i całkowicie słusznie.

 

Każda ze stron czyli zwolennicy i przeciwnicy mają swoją argumentację dla swoich racji. Co nie zmienia faktu, że broń służy do zabijania i tylko tego. To że ktoś użył jej do rozbrojenia butli z gazem według mnie świadczy o jego głupocie. Ale może są takie kraje.

 

Jak byś zobaczył mózg rozchlapany w promieniu 10 metrów i czaszkę przypominającą kieliszek do bordo najprawdopodobniej zmieniłbyś zdanie na temat posiadania broni przez  zwykłych ludzi.

Jak posiadasz broń to istnieje możliwość, że użyjesz jej wobec innej osoby a jak jej nie posiadasz nigdy tego nie zrobisz.

 

Znalazłem jeszcze inne zastosowanie pistoletów, Można wbijać też gwoździe.:) Stąd można wysnuć jeszcze jeden wniosek. Pistolet jest narzędziem wielofunkcyjnym i uniwersalnym nie przeznaczonym do zabijania aczkolwiek niektórzy (pomijalny margines użytkowników) wykorzystują go nawet do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję twojego zainteresowania bronią. Ale w tym temacie był omawiany zwykły kabek a nie pistoleciki do plucia pociskami. 

Spróbuj dostać pozwolenie na kabeka. Jest to raczej niemożliwe i całkowicie słusznie.

 

Każda ze stron czyli zwolennicy i przeciwnicy mają swoją argumentację dla swoich racji. Co nie zmienia faktu, że broń służy do zabijania i tylko tego. To że ktoś użył jej do rozbrojenia butli z gazem według mnie świadczy o jego głupocie. Ale może są takie kraje.

 

Jak byś zobaczył mózg rozchlapany w promieniu 10 metrów i czaszkę przypominającą kieliszek do bordo najprawdopodobniej zmieniłbyś zdanie na temat posiadania broni przez  zwykłych ludzi.

Jak posiadasz broń to istnieje możliwość, że użyjesz jej wobec innej osoby a jak jej nie posiadasz nigdy tego nie zrobisz.

 

Znalazłem jeszcze inne zastosowanie pistoletów, Można wbijać też gwoździe. :) Stąd można wysnuć jeszcze jeden wniosek. Pistolet jest narzędziem wielofunkcyjnym i uniwersalnym nie przeznaczonym do zabijania aczkolwiek niektórzy (pomijalny margines użytkowników) wykorzystują go nawet do tego.

Kilku moich kolegów posiada legalnie popularnego "Kałacha" ja nie posiadam bo nigdy nie chciałem, ale gdybym chciał to bym go miał :-))

Więc da się.

Jak pisałem w innym wątku ze względu na to że jestem zawodowym ratownikiem to niejedno już w życiu widziałem, a najgorsze i tak są samochody...

Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania to każdy jest potencjalnym gwałcicielem, bo ma do tego odpowiedni sprzęt...więc lepiej go uciąć i zniknie problem gwałtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tych samych argumentów ale w kontekście dowcipu. 

 

Oczywiście są w Polsce ludzie posiadający kabeki ale czy one są im naprawdę konieczne potrzebne?

Mielicja wyda pozwolenie na taką broń ale aby je dostać trzeba mieć wujka w ich szeregach albo dużo pieniążków.  

 

A wracając do obcinania to każdy ksiądz i pedofil powinien mieć to zrobione. Jednemu to niepotrzebne :) a drugiemu........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.