Skocz do zawartości

Remont salonu


azja49
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka mam pytanie trochę nie modelarskie. Planuję remont salonu w moim rodzinnym domu. Remont to trochę wielkie słowo. Wymiana paneli podłogowych. Co ja się naczytałem o tych panelach, co ja firm na necie i w rlu odwiedziłem. Mam pytanie o dwa produkty. Adres sklepu internetowego jest całkiem przypadkowy. Właśnie teraz mam go otwarty dlatego od razu posłużę się linkiem. Chodzi mi o Podkład pod panele Quick-step, WYCISZAJĄCY KROKI - uniSOUND -gr.2mm http://podlogi24.net/quick-step-podklad-pod-panele-quick-step,-wyciszajacy-kroki-unisound-gr.2mm-o_l_747.html Układa się go na podłodze posadzce bezpośrednio pod panelem podłogowym czy parkietem? Czy jeśli będę układał parkiet, nie panele podłogowe to parkiet trzeba kleić i czy taki podkład wyciszający mogę zastosować? Wydaje mi się, że parkiet bezpośrednio trzeba do podłoża no nie? To w jaki sposób inny wyciszyć wytłumić w takim razie? Czy zastosować deskę barlinecką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podkłady stosuje się pod panele. Parkiet musi być klejony, bo to są małe klepki i wszystko bez klejenia by latało. Przyklejony parkiet nie hałasuje i się go nie wycisza. Jak już to się wycisza sam strop dając np. styropian i na to wylewkę. To jednak jak rozumiem w Twoim przypadku nie wchodzi w rachubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyzej napisal . PARKIET klei sie do podloza i pozniej szlifuje i lakieruje ( lub bejcuje , "olejuje" , czy tam kto co woli i lubi ) .

Deska barlinecka i jej pochodne + panel laminatowy ukladasz na podkladach wyciszajacych. Nie zapomnij dac POD to wszystko specjalnej folii ( no chyba ze masz specjalny podklad ktory jest folio-podkladem (https://www.golvpoolen.se/kahrs-tuplex-3-mm-33-m?gclid=EAIaIQobChMIu6D3q7K82AIVojLTCh2CrgMMEAQYASABEgIFj_D_BwE ). Folia TYLKO jesli kladziesz na beton. Jesli to strop drewniany , mozesz ten momemt pominac.

 

 Ten jest wlasnie taki i dziala takze z ogrzewaniem podlogowym ( czesc nie dziala , bo najzwyczajniej stanowi rowniez izolacje ) . 

 

 Nie chce Cie zniechecac , ale jesli jestes amatorem , to parkietu sam nie ulozysz ( tzn ulozysz , ale nie bedziesz chcial na podloge patrzec :-) )

 

Panele natomiast jak najbardziej . Wystarczy opis na opakowaniu i przestrzegac "mijanki" !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.