Skocz do zawartości

Pytanie o wybrane serwomechanizmy Turnigy, a moze jednak inne?


mr.jaro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno z typowych pytan: czy ktos uzywa, zna, moze cos powiedziec o nizej wymienionych serwomechanizmach?

 

TGY-777:
https://hobbyking.com/de_de/turnigytm-tgy-777-slim-wing-ds-mg-alloy-case-servo-5-5kg-0-10sec-23g.html
 
TGY-S712G:
https://hobbyking.com/de_de/turnigytm-tgy-s712g-alloy-case-slim-wing-ds-mg-servo-7kg-0-12sec-28g.html

TGY-A55H:
https://hobbyking.com/de_de/turnigytm-tgy-a55h-slim-wing-alloy-case-ds-mg-servo-8-6kg-0-12sec-28g.html

 

TGY-225MG:

https://hobbyking.com/de_de/turnigytm-tgy-225mg-slim-wing-hv-ds-mg-servo-w-alloy-case-6-5kg-0-08sec-28g.html

 

W danych technicznych, wedlug chinskiej maniery, same superlatywy, ale jaka jest ich jakosc, trwalosc, dokladnosc i tak dalej (no, sami wiecie o co chodzi) w rzeczywistosci? Warto sobie nimi zawracac glowe, czy lepiej doinwestowac i szukac czegos o zblizonych parametrach wsrod bardziej renomowanych producentow. A jesli to ostatnie, to jakie alternatywy mozecie polecic?

 

Jestem troche na rozdrozu i nie moge sie zdecydowac. Generalnie chodzi o zastosowanie do mniej wymagajacych modeli, dlatego wybor serw z gornej polki cenowej oraz cyfrowych raczej nie wydaje mi sie rozsadny. Takze ich szybkosc odgrywa dla mnie raczej podrzedna role. Jezeli juz, to raczej trwalosc i niezbyt duzy ciezar. Oczywiscie nie chce tez kupowac najtanszego badziewia. Bardziej chodzi o dobry kompromis.

 

Zdaje sobie sprawe, ze moje pytanie jest troche z rodzaju tych, w ktorych pytajacy czegos szuka, ale jeszcze nie bardzo wie, czego. Bede wdzieczny za wszelkie opinie wzglednie inne propozycje. Serdeczne dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przecież to wszystko to jest prawie jedno i to samo. Różnią się dopuszczalnym napięciem pracy (HV), momentem (kwestia przełożenia) i wynikowym (zależnym własnie od przełożenia i mocy) czasem obrotu.

Wybór zależy od tego do jakiego modelu potrzebujesz. 

 

Gdybyś zestawił te serwa z jakaś alternatywa to można by dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, ze prawie to samo, bo mniej wiecej takich parametrow potrzebuje, a wiec moment okolo 5kgcm, niewielki ciezar. Z akcentem na "mniej wiecej".

 

I wlasnie w tym rzecz, ze alternatywy nie przychodza mi do glowy, bo pojecia nie mam, co obecnie na rynku jet uwazane jako w miare dobre. A pojecia nie mam dlatego, ze od wielu lat uzywalem najczesciej standardowe Futaba S-3001, a w szybowcach s16b (czy jakos tak - teraz siedze w biurze i dokladne oznaczenie musialbym w domu sprawdzic). Nawiasem mowiac, wszystkie funkcjonuja do dzisiaj i w modelach o odpowiedniej wielkosci sa raczej nie do zatluczenia. Teraz potrzebuje jednak troche mocniejszych i lzejszych, ale nie chce od razu przesadzac, kupujac serwa Futaby po 100 Euro za sztuke.

 

Wiesz, znalezc jaka baze danych serwomechanizmow i wybrac pasujace wylacznie na podstawie parametrow, to ja potrafie. Ale wiele mi to nie da, bo trudno sie tam doszukac jakichkolwiek informacji na temat jakosci i niezawodnosci.

 

Problem lezy tez w tym, ze ja za bardzo na ten temat nie podyskutuje, bo aktualnego rozeznania mi brak. Co dla mnie przy wyborze wazne, wyzej wymienilem. A te od Turnigy, jako przyklad, wygladaja na pasujace, cena w moim mniemaniu tez w porzadku, a jak z ich jakoscia, tego nie wiem. Dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwa mam i używam. Moim zdaniem są bardzo przyzwoite i nie miałem dotąd z nimi żadnego problemu. Mają bardzo mały luz (a właściwie to żadnego luzu w moich egzemplarzach nie wyczuwam) i ładnie centrują. Do środka nie zaglądałem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te serwa (przynajmniej niektóre) to własnie jest tańsza alternatywa dla KST.

A KST to jakas marka typu premium, jak Savöx, Futaba, czy podobne? Bo jesli tak, to wspomniane Turnigy az tak duzo tansze chyba nie sa, wiec nasuwa sie pytanie, jakie miedzy nimi roznice pod wzgledem techniczno-jakosciowym, jesli w ogole takowe wystepuja. Pytam, bo jesli sie nie myle, widzialem juz na forum negatywne opinie o KST.

 

 

Są też inne klony.

Inne klony czego, jesli mozna zapytac?

 

Jesli chodzi o serwomechanizmy, posiadam spory deficyt informacji na temat nowszych produktow i producentow. To jest zdaje sie zgubny rezultat wieloletniego uzywania serw Futaby, a co za tym idzie, dotychczasowego braku potrzeby zastapienia ich czym innym. Bo jesli takie S-3003 funkcjonowalo niemal dwadziescia lat bez problemow, temat serw niskiego wzglednie sredniego zakresu cenowego dla mnie po prostu nie istnial i nie widzialem potrzeby, by sie w te tematyke zbytnio zaglebiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KST są klonami MKS więc serwa wymienione przez ciebie sa klonami klonów. KST używa się nawet w modelach zawodniczych więc turningy powinny się sprawdzić w modelach rekreacyjnych. Warto też dać przewymiarowane serwa wtedy na pewno nie będzie problemów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turnigy 777MG/712G są lepsze od KST.

 

KST z polskiej dystrybucji to chłam. 

 

Turnigy, tańsze i dużo lepsze. Trzymają lepiej neutrum, czego nie można powiedzieć o KST. 

 

 

Jak ktoś chce rozwiązanie budżetowe, to kupuje Corony SlimWing wersja cyfrowa. Lepsze od Hiteców slimwing (te to to wiodą prym wśród tandety).

Minusy Corony, to szybkie luzy, a tak to chodzą niezawodnie.

Nie polecam serw sliming Goeteck. Też szmelc, do tego 2x droższy od Corony.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam. 777 używał na ostatnich Mistrzostwach Świata na zboczu aktualny mistrz świata. W innym modelu miał BluBirdy. Więc nie tylko do rekreacyjnego latania sie nadają.

A55 mi dawno temu nie spasiły - z tego co pamiętam luzy miały duże. A reszty chyba nie znam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.