Skocz do zawartości

Sopwith Camel 152cm Hobby King z ASP FS91AR


djmalolat23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witaj Robercie.

 

Waga mojego Wielbłąda to 3700g. Ani mało ani dużo. Co do wyważenia to SC przyjąłem na 115mm od krawędzi natarcia. Instrukcja mówi 120mm.

na rcgroups znalazłem temat budowy takiego modelu tylko, że z napędem elektrycznym. Tam koleś oblatał Camela bez problemu i ustalił SC na ~`110mm. W moim przypadku oczywiście nie obyło się bez ołowiu. Do maski przykleiłem 60g. Wygląda ok. Dziś miałem go oblatać ale rano jak pakowałem się do pracy zdeptałem bagnet. Niestety bez bagnetu nie polata!!! Nowy już zamówiłem ale przyjdzie dopiero po pierwszym listopada.

Poniżej podam link do rcgroups.

 

https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?2686414-Build-Blog-of-Sopwith-Camel-Balsawood-Airplane/page77

 

Czekam na Twoje fotki z budowy Camela.

 

P.S.

Dziś na otarcie łeż oblatałem Pipera

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składanie puzzli Camela traktuję jako "odskocznię" od budowy makiety Zlina Z-37 (relacja na forum) więc nie będzie może porywająca  :D  , ale coś będzie.

Na razie składam kadłub i już widzę, że muszę dorobić balsowe pokrycie kabiny i boków . W moim zestawie jest to z plastiku i wygląda marnie. Oczywiście o fantastycznych kołach nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne skróty i słowa otaczają nas ze wszystkich stron, od "komputera" począwszy na "CG" czy "SMS" skończywszy. Używacie "Albumu ze zdjęciami twarzy" czy "Facebooka"? "Forum" modelarskie? A dlaczego nie "rynek"? "Forum" do łacińskie słowo, podobnie jak wiele innych, które weszły do słownika na stałe, 

 

Sorry, ale a nie zamierzam poddać się dyktatowi "starych". Tak jak nie podoba mi przywracanie tradycji żeńskich końcówek, (uważam, że słowo "gościni"  ma dziś tak samo mało sensu jak "ofiar" zamiast "ofiary"), tak samo będę pisał SMS, MMS, "rewers" czy wspomniany wyżej CG. Czy się to komuś podoba, czy nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.