Skocz do zawartości

Replika Polskiego silniczka SiM 2b - ambitny projekt


Paweł Prauss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli te piękne silniki były przedmiotem handlu, to ja o tych sprzedawcach nie mam wysokiego mniemania... To zwykli handlarze są (jak myślę).

Jak ja bym miał takie cudeńka w kolekcji to w życiu bym nawet nie pomyślał, żeby je sprzedawać...

 

Osobiście do każdego mojego silniczka mam duży sentyment. Mam zapisane skąd i kiedy się u mnie znalazł.

 

Choć moje dzieciaki już pytają: Tata, a ile te twoje motorki są warte? :(

Są warte i z biegiem czasu będą warte coraz więcej :)

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak te silniczki miałyby trafić do Twojej kolekcji, gdyby niektórzy ich nie sprzedawali

 

Pozdrawiam,

Sławek 'FockeWulf'

Swoje silniki zdobywam na różne sposoby. Kupuję, otrzymuję w prezencie. Czasem jakąś aukcję uda mi się wygrać...

Ale,żeby wyzbywać się takich cudeniek, to trzeba nie mieć serca :).

Ci ludzie, jak mi się wydaje nie mają problemów finansowych i chyba nie są zmuszeni wyzbywać się tych silników, a nie sądzę, żeby mieli po kilka takich samych. Więc ich stosunek do tych silników jest czysto handlowy, a to z kolekcjonerstwem nic wspólnego nie ma.

I owszem wystawić te silniki, dyskutować, wiedzą się popisać, nawet się wymieniać to tak. Ale żeby tak zwyczajnie się ich wyzbywać, to już nie.

Czy u nas na forum, ktoś handluje motorkami? Nie, bo tu są kolekcjonerzy, którzy serce wkładają w te swoje kolekcje.

I tak właśnie powinno być :)

 

Ale,że to nie moje motorki, to w sumie problem też nie mój :)

A co do podatku, to nie dotyczy, gdyż nie zamierzam niczego sprzedawać.

Raczej kupować :)

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do podatku, to nie dotyczy, gdyż nie zamierzam niczego sprzedawać.

Raczej kupować :)

A.C.

w pełni podzielam Twój jak i wielu innych zapał kolekcjonerski. Ale czy nasi spadkobiercy będą podchodzić w ten sam sposób.

 Z doświadczenia nabytego własnego znam różne przypadki.

ten pozytywny widać na tych fotografiach

post-16795-0-27689500-1568893408_thumb.jpg

post-16795-0-18019600-1568893416_thumb.jpg

 

ENGINES for model aircraft on loan from MR GUS VAN RHYN

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan na 28.08.2019

 

Art. 4. Obowiązek podatkowy, z zastrzeżeniem art. 5, ciąży: 1) przy umowie sprzedaży – na kupującym; 2) przy umowie zamiany – na stronach czynności; 3) przy umowie darowizny – na obdarowanym;

 

Art. 7. 1. Stawki podatku wynoszą: 1) od umowy sprzedaży: a) nieruchomości, rzeczy ruchomych, prawa użytkowania wieczystego, własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego, spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego oraz wynikających z przepisów prawa spółdzielczego: prawa do domu jednorodzinnego oraz prawa do lokalu w małym domu mieszkalnym – 2%

 

Art. 9. Zwalnia się od podatku następujące czynności cywilnoprawne:

 

6) sprzedaż rzeczy ruchomych, jeżeli podstawa opodatkowania nie przekracza 1000 zł;

 

 

i to tyle...

"

A co do podatku, to nie dotyczy, gdyż nie zamierzam niczego sprzedawać.

Raczej kupować  :)

A.C. "

 

 A  więc Kolego Andrzeju, kupując  "motorek" o wartosci powyżej 1k powinieneś zapłacić PCC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mariuszu patrzę i podziwiam... Ale, Kolega idzie jak widać w czystą komercję i nowoczesność. Bo z fotografii przedstawianych tu wynika, że ta replika niewiele będzie miała wspólnego z oryginałem. Ja bym to nazwał wariacją, jak w muzyce. Kolega Mariusz jak widać nie tworzy już czystej repliki, tyko tworzy dzieło na motywach silniczka SiM2B.

 

Ja tu widzę totalną niecierpliwość wykonawcy. Bo Kolega Mariusz wpadł w trans pod tytułem patrzcie jaki piękny silniczek wam zbuduję... I to będzie piękny silniczek, na miarę naszych czasów. I to jest ambitny projekt. I chylę czoła, ale należałoby zmienić tytuł tego wątku (moim zdaniem): Budowa Polskiego"Silniczka na motywach silnika SiM 2B". I to by odzwierciedlało aktualny stan rzeczy.

Moim zdaniem, bo to wszystko jest rozwojowe, najpierw powinna powstać prawdziwa i jak najbardziej zbliżona do oryginału, replika, a dopiero później  następne projekty gdzie będzie kolor, produkcja pół masowa itp...

 

Tak czy owak, replika czy "wariacja" to i tak moim zdaniem cudeńko wyjdzie i się na nie piszę, jeżeli cena nie będzie wariacka :)

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kolego Andrzeju jak już dwa razy tu w tym wątku napisałem cena repliki silnika SiM 2b będzie rynkowa. A to oznacza że pojawi się na ebay.com z informacją że jest wykonywane 60 sztuk replik i na pewno więcej nie będzie. Będą inne silniczki spalinowe. Taka jest z Pawłem ustalona strategia tego przedsięwzięcia jak odstawiono mnie od czynnego zajmowaniem się wyścigiem F2C.

 co do jakości? Inaczej nie potrafię... :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli te piękne silniki były przedmiotem handlu, to ja o tych sprzedawcach nie mam wysokiego mniemania... To zwykli handlarze są (jak myślę).

Jak ja bym miał takie cudeńka w kolekcji to w życiu bym nawet nie pomyślał, żeby je sprzedawać...

 

Osobiście do każdego mojego silniczka mam duży sentyment. Mam zapisane skąd i kiedy się u mnie znalazł.

 

Choć moje dzieciaki już pytają: Tata, a ile te twoje motorki są warte? :(

Są warte i z biegiem czasu będą warte coraz więcej :)

A.C.

Andrzeju pozdrawiam z Almaty, a czego sie dowiedzialem od jednego z wlascicieli to ze ma ponad 1500 motorkow w kolekcji, wiec sprzedaje te najmniej  dla niego interesujace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 że jest wykonywane 60 sztuk replik i na pewno więcej nie będzie

Zeby nie bylo jak z zespolami muzycznymi ; to jest na 100% nasza  OSTATNIA trasa koncertowa , dlatego bilety sa 3 razy drozsze .

Za dwa - trzy  lata kase przpuszca na dragi i dziwki  i zaczynaja grac na nowo  :D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo jak z zespolami muzycznymi ; to jest na 100% nasza  OSTATNIA trasa koncertowa , dlatego bilety sa 3 razy drozsze .

Za dwa - trzy  lata kase przpuszca na dragi i dziwki  i zaczynaja grac na nowo  :D  :D  :D

...."Za dwa - trzy  lata kase przpuszca na dragi i dziwki  i ....." :blink:  :blink:  :blink:  :blink: ...rany Boskie... a skąd takie przypuszczenia ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...."Za dwa - trzy  lata kase przpuszca na dragi i dziwki  i ....." :blink:  :blink:  :blink:  :blink: ...rany Boskie... a skąd takie przypuszczenia ????

Muzycy to na 100% przepuszczaja na to co napisalem . Sam mam 50 dych  i tez przepuszczalbym  na dragi i dziwki , ale  nie wiem na co przepuszczaja starsi ode mnie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzycy to na 100% przepuszczaja na to co napisalem . Sam mam 50 dych  i tez przepuszczalbym  na dragi i dziwki , ale  nie wiem na co przepuszczaja starsi ode mnie  ;)

50 dych... a ja tylko skończone 6 dych i zdecydowanie pocketnc.com  jeśli chodzi o moje aktualne fanaberie. (Mam tu na myśli rzecz wyszukaną, kaprys) czy po prostu potrzebę realizacji następnego prestiżowego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.