Skocz do zawartości

Mała renowacja COX Tee Dee


czarobest
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczyłem i wspomnienia a mianowicie w Pałacu Młodzieży  w Katowicach w modelarni lotniczej pojawiał się taki cox z modelem z plastiku a było to może jakie 40 lat temu ? trudno mi to oszacować ale byłem młodym chłopcem ( też byłem ) a ile z tym zabawy było bo nikt nie wiedział jak uruchomić silnik żarowy ale w końcu odpalił. I nostalgia bo chciałbym mieć taki motorek u siebie moze jakiś modelik zrobic ? Nie wiem ile on ma ciągu i szkoda że nie ma regulacji obrotów no ale ... piekny motorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja z każdym nowym motorkiem chyba mam coś takiego, że nie umiem uruchomić :D :D, ale w końcu się udaję. Ja właśnie myślę nad jakimś mikro modelem, ale nie do tego (ten raczej będzie "półkowy" :)) a do innego Cox'a, który ma właśnie regulację obrotów - za chwile wrzucę film z odpalenia go do sąsiedniego tematu. Jeśli chodzi o ciąg to już niestety nie podpowiem, bo nie mierzyłem. Wydaję mi się, że jakieś 300-400 gramów powinno być, ale to tylko przypuszczenia :).

 

I jak na razie mogę powiedzieć, że chyba jednak nie popełniłem błędu z tą jedną podkładką, ale to opiszę bardziej w tym sąsiednim temacie, a tutaj może za jakiś czas jak zrobię kolejne próby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Trochę czasu minęło, ale nagrałem nowy filmik tym razem z pełnią potencjału tego motorka :). W poprzednim filmie silnik osiągał tylko 17 000 obrotów. Jednak był problem z blokadą iglicy którą wykonałem z puszki (nie trzymała, była za miękka). Do tego odpalany był na paliwie 5% nitro, oraz stanowisko było średnie. Tym razem poprawiłem blokadę, wykonałem ją ze klipu biurowego - jest sztywny i od razu w dobrym czarnym kolorze :). Teraz trzyma się bardzo dobrze i można regulować po ząbku. Do tego paliwo 20% nitro i silnik odżył. Obroty są dokładnie jak z instrukcji - 21 000 obrotów na minutę ze śmigłem 5x3 (0.117 HP 86W). SUPER, ALE NIC TERAZ NIE SŁYSZĘ! :P

 

https://www.youtube.com/watch?v=YMPLxT_dL74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.