Skocz do zawartości

Kontroler Omnibus F4 pro


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Marek - przecież nawet na schemacie z Twego linku zworka jest na 6 i 7 więc jak mogą pisać co innego?

 

E D Y T A  - zamiana zworki na 3 i 4 też nic nie dała. Podłączając zasilanie modelu słychać tradycyjne kilka piknięć, drgnięcie sterolotek. Potem już tylko rytmiczne mruganie niebieskiej diody kontrolera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz zworke na 3i4, bindujesz z nadajnikiem i teraz na kanale 1 masz wyjście Cppm lub po prostu Ppm. I ten sygnał wpisz do kontrolera.

Czyli całość muszę podpiąć po bindowaniu do programu Inav?

Odbiornik był już bindowany Z Aurorą gdy zworka była na 6 i 7. Po bindowaniu i podłączeniu serw oraz zasilania wszystko działało jak należy. Ale przez kontroler nie wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Po zmianie zworki na piny 3 - 4 

A gdzie tam jest napisane po zmianie.

Nie mam tego odbiornika ale w instrukcji napisali aby założyć zworkę na 3 i 4 i dodatkowo zbindować z dodatkową zworką na pinie 6 i 7. Czyli dwie zworki. PPM będzie wtedy na pinie 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało się wejść w ustawienia kontrolera, wczoraj nie udawało się bo najwyraźniej niechcąco zresetowałem przyciskiem. Więc niby mogłem już wejść we wszystkie ustawienia ale podobno - tak twierdzi brat - program nie widzi linku PPM. Po odkręceniu całej płytki okazuje się, że przewody odbiornika najprawdopodobniej są źle przylutowane - nie były w poziomie tak jak wskazuje miejsce na płytce.  W sumie to nie dziwię się, że poprzedni właściciel wcale nie był skory do jakiejkolwiek pomocy zasłaniając się brakiem czasu.

Czy próbując cokolwiek ustawić muszę mieć włączone zasilanie modelu i nadajnika(?) czy tylko USB pod kontroler i komp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy z tej fotki już widać, że przewody zółty i brązowy są pozamieniane miejscami? Brązowy to pewnie "+", a żółty to sygnał - więc żółty powinien być przylutowany do PM (?) Końce przewodów odbiornika pociągnąłem czerwonym kolorem

 

 

post-14330-0-11438900-1561749159_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotce żółty jest przylutowany do +5 a brązowy do PPM. Chcesz to zamienić dla świętego spokoju?

 

Tzn ogólnie dobrą szkołą jest trzymać się jakiejś ustalonej konwencji. Czarny/brązowy minus. Żółty/biały to sygnal. Czerwony/pomarańczowy to plus. Oczywiście dużo zależy od aktualnej kolorystyki wiązki (są przecież zielone niebieskie fioletowe żyły) ale w Twoim przypadku to ewidentnie odstępstwo od tej szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek tak jak piszesz - żółty to sygnał, czerwony - plus, czarny masa. U mnie zamiast czerwonego jest brązowy. Dlatego wydawało mi się, że powinien pójść do +5V, a żółty jako sygnałowy do PM. Czarny jest raczej na swoim miejscu. Jeśli dobrze rozumuję to nie byłaby to zamiana dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mały sukces; zamieniłem przewody ale na wtyczce i nareszcie jest reakcja sterolotek na wychylenia drążków. Fakt, że pozamieniane - wysokość działa "na lotkach" i odwrotnie ale to już drobnostka. Nie wiem tylko czy w takim podłączeniu przez kontroler mogę programować kanały z nadajnika czy już tylko w programie Inav. Silnik jeszcze nie zaskoczył ale to pewnie też jest już do ustawienia. Tak więc dzień przed szwedzką podróżą jestem zadowolony :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytalem (tez tak zrobilem) trzeba tak ustawic nadajnik, zeby kierunki ruchow drazkow odpowiadaly temu co sie pokazuje na diagramie w inavie (czli neutrum - 1500, drazek maks w prawo albo w gore 2000, max w lewo albo w dol 1000). Potem trzeba tak kombinowac w mikserze w inavie zeby chodzilo jak ma chodzic...

 

ps:

odkad zainstalowalem kontroler w modelu, przestalem latac; siedze wieczorami przy komputerze i przestawiam, bo ciagle cos nie tak. Witaj w klubie ;)  :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Wojtek, też się tego obawiam :o. To mój trzeci kontroler i z żadnym nie latałem jeszcze. W APM nie dokończyłem programowania bo nie wiedziałem co dalej na którymś tam etapie, w CC podobnie. Może w tym pójdzie lepiej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.