Skocz do zawartości

Jak symulacja pomogła mi w lotach RC


Jaromaz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fajny film , fajny dość realistyczny symulator, a w przypadku fun cuba to ten w symulatorze lata prawie identycznie jak ten prawdziwy , tyle że z tego co pamiętam ten w symulatorze nie chce lecieć na nożu a ten prawdziwy lata.

Mi symulator bardzo pomógł w nauce pilotażu , ale było też tak że pomógł mi skasować model.

Jak to możliwe? a juz tłumaczę , na symulatorze uczyłem sie latać modelem z lotkami a w realu miałem model bez lotek , odwróciłem model na plecy podczas robienia pętli i leciałem na plecach , model powoli wytracał wysokość w pewnym momencie był ostatni moment na odwrócenie modelu i usilnie chciałem go obrócić lotkami bo w symulatorze tak robiłem, ale jakos zapomniałem że nie mam lotek w modelu ;), kiepsko się to odwracanie skończyło dla modelu  :P.

Jak dobrze że etap stawiania pierwszych kroków w powietrzu mam już za sobą :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe? a juz tłumaczę , na symulatorze uczyłem sie latać modelem z lotkami a w realu miałem model bez lotek , odwróciłem model na plecy podczas robienia pętli i leciałem na plecach , model powoli wytracał wysokość w pewnym momencie był ostatni moment na odwrócenie modelu i usilnie chciałem go obrócić lotkami bo w symulatorze tak robiłem, ale jakos zapomniałem że nie mam lotek w modelu ;), kiepsko się to odwracanie skończyło dla modelu  :P.

Jak dobrze że etap stawiania pierwszych kroków w powietrzu mam już za sobą :)

 

To nie wina symulatora - to wina złego rozumienia jak działają mode'y w sterowaniu.

 

Tzn. powszechnie myśli się, że jest rozdział na lotki, ster kierunku w kontekście sterowania kierunkowego, a tu nie o to chodzi.

Tzn. np w modzie 2 mamy nie tyle lotki i ster wysokości na prawym drążku, co ster wysokości i główny organ sterowania.(czyli jeśli model nie ma lotek to w modzie 2 na prawym drążku ląduje ster kierunku). Dzięki temu nie ma żadnego szarpania się z odruchami, a sterowanie przychodzi automatycznie (szczególnie, że w modelach bez lotek reakcja na ster kierunku jest bardzo zbliżona do reakcji na lotki).

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmiki pochodzą z 2015 roku - byłem wtedy początkujący i bez symulatora nie wyobrażam sobie tych początków w RC :) Najistotniejsze jest dla mnie uzyskanie powtarzalności: bezpiecznych, miękkich lądowań i unikania zbędnego niszczenia sprzętu. Latam tylko przy sprzyjającej pogodzie oraz z dużym zapasem w pakietach, dzięki czemu w najgorszych przypadkach mam możliwość wykonania nawet kilku podejść do lądowania. Tym samym modelem latam już piąty sezon bez żadnej poważnej kraksy.

 

Nie jestem modelarzem, ale frajda z bezpiecznie wykonanego lotu własnoręcznie złożonym modelem RC, w którym wiemy „co jak działa”, jest naprawdę duża :) Nie jestem też zapalonym, akrobacyjnym pilotem RC – wystarcza mi oddanie zachowania samolotu zbliżone do zachowania dużego odpowiednika. Najważniejsze jednak, że dzięki symulacji przez tyle lat zabawa ta mogła być bezpieczna - dla modelu i dla otoczenia :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina symulatora - to wina złego rozumienia jak działają mode'y w sterowaniu.

 

Tzn. powszechnie myśli się, że jest rozdział na lotki, ster kierunku w kontekście sterowania kierunkowego, a tu nie o to chodzi.

Tzn. np w modzie 2 mamy nie tyle lotki i ster wysokości na prawym drążku, co ster wysokości i główny organ sterowania.(czyli jeśli model nie ma lotek to w modzie 2 na prawym drążku ląduje ster kierunku). Dzięki temu nie ma żadnego szarpania się z odruchami, a sterowanie przychodzi automatycznie (szczególnie, że w modelach bez lotek reakcja na ster kierunku jest bardzo zbliżona do reakcji na lotki).

Dokładnie tak robię. Dzięki za potwierdzenie że to właściwe postępowanie :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.