Skocz do zawartości

Modelarze, lotnicy, motocykliści!


qpa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarła paczka ! Ale niestety w paczce nie było wszystkich zamówionych podzespołów...

Karton był za mały i lekko zbiornik paliwa uszkodzony...

 

Wziąłem się do pracy i wymieniłem dźwignię biegów

obraz.png.6ad7eab41bddfbe792ba5dfe8edbf433.png

obraz.thumb.png.f55461d888bd162dfd99c194013ac1f7.png

 

jak widać na foto plamy oleju...

 

Wiec olej spuściłem i na nowo dokręciłem płytkę.

obraz.thumb.png.0900cc1a197a1265572c9bea6b82b417.png

Na ta chwile jest sucho. A to dlatego, że nie wlałem oleju, mam zamiar kupić nowy. Jaki polecacie półsyntetyk 10W/40 ? sprzęgło wielotarczowe mokre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Atomizer napisał:

Jaki polecacie półsyntetyk 10W/40 ? sprzęgło wielotarczowe mokre...

 

Generalnie taki jaki zaleca producent. W instrukcji użytkowania czy też w serwisówce jest podana tabela lepkości i klasy jakości w odniesieniu do temperatury otoczenia w której silnik jest eksploatowany. Ale zawsze lepiej lać lepszy niż gorszy. :)

Ja stosuje Castrol POWER1 10W-50 do wszystkich moich czterosuwowych motocykli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegro , jest tego sporo i z wyborem może być kłopot jak ktoś się nie zna i niezdecydowany ?

Wybrałem VALVOLINE DuraBlend 4T 10W40 4L, cena w miarę, opinie całkiem niezłe, a potrzebne jest mi 3,2l, więc wybór chyba dobry.

W internecie można dostać za 96zł. Chciałem kupić w sklepie i mieć od razu, ale cena na to nie pozwalała !!! 135ziko.

Wolę poczekać dwa dni i samo przyjedzie do domu. Z dostawą 109zł, a to i tak o 26zł taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem wiadomość , ze to wina jakiegoś cowida...

obraz.png.5f9e2d984ea8fef4e746aa60c69adaf9.png

 

Nie o to pytałem! To można doczytać na stronie...https://www.hyosungparts.eu/pages/shipping

A tak w ogóle to pytałem o to ! dlaczego nie dostałem podzespołu za który zapłaciłem, zapłaciłem również za transport tego podzespołu a mimo to oni chcą abym drugi raz zapłacił za nieotrzymana cześć...i teraz zacznie się odbijanie piłeczki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej już mam, wiec dziś uzupełnię, następnie będzie wymiana ramy nr 4 jak na foto:

obraz.thumb.png.9ca2112a99f2cf509f6e774e48c6a5be.png

 

Nawet nie wiem jak do tematu podejść... ha  powoli będę odkręcać śrubki i kombinować.

Kupi się browara to kolega pomoże może.

Z analizy wynika, że element jest wykrzywiony o około 15mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Atomizer napisał:

Nawet nie wiem jak do tematu podejść

fotograficznie....jeżeli nie masz ksiązki warsztatowej to jedyna metoda ...czyli foto -dokumentacja  bo  pamięc ludzka jest  jednak zawodna.

jeżeli będziesz musiał odstawic remont  na jakiś czas  , to powrót  moze być lekko utrudniony..polecam z autopsji

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Atomizer napisał:

Właśnie dostałem wiadomość , ze to wina jakiegoś cowida...

obraz.png.5f9e2d984ea8fef4e746aa60c69adaf9.png

 

Nie o to pytałem! To można doczytać na stronie...https://www.hyosungparts.eu/pages/shipping

A tak w ogóle to pytałem o to ! dlaczego nie dostałem podzespołu za który zapłaciłem, zapłaciłem również za transport tego podzespołu a mimo to oni chcą abym drugi raz zapłacił za nieotrzymana cześć...i teraz zacznie się odbijanie piłeczki!

 

Jak temat robi sie niewygodny, najlatwiej go zmienic. Wowczas istnieje szansa, ze mniej dociekliwi dadza sobie spokoj. Zupelnie, jak za komuny - petent za drzwiami, to petenta niema. :)

Ja bym na Twoim miejscu nie popuscil, bo przeciez o Twoje pieniadze chodzi. A w jaki sposob placiles, jesli to nie jest tajemnica? Jesli poprzez PayPal, to mozna wyrwac od nich nieslusznie naliczona czesc rachunku z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info, że handlowiec zwrócił pieniądze ale jeszcze nie zaksięgowane...olej wymieniony i mam nadzieję, ze nie będzie kapać.

W wolnej chwili dalsze prace.

Szukam dźwigni sprzęgła z czujnikiem... znalazłem tu:

https://hyosungsource.com/index.php?main_page=product_info&cPath=111_72&products_id=958

Nie znam sklepu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Granacik napisał:

I co  ! Mam zamontować dźwignię od motoroweru... ha ha ha

Ten motocykl w 4 sekundy ma 100KM/h a silnik kręci się do 9000 obrotów.

Nie chcę dokonywać żadnych przeróbek i zmian. Wszystko ma być na oryginalnych podzespołach.

Tak dla bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, qpa napisał:

Ale po co sobie utrudniasz? W handlu masz dostępne na miejscu podzespoły w jakości porównywalnej lub lepszej od tego co hyosung montował w oryginalnie, opony też tylko koreańskie? :)

Utrudniam? Zaraz okaże się , że coś nie pasuje i będzie jeszcze większy problem, jeśli tu chodzi o dźwignię sprzęgła z mocowaniem. To nie opona, że możesz wybrać inną markę i jest OK. Raczej opony są znormalizowane, są ustalone standardy.

Zaraz ktoś mi tu wyskoczy , że mogę silnik wstawić od ometa i też będzie OK, po co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.