Skocz do zawartości

Jumper T16


Grzegorz G

Rekomendowane odpowiedzi





 
Wersja multimodule: multi-stm-opentx-aetr-noinv-v1.3.1.59.bin - działa
Wersja multimodule: multi-stm-opentx-aetr-v1.3.1.92.bin - już nie działa
 



A dlaczego wgrywasz 1.3.1.92 a nie 1.3.2.30?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo 1.3.2.30 u mnie nie działa. Wrócę do tego co Kolega J-23 zacytował z dokumentacji multimodule: Od wersji 1.3.1.77 nastapiła zmiana w sposobie obsługi telemetri. Generalnie, z tego co sam wyczytałem, telemetria z modułu wewnętrznego leci bez inwersji,  z modułu zewnętrznego z inwersją.

 

Cóż, biorę się za czytanie wątku na RCGroups.com o Jumper T16, bo pewnie nie jestem pierwszym który nie może załapac o co w tym chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem radio jest bez przeróbek accessmod, ale nie wiemy co z OpenTX bo z początkowych informacji od kolegi Piotter wynikało że wragrał soft z włączoną tą funkcjonalnością, to może sam zainteresowany jednoznacznie odpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ksdl napisał:

Z tego co zrozumiałem radio jest bez przeróbek accessmod, ale nie wiemy co z OpenTX bo z początkowych informacji od kolegi Piotter wynikało że wragrał soft z włączoną tą funkcjonalnością, to może sam zainteresowany jednoznacznie odpowie?

Ok, juz odpowiadam: wersję z accessmod wgrałem na początku, bo chyba niepotrzebnie zaznaczyłem ja przy ściąganiu OpenTX za pierwszym razem po dość pobieżnym przeczytaniu jej opisu. Kiedy zorientowałem się że wymaga fizycznej ingerencji tj. lutowania mostków (czego póki co robić nie zamierzam), zrozumiałem swój bład i ściągnąłem i zainstalowałem wersję OpenTX bez tej wkompilowanej opcji. To jednak nic nie zmieniło w opisanej wcześniej sytuacji.  Hmm.. moze Jumper wymaga jakiejś wersji OpenTX specjalnie przystosowanej przez producenta ? Na stronie Jumpera jest do tego radia tylko wersja 2.3.5 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prawdopodobnie znalazłem przyczynę problemów z upgrade modułu 4in1 mojego Jumpera. Niestety wyprostowanie tego juz takie proste nie będzie ;/ . Odkryłem że ostatnia działąjącą wersją na moim sprzecie jest multi-stm-opentx-aetr-noinv-v1.3.1.59.bin . Żadna wyższa juz działac nie chce. Odpowiedż jest tu:

https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?3301299-Jumper-T16-Owner-s-Thread-(2-4G-16CH-OpenTX-Multi-protocol-Radio)/page338

a następnie: 

https://github.com/pascallanger/DIY-Multiprotocol-TX-Module/issues/468

oraz:

https://github.com/pascallanger/DIY-Multiprotocol-TX-Module/issues/393

 

Najkrócej rzecz ujmując, specyfikacja Multi-Module przewiduje użycie kontrolera STM32 w wersji ze 128KB pamięci. Jednakże jakiś chiński "Janusz biznesu" stwierdził zapewne że oszczędzi parę Juanów jak wlutują wersję z 64KB, (no bo co się moze zdarzyć ?) . Powyżej wersji 1.3.1.59 firmware potrzebuje do pracy więcej niż 64KB i jest klops.

Pozostaje mi pisać do producenta, ale i tak pewnie lepiej w  miedzyczasie poszukać takiego wewnętrznego modułu na rynku i samemu wymienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, d2f napisał:

Sprawdziłeś, masz wersję 64?

Objawy na to właśnie wskazują, ale pewność bedę miał jak wyciągne moduł z aparatury. To co widać po otwarciu obudowy nadajnika, to tylko strona płytki na której jest część RF pod ekranem. Sterownik jest chyba pod spodem . Tak, BTW, to na złączu portu szeregowego na górze płytki modułu tez przyoszczędzili. Ktoś producenta, w tych wątkach, próbował bronić, ze sa obecnie problemy z dostawami półprzewodników, ale mnie to nie przekonuje.

30 minut temu, ksdl napisał:

Zawsze można skompilować wersję softu z mniejszą ilością protokołów w/g własnego zapotrzebowania na współpracujące z nadajnikiem odbiorniki i pewnie wtedy pamięci wystarczy.

W tych watkach do których wrzuciłem linki, jest właśnie taka sugestia. Ma to sens biorąc pod uwagę, że sprzętu korzystającego z większości tych protokołów, w życiu na oczy nie widziałem. Tak naprawdę potrzebuję tylko protokołów do najbardziej typowych i nie za drogich odbiorników które można kupić w Polsce, czyli FrSKY, FlySky, mój stary Assan i cos może jeszcze w tym rodzaju.  Spectrum czy Futaby nie potrzebuję bo są IMHO za drogie, protokołów do dronów tez raczej nie. No cóż, ściągne IDE do Arduino i popróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dolutował ktoś z was do tego radyjka bluetooth? Wiem że można dodać moduł BT z Horusa i podobno to działa. Na rcgroupos rzucił ktoś jednak zdanie że ma on pewne ograniczenia. Nie napisał jednak jakie. 

Dorzuciłbym chetnie BT aby nadawać bezprośrednio telemetrię do trackera a nie tak jak teraz poprzez moduł HC05 wpiety do S.Portu R9M 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dolutowałem.

Wredna robota, bo dużo bardzo cieńkiego lutowania (dostęp do padów utrudniony), więc bez dobrego, cieńkiego grotu ze stacji lutowniczej lepiej nie podchodź.

Coś tam nadaje, tzn telefony widzą urzadzenie jaki "t16", mam 2 telefony na ktorych testowalem aplikację 'telemetry viewer' - na Galaxy S8 zrywa mi losowo połączenie, na S7 wydaje się utrzymywać, ale nie mam wszystkich danych z telemetrii. 

Tylko u mnie jest crossfire więc może tam też coś miesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.