Jump to content

Kraśnik 2019 - XXI Ogólnopolski Meeting Modelarski


darkarll
 Share

Recommended Posts

Kraśnik 2019 jak zwykle impreza bardzo udana wszyscy przybyli goście powinni być zadowoleni lecz pojawiło się kilka problemów i nieścisłości w mojej ocenie.

Po pierwsze kolejka lotów całkowicie nie pilnowana i wciskanie się dużych samolotów spalinowych pomimo uzgodnień z innymi pilotami o kolejce nie powinno mieć miejsca, można było podejść i porozmawiać, ustalić a nie od razu odpalać silnik.

Po drugie koledzy latający szybowcami stojący po prawej stronie byli częściowym zagrożeniem dla latających innych maszyn w tym czasie. Chodzili po płycie lotniska jak chcieli zamiast stanąć w jednym rzędzie przy ogrodzeniu a ich maszyny lądowały kiedy chciały bez wcześniejszego uprzedzenia. Tak samo wchodzili na płytę bez uprzedzenia pomimo trwających pokazów, aż trzeba było przymusowo lądować. O mało nie doszło do zderzenia szybowca z latającym śmigłowcem.  Inni piloci też słyszałem jak narzekali na organizację ich lotów.

Po trzecie jeśli chodzi o klasyfikację akrobacji śmigłowców to według mnie, nieuczciwie przyznano 2 i 3 miejsce gdyż jeden z kolegów dwa dni pokazywał piękne akrobacje modelem Goblina a następnego dnia dojechała jedna osoba i zajęła drugie miejsce za gorszy jeden pokaz równie dobrze mógłby przyjechać Adam Delingos na 15 minut i zgarnąć 1 miejsce. Mam nadzieję że przyszłoroczny piknik będzie tak samo udany jak tegoroczny a zebrane doświadczenia zaowocują większą kontrolą strefy i kolejki lotów dla większego bezpieczeństwa modeli i osób latających jak i postronnych.

Do zobaczenia za rok.

Link to comment
Share on other sites

W jaki sposób przeszkadzał Ci mój szybowiec latający 300m nad twoim modelem dodatkowo 400m od twojego miejsca startu. Stałem cały czas przy samej siatce i lądowałem max 5m od siebie, nie przeszkadzając nikomu... Fakt byłem w powietrzu 4h i teraz moja skóra płacze.. ale nie wrzucaj wszystkich do jednego wora :D

 

ps.Pojechałeś na pilnik po puchar? <_<

Link to comment
Share on other sites

Niestety były osoby które nie zachowywały się tak odpowiedzialnie jak to opisałeś na swoim przykładzie modele latające wyżej nie przeszkadzały. Ale schodzące niżej i do lądowania bez żadnej informacji owszem latając skupiasz się przecież na swoim  modelu a przy ilości jaka była w powietrzu o wypadek nie trudno.

P.S  Nie jeżdżę po puchary nie kręci mnie latanie "ostrego" 3D ale w moim odczuciu wyniki powinny być bardziej sprawiedliwe.

Link to comment
Share on other sites

No masz rację rożnie z tym doświadczeniem bywa. Następnym razem chyba warto wyznaczyć jakieś okno czasowe na lądowanie dla szybowców to chyba załatwi całkowicie tego typu problem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czy jest gdzieś film z pierwszego dnia pikniku?

Jeśli chodzi o piątek to na pewno nie ma. Wyniki zawodów z piątku:

Konkurencja: Pod ogórki.

1 miejsce : lokalny "duch puszczy" Melon- twórca i konstruktor- Stanley-  4 Litruf

2 i 3 miejsce ex equo: Metaxa 07 i  Befeater 07- modele powszechnie dostępne w wyspecjalizowanych działach sklepów modelarskich.  

Wyniki na rano po kąpieli w deszczówce:

Stanley- 1,21 durczoka

pozostali zawodnicy- 0,06 durczoka

........ potem uległy poprawie .... w sobotę w drugiej wieczornej turze znaczy sieu.....

 

;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 2 weeks later...

Podpinam się pod pytanie Michała.

Czy będzie w tym roku organizowany piknik w Kraśniku?

Coś mi się nie układają imprezy w tym roku , pracuję w weekendy i jeśli wypada mi pracujący weekend jestem nie do ruszenia , i tak mi uciekł piknik w Radawcu , piknik w Radzyniu również wypada gdy pracuję.

Jedyna nadzieja że gdzieś w tym roku wyskoczę to piknik w Kraśniku.

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.