Skocz do zawartości

Orczyk lotki


mozzo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzięki za namiary!

Coś mi się kojarzy że takie elementy do napędu klap i lotek w modelach F3J (z 10 lat temu) widywałem i to mnie zmyliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu gorąca prośba do Moderatorów. Od tego na forum jest moderator aby pilnować jego zgodności z prawdą, wiedzą, a nie w błędnym mniemaniu o swojej roli (niektórzy) na pokazywaniu np. kogo lubię, a kogo nie.

Stefcio, a możesz rozwinąć ?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderator to nie chodzaca encyklopedia i nie jest od tego rowniez by podwazac to co napisali inni. Moga pozostac w swoim przekonaniu i pisac “pierdoly”. Forum jest od tego by sie nazwzajem wspierac, uczyc i prostowac. My jako moderatorzy mamy za zadanie pilnowac ogolnego porzadku i tego by tresci nie odbiegaly od tematu .... a ktos to wlasnie zaczal i prowokuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper to najrozsądniejsza wypowiedź w całym wątku. Reszta z małymi wyjątkami to gówno burza z niczego. No ale to taka nasza narodowa przypadłość, wojenki, waśnie, spory. Co najmniej jakbyśmy chcieli zbawić świat i żyć dwieście lat. A i tak po nas nawet smród nie pozostanie. Temat do zamknięcia bowiem autor zapewne nieźle zestresowany tymi wywodami. ;)
Miłej niedzieli ...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś kiedyś zaprzęg konny i to do czego są przyczepione te dwie liny za które ciągnie koń?

Tak, to orczyk i stąd ta nazwa trafiła do lotnictwa,

Orczyki trafiły do lotnictwa jako element  przeniesienia napędu linkami do lotek i sterów. 

Nie wszystko co widać w modelach to orczyk na Boga. Tylko taki kształt był i jest orczykiem, a nie pojedyńcza dzwignia serwa czy steru, lub inne elementy modelu....

 

 

 

Stefan,

Pierwszy raz dalem Ci punkt :D ( ale tylko za pierwsza czesc wypowiedzi!) 

 

 

Kacper to najrozsądniejsza wypowiedź w całym wątku. Reszta z małymi wyjątkami to gówno burza z niczego. No ale to taka nasza narodowa przypadłość, wojenki, waśnie, spory. Co najmniej jakbyśmy chcieli zbawić świat i żyć dwieście lat. A i tak po nas nawet smród nie pozostanie. Temat do zamknięcia bowiem autor zapewne nieźle zestresowany tymi wywodami. ;)

Miłej niedzieli ...

 

Boguslaw,

Jakbym mogl to bym Ci dal 5 punktow. ;)

Edytowane przez Andrzej Klos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.