Skocz do zawartości

Mistrzostwa świata w wyścigach dronow 2019


japim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przemek czy ten film reklamowy pokazuje miejsce w którym będziecie startować czy to tylko zwykła reklama zawodów.

Miejsce fajne. :)

Na filmie są aktualne ujęcia z miejsca i z okolicy. Zawody będą na boiskach przy hotelu Crown Plaza. Właśnie trwają prace konstrukcyjne. Wykupili chyba cały stan magazynowy z działu kanalizacji z pobliskiego sklepu typu Leroy :)

Obok są tez pokazane na filmie plaże które są dłuższe niż szersze z powodu przypływòw. Ale pierwsze co powiedzieli to ze zawodnicy mają zakaz latania poza wyznaczonym czasem i poza wyznaczonym terenem. Nici z freestyle.

 

My oraz chyba 90% zawodników mieszka w hotelu 2km dalej. Na miejsce zawodów kursują małe busiki golfowe.

 

Ogólnie miejscówka jest na końcu cywilizacji. Oprócz tych 2 hoteli nie ma tu absolutnie nic.

post-386-0-88091600-1575876632.jpg

post-386-0-97414100-1575876668.jpg

post-386-0-47538300-1575876684.jpg

post-386-0-94216900-1575876704.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie miejscówka jest na końcu cywilizacji. Oprócz tych 2 hoteli nie ma tu absolutnie nic.

No tego to Ci/Wam zazdroszczę jak nie wiem co. :)

 

Wstawiaj zdjęcia i pisz w wolnej chwili relacje, myślę że nie tylko ja jestem zainteresowany tymi zawodami. 

Kurde jesteście w paszczy "lwa"  :) i bardzo ciekawi mnie jak wypadnie Europa w porównaniu do innych, zwłaszcza tych azjatyckich nacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam Chińczyków to byli skoszarowani przez 6 miesięcy i po 12 godzin trenowali. Druga grupa przygotowywała modele a trzecia aby nikt się nie opierdzielał. Ich KGB dopilnuje aby na wszystkich polach medale zostały  w Chinach. to nie zart tak są przygotowywani zawodnicy Chińscy na mistrzostwa Świata.

 

Na własne oczy widziałem jak Chińczycy rozmieniają na drobne aktualne rekordy świata które dla nas były nie osiągalne i w ten sposób zniechęcali pozostałych zawodników z poza Azji. I w konsekwencji do rezygnacji z tych klas mistrzów z całej Europy

 

                                                                                                             ŻYCZĘ SUKCESÓW Władek  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh..pleciugi forumowe. Pisać żeby pisać. A wystarczyło sprawdzić co było zeszłym razem też w chinach. Wysyp chińczyków w klasyfikacji że cie nie moge...

 

https://faidroneworld2018.aero/results/drone-racing-championship

Po pierwsze miło cię słyszeć a po drugie to takie suche wyniki nie zawsze oddają tabele.

Jednak relacja osoby z boku daje czasami inny obraz. Ja tam lubię czytać tego typu komentarze.

Nie mniej dzięki za linka bo jakoś mało rozgarnięty dziś byłem szukając tych wyników. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mogę. Chodzi mi o to, że czasami zawodnik jest świetny i wszystkie jego loty są rewelacyjne tylko coś, jakiś jeden element wpływa że nie wygrywa. Tym elementem może tak na prawdę być wszystko, od stresu po już sam nawet nie wiem co. :)

Po prostu widać, że gość ma ogromny potencjał tylko najnormalniej nie wychodzi. Oczywistą oczywistością jest, że wynik to wynik i z nim nie można dyskutować. :P

 

Odwołuje się też do tego co nie raz tu na forum pisał właśnie Jurek, że MŚ rządzą się własnymi prawami i najlepsi przegrywają choć nie powinni.

 

Jest też jeszcze taka bardzo subtelna sprawa w wyczynie. Są teamy które nie mają w swoim zespole większości wybitnych sportowców. Jest jeden może dwóch na pięciu a drużynowo zdobywają najwyższe laury z wygraniem włącznie. Ja osobiście strasznie podziwiam takie teamy. W tym roku na zawodach przed MŚ taki styl zaprezentowali właśnie Nowozelandczycy. Rozmawiając z wybitnym pilotem nowozelandzkim czyli Janem Kiełbasą wspomniał własnie, że najbardziej ceni sobie właśnie sukcesy drużynowe. 

A więc wynik jak najbardziej ale klimat też ważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołuje się też do tego co nie raz tu na forum pisał właśnie Jurek, że MŚ rządzą się własnymi prawami i najlepsi przegrywają choć nie powinni.

 

Tak, Jurek pisał że MŚ rządzą się własnymi prawami. Resztę trochę pomieszałeś :)

A wygrywa najlepszy na tej imprezie. Na pewno zwycięzca jest wybitnym sportowcem (no chyba że dobrym, jeśli jakaś losowa sytuacja się trafia związana z pogodą).

MŚ to 5-6 dni latania i niewiele to ma wspólnego z zawodami 2 lub 3 dniowymi, nie mówiąc o 1 dniowych. Dlatego wiele osób nie jest predysponowanych do takiej zabawy - po prostu fizycznie i psychicznie nie dają rady. Trzeba co najmniej dobrze latać cały tydzień i nie popełniać błędów. Każdy średni błąd to problem. Każdy duży (czyli zero za lot) to nieszczęście.

Jeśli masz umiejętności i potencjał (na wielu również dobry zespół), to na MŚ najważniejszą rzeczą jest ocena ryzyka - na ile można sobie pozwolić, żeby nie przepier...olić :D I wtedy jesteś w czubie. Wygrywa ten, który w każdym aspekcie rywalizacji był najlepszy, przegrywa ten, który coś przegapił. A pamiętajmy że w modelarstwie, o wygranej nie tylko decyduje umiejętność pilotażu. To tylko pomaga.

 

Tak więc .... precyzyjnych, a zarazem szybkich lotów oraz zimnych głów życzę B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh..pleciugi forumowe. Pisać żeby pisać. A wystarczyło sprawdzić co było zeszłym razem też w chinach. Wysyp chińczyków w klasyfikacji że cie nie moge...

 

https://faidroneworld2018.aero/results/drone-racing-championship

Całkowicie się zgadzam.

Gloryfikowanie chińskich zawodników jest dużą przesadą.

Jako, że bierzemy udział w mistrzostwach świata cyklicznie od wielu lat (co prawda w innej kategorii wyścigów), ale sądzę, że wiele pod względem podejścia do startów się nie zmienia.

 

Kiedyś rozmawialiśmy z zawodnikami z Chin a właściwie z Hong Kongu jak to u ich jest. I fakt, faktem mają zgrupowanie na którym wybierają najlepszych i ci jadą na mistrzostwa.

Mają dofinansowanie i pomoc ich związku. Pilnują ich ludzie z ichniejszej ochrony ( nie wiem kim są bo nie pytałem), ale są.Pałętają się po zawodach robią mnóstwo zdjęć i pilnują, żeby się zbytnio nie bratali z innymi zawodnikami.

Sam miałem zdarzenie jak chcieliśmy z synem porozmawiać z juniorkami z Chin to od razu zjawił się "ochroniarz".

 

Ale na samych zawodach to już aż tak dobrze z wynikami u ich nie jest.

Bardzo często przegrywają  tutejszymi zawodnikami.

Więc ta ich wyższość przynajmniej w FSRach jest raczej mitem.

I owszem są dobrzy, ale do objechania. :)

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie ma co przesadzać. Jest większe zagrożenie ze strony Koreańczykòw czy ponownie Australii.

Problem w tym, że oni akurat o tej porze roku nadal mają lotną pogodę a reszta świata nie. I pół Azji może sobie trenować do ostatniej chwili podczas gdy Europa śr juz jest uziemiona.

 

Dluzsze relacje pojawiać się będą ma stronie AP ich FB oraz profilach zawodników. Ja niestety FB nie mam więc wrzucać tu będę skąpe opisy.

 

Jak już wspominałem jest tu totalne odludzie. W hotelu jest tylko 1 sklep gdzie mona kupić różne gatunki ichniejszego piwa, 2 rodzaje mydełka, łopatkę do piasku na plażę - serio.

W restauracji pierwszego dnia nie mogliśmy dogadać się nawet na migi. Na ladzie z lodem wystawione były dania ale opis oczywiście po chińsku. Tylko cena była w cyfrach arabskich. Teraz jest już lepiej ale gdy w restauracji jest 40 zawodników z zagranicy to po prostu widać obłęd i przerażenie w oczach chińskiej obsługi.

 

Wczoraj sprawdziliśmy quady. Każdy miał możliwość polatania na mikrusim skrawku terenu. Trochę żenada.

 

Oprócz gadania z innymi zawodnikami i chodzenia po plaży nadal nie ma tu nic innego do roboty.

 

O 10.40 czasu lokalnego będziemy na oficjalnym treningu. Trzymajcie kciuki.

 

Kwalifikacje zaczynają się w czwartek rano - po ceremonii otwarcia.

 

O ile wiem to niektóre elementy zawodów będą transmitowane live.

post-386-0-25225000-1576019829_thumb.jpg

post-386-0-04143900-1576019939_thumb.jpg

post-386-0-77291600-1576020006_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie krótkie wiadomości.

 

Juz po kwalifikacjach. W top 64 mamy Pawła #3, Bartka #30 i Stasia #39. Michał na 79.

Po kwalifikacjach nasza drużyna jest na 6 miejscu.

 

A info nr 2 dla Jarka. Ze w tym Malmo faktycznie znają takiego zakręconego gościa :)

post-386-0-14351700-1576222893_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.