Skocz do zawartości

Jak usunąć kalkomanie wodne z pianki


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kiedyś zrobiłem tak: najpierw namoczylem całą powierzchnię kalki wodą z płynem do zmywania, starałem się wcierać wodę w kalkę pędzelkiem zwłaszcza w jednym miejscu, najlepiej rogu kalki, aby dało się go podnieść (np żyletką); potem ten róg kalki podniosłem delikatnie pincetą i w miejsce gdzie kalka ciągle była przyklejona wcierałem pędzelkiem wodę/płyn; i tak powoli podnosìłem coraz większy kawałek kalki; jak się fragment kalki urwie, trzeba nowy róg znaleźć i znowu tak samo; wiadomo trzeba czasu i cierpliwości;

Kiedyś skanowałem net w poszukiwaniu jakiegoś cudownego środka ale nie znalazłem;

Pzdr,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie akurat z kalkomanią nie próbowałem, ale ja bym pokombinował z czystym metanolem. Sprawdza się przy zmywaniu różnych nośników, to może i do kalkomanii też się nada. I, co ważnie metanol nie jest agresywny w stosunku do podłoża. czyli farb akrylowych, laminatów, żelkotów itp...  Jak się nie uda to trudno, ale spróbować warto:)

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.