Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata Częstochowa 1980


Uszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja także pamiętam zdarzenie z kombatem w trybunach ,facet fiknął orła do tyłu , ale było jeszcze jedno zdarzenie gdy kombat wyrwał się z linkami i uchwytem i poooooleciał wysoko a spadł jeśli pamięć niemuli na lub obok toru dla prędkościowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tak tam wygląda:

https://www.google.com/maps/place/Żużlowa,+42-200+Częstochowa/@50.8023917,19.1546514,202m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x4710b5a6041ac83f:0x901ccab59d6c05bb!8m2!3d50.8037908!4d19.1546054

 

Niech nikogo nie zmylą wyrysowane okręgi... spadek na tym parkingu jest taki że nie da się tam latać!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze przypomniałem sobie jak latał w F2B  japończyk , raz nie miał uchwytu tylko na palcach ręki miał   2 pierścienie ,obrączki  do których były przymocowane linki .Oraz to że w specyficzny sposób się zachowywał podczas kręcenia figur , oj tam wzieło człeka na wspominki? A jeszcze jak wspomnę finałową walkę F2D to mi jeszcze szczęka opada że można tak perfekcyjnie opanować latanie kombatem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam pojechaliśmy z Bydgoszczy do Częstochowy  z moim kolegą

Andrzejem  całą noc nie przespana tłok w pociagu

pijoki ,gracze w karty na teczkach ja miałem wtedy 19 lat  a Andrzej miał 21 

pierwsze zetknięcie z techniką.modelarska na najwyższym poziomie aparat Start 6x6 i smiena 8M

pamiętajcie że wtedy był kryzys modelarski 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
33 minuty temu, Robert Tomzik napisał:

No no, to chłopaki z USA mieli niezłą wyprawę ;) a tak przy okazji - nie miałbym ktoś planów wszystkich modeli Stiletto? Najbardziej popularny jest ten z książki śp. Piotra Zawady, ale powstały jeszcze inne - będę wdzięczny :)

 

Już się wycina drugi zestaw. Za niedługo będzie relacja ze składania. Prototyp już lata (nawet dzisiaj) i ma się dobrze. Było trochę błędów bo już byłby dostępny. ?

 

Tak wygląda prototyp:

 

IMG_20201029_195635.jpg

  • Lubię to 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robert Tomzik napisał:

No no, to chłopaki z USA mieli niezłą wyprawę ;) a tak przy okazji - nie miałbym ktoś planów wszystkich modeli Stiletto? Najbardziej popularny jest ten z książki śp. Piotra Zawady, ale powstały jeszcze inne - będę wdzięczny :)

Wszystkich, czyli od #1 do #12 nie ma, ale to co jest dostępne i co mam, proszę:

https://outerzone.co.uk/search/results.asp?keyword=Les McDonald

https://www.apuca.com.ar/Pesce/Articulos_2018/stiletto.html

Modelarz_1978_6.jpg

Stiletto.jpg

Stiletto660_1.jpg

Stiletto 585.pdf

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, kszczech napisał:

 

Już się wycina drugi zestaw. Za niedługo będzie relacja ze składania. Prototyp już lata (nawet dzisiaj) i ma się dobrze. Było trochę błędów bo już byłby dostępny. ?

 

Tak wygląda prototyp:

 

IMG_20201029_195635.jpg

 

Krzysztof, elegancko :) mówisz, że się wycina, zakładam, że masz model w CAD-zie i zleciłeś cięcie na laser? Myślę, że parę osób by się znalazło chętnych na tartak ;) 
 

No to w tym roku zapraszam na udział w zawodach ;) fajnie się spotkać w większym gronie ludzi zakręconych na punkcie latania w kółko ;) 

 

 

 

 

 

 

18 minut temu, art_c napisał:

 

 

Ok, dzięki ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w tym roku na 100%.

 

Wycinamy CNC a nie laserem. Będzie dostępne oczywiście dla chętnych.

Już jest kolejka na te zestawy, ale przedtem muszę złożyć jeszcze drugi i zobaczę czy uwzględniłem wszystkie błędy z prototypu.

Mam nadzieję, że w końcu rozkręci się latanie na uwięzi w Polce.

Latanie na dźojstikach nigdy nie da takich wrażeń jak uwięź. ?

 

Hej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kszczech napisał:

Będę w tym roku na 100%.

Już jest kolejka na te zestawy, ale przedtem muszę złożyć jeszcze drugi i zobaczę czy uwzględniłem wszystkie błędy z prototypu.

Krzychu, ja składałem zamówienie zaraz po oblocie prototypu, liczę więc że jestem w pierwszej trójce oczekujących..? ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kszczech napisał:

Będę w tym roku na 100%.

 

Wycinamy CNC a nie laserem. Będzie dostępne oczywiście dla chętnych.

Już jest kolejka na te zestawy, ale przedtem muszę złożyć jeszcze drugi i zobaczę czy uwzględniłem wszystkie błędy z prototypu.

Mam nadzieję, że w końcu rozkręci się latanie na uwięzi w Polce.

Latanie na dźojstikach nigdy nie da takich wrażeń jak uwięź. ?

 

Hej

 

No to elegancko :) w Gliwicach tor powstaje oraz w Zamościu też ponoć coś się dzieje w tym kierunku.

 

To i ja się dopisuje do kolejki po zestaw :) 

 

Też mam taką nadzieje, że uwięź się rozkręci, niestety brak młodych chętnych poza pojedynczymi osobami.

U naszych południowych sąsiadów świetnie to działa i jest spore zainteresowanie uwięzią.

 

Heh, na dżojstikach - masz racje - dlatego też bawię się głównie F2B ;)

 

No i do zobaczenia na zawodach :)

3 minuty temu, RobertK napisał:

Krzychu, ja składałem zamówienie zaraz po oblocie prototypu, liczę więc że jestem w pierwszej trójce oczekujących..? ?

 

 

O widzę, że ekipa na zawodach będzie znacznie liczniejsza niż zwykle ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.