Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata Częstochowa 1980


Uszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, RobertK napisał:

Oczywiście o ile zdrowie dopisze postaram się dołączyć do ekipy. :) 

 

No i elegancko, o to chodzi :) 

 

4 godziny temu, art_c napisał:

To jeszcze taka ciekawostka: Stiletto 660, którym Les McDonald startował m.in. w Częstochowie obecnie znajduje się w Krajowym Muzeum Modelarstwa Lotniczego AMA w Muncie (Indiana).

https://modelaircraft.pastperfectonline.com/webobject/5B5773D1-FB3A-417B-AA60-180279590048

Fajnie, że model się zachował :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Linki stalowe 0,2  i  0,4 mm  w  krążkach 100 m można nabyć w Castoramie , mnie udało się takie nabyć. Szukałem 0,3  ale nie było. Na 0,4 długość 18 m latałem było w miarę dobrze , ale niestety czuło się ich ciężar.

 

pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, intar napisał:

Linki stalowe 0,2  i  0,4 mm  w  krążkach 100 m można nabyć w Castoramie , mnie udało się takie nabyć. Szukałem 0,3  ale nie było. Na 0,4 długość 18 m latałem było w miarę dobrze , ale niestety czuło się ich ciężar.

 

pozdrawiam Krzysztof

To ciekawe bo ja pytałem w castoramie ,leroy merlin i obi.Najcieńsza to chyba 2mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, ale powtórzę. Może pomogę. Tutaj macie pełen wybór długości i średnicy linek. Duży wybór uchwytów i innych akcesoriów uwięziowych. 

 

Brodak.com

 

Na paczkę czeka się około 1 tygodnia. 

 

Na tej ukraińskiej stronie co Paweł podał są linki do f2c i F2D w fajnych cenach. Czyli trochę za krótkie do akro. 

Chyba że nie zauważyłem ich tam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, linki to nie problem :)

https://controllineparts.com/

https://f2abcd-store.ru/products/category/3033678

http://discovery-aeromodels.com/en/control-lines-for-f2b-aerobatic-models.html

 

Paczka z Ukrainy idzie pocztą do dwóch tygodni, wysyłka 5-7EUR - tylko zamawiać :)

 

Nie polecam innych niż dedykowanych do uwięzi, po co kombinować jak są dostępne przeznaczone do tego celu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mjs napisał:

 

Link 1 - drut to nie linka ;) do tej poru lata się na drutach ale w wyścigu F2C i modelach prędkościowych F2A, nie akrobacji - i są to druty sprężynowe takie jak na struny fortepianowe, nie miękkie ocynkowane do wiązania... do akrobacji musi być linka spleciona np. z 7 drutów

Link 2 - podobnie jak wyżej, nie sądzę że jest wiele twardszy, a pozatym za gruby...

Link 3 - nadal nie linka, tylko drut

Link 4 - plecionka, ale nie stalowa - każda inna niż stalowa jest za elastyczna na rozciąganie - do modelu halowego na 5-7m linkach może jeszcze ale pełnowymiarowego odpada

Link 5 - mosiądz... nie...

 

Podsumowując do latania na uwięzi jeżeli ktoś chce się cieszyć dłużej modelem i samym lataniem tylko plecionka stalowa 0.4mm.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 6.01.2021 o 16:48, Robert Tomzik napisał:

 

Link 1 - drut to nie linka ;) do tej poru lata się na drutach ale w wyścigu F2C i modelach prędkościowych F2A, nie akrobacji - i są to druty sprężynowe takie jak na struny fortepianowe, nie miękkie ocynkowane do wiązania... do akrobacji musi być linka spleciona np. z 7 drutów

Link 2 - podobnie jak wyżej, nie sądzę że jest wiele twardszy, a pozatym za gruby...

Link 3 - nadal nie linka, tylko drut

Link 4 - plecionka, ale nie stalowa - każda inna niż stalowa jest za elastyczna na rozciąganie - do modelu halowego na 5-7m linkach może jeszcze ale pełnowymiarowego odpada

Link 5 - mosiądz... nie...

 

Podsumowując do latania na uwięzi jeżeli ktoś chce się cieszyć dłużej modelem i samym lataniem tylko plecionka stalowa 0.4mm.

chciałem tylko poprawić stwierdzenie że w wyścigu F2C lata się na drutach. Można latać na drutach ale na plecionkach jest co najmniej 0,2 do 0,3 sekundy szybciej na 10 okrążeń na treningu gdy latamy samemu. Co w wyścigu na 10 km może oznaczać trochę więcej niż dwie czy trzy sekundy zysku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie plecionki innej niż stalowa sugeruję zwrócić również  uwagę na jej wytrzymałość na zerwanie. Prezentowana powyżej  wytrzymuje  ok 7,5 kg   co przy modelach napędzanych  silnikiem 2,5 cm może być wystarczające  . Nie radził bym stosować tej plecionki do modeli większych a tym samym cięższych.  Zgodnie z przepisami  każdy model wraz z  linkami i uchwytem sterującym  powinien wytrzymać  tzw.  próbę  naciągu   siłą dziesięciokrotnie większą  niż  jego waga .  Ja osobiście  swoje  linki na początku sezonu sprawdzam siłą ok 15 kg  każdą linkę .Model gotowy do lotu waży  ok 1750 g. Na zawodach  całość musi wytrzymać naciąg  siłą 17,5 kg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.