Skocz do zawartości

Modelarstwo będzie droższe....


RomanJ4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś czytałem że w tym nowym przepisie maja być zwolnione z vat-u i cła przesyłki do 45EURO, pod warunkiem że wysyła je osoba prywatna do osoby prywatnej.

Jeśli będzie to prawdą to Chińczycy szybko znajdą sposób na obejście przepisów aby uniknąć dodatkowych kosztów dla nas. Nie mogą przecież stracić tylu odbiorców w europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, oki188 napisał:

Nie mogą przecież stracić tylu odbiorców w europie.

 

Zaraz, zaraz, mowa jest o Europie, czy o Polsce?

Z podlinkowanego artykulu jednozncznie to nie wynika. W jednym miejscu jest mowa jedynie o Poczcie Polskiej, w innym znow mowa jest o walucie Euro. Skad wiec pewnosc, ze chodzi o cala Europe?

 

W Niemczech na ten przyklad licza clo i podatek jedynie w zaleznosci od sumarycznej wartosci towaru i przesylki, bez wzgledu na rodzaj samej przesylki. I nie ma zadnej roznicy, czy towar przesylany jest listownie, w paczce lub jakikolwiek inny sposob. W przepisach celno-podatkowych mowa jest jedynie o przesylce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mr.jaro napisał:

 

Zaraz, zaraz, mowa jest o Europie, czy o Polsce?

Z podlinkowanego artykulu jednozncznie to nie wynika. W jednym miejscu jest mowa jedynie o Poczcie Polskiej, w innym znow mowa jest o walucie Euro. Skad wiec pewnosc, ze chodzi o cala Europe?

 

W Niemczech na ten przyklad licza clo i podatek jedynie w zaleznosci od sumarycznej wartosci towaru i przesylki, bez wzgledu na rodzaj samej przesylki. I nie ma zadnej roznicy, czy towar przesylany jest listownie, w paczce lub jakikolwiek inny sposob. W przepisach celno-podatkowych mowa jest jedynie o przesylce.

więc dlatego napisałem że oba zródła  małowiarygodne

istnieje pojęcie "przesyłki listowej" max waga do 2000g, jak do tej pory nic nikomu do tego co tam komu wysyłam, więc GW bredzi...jak ktoś nie wierzy to proszę zapytać w najbliższym urzędzie pocztowym

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Qzyn napisał:

W tym roku 5 chińskich przesyłek,

jak dotąd bez zadnych dodatkowych obciążeń,

Sama ustawa to chyba jeszcze za mało, brak mechanizmów wykonawczych zapewne

 

Ale to dopiero od roku 2021. Trochę czasu zostało na opracowanie strony praktycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek Spy nie do końca rozumiem. Co masz na myśli mówiąc że jak idzie z Europy to jest droższe? Nie raz już widziałem towar dostępny w magazynie UK który był tańszy niż z Chin. A jak nawet już idzie z Chin to tak jak pisałem już 2 razy idzie przez np Holandie i ten cały vat i cło Ci omija. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk cwana bestia jest,

Już dobrze wszystkie te większe sklepy kombinują, żeby wilk był syty i owca najedzona.

Koszt wysyłki 1ego dobrze napakowanego kontenera z najbardziej chodliwym i popularnym towarem , nawet po zapłaceniu holenderskiego Vatu da ceny na poziomie detalicznej wysyłki pojedynczej sztuki z Chin, chińska i polska poczta.

A zresztą u nas 23%, czyli średnio dużo, Holandia 21% Niemcy 19% itp

Dlatego wszystkie samochody z np USA jadą do Polski przez Hamburg albo Bremen, płaci się unijny czyli niemiecki VAT i  już 4 % w kieszeni a odprawa zajmuje Max 1h

 

Wierzę, że Chińczycy sobie poradzą??

Jd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Jarek1925 napisał:

Marek Spy nie do końca rozumiem. Co masz na myśli mówiąc że jak idzie z Europy to jest droższe? Nie raz już widziałem towar dostępny w magazynie UK który był tańszy niż z Chin. A jak nawet już idzie z Chin to tak jak pisałem już 2 razy idzie przez np Holandie i ten cały vat i cło Ci omija. 

 

 

Ja tam nie wiem jak jest z tym cłem ale parę lat temu 3 razy ściągałem drobne rzeczy z Chin i 3 razy płaciłem VAT. Po tych doświadczeniach porównując ceny w EU wyszło mi, że niewiele rzeczy opłaca mi się ściągać i zaprzestałem tego, chyba że wysyłka jest z Europy wtedy czasem coś się zakupi. Może dlatego dowalali VAT, że uczciwie podawałem zawartość przesyłki i kwotę zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.