Jump to content
AndrzejC

Silniczek z patyczków

Recommended Posts

Dla niektórych grzebanie się z silnikiem jest pewnie bez sensu zamiast podłączyć baterię i się bawić, bez hałasu, brudu i problemów ;). A jeszcze dla innych "puszczanie" modeli jest bez sensu. I w ten sposób wychodzi na to że wszystko jest bez sensu :).

Masz trochę racji. Ale czy coś przedstawione na filmie nie wydaje Ci się po prostu stratą czasu?  w silniku dłubiesz żeby go uruchomić i nim napędzić model, model puszczasz żeby ćwiczyć akrobację lub bić rekord np. długości lotu... Ryby łowisz żeby odpocząć, pomyśleć choćby nad sensem istnienia...

A tu ? Co napędzi ta tekturka ?? Czemu pożytecznemu to posłuży ? Chyba raczej nie pomoże to w opracowaniu jakiegoś innowacyjnego silnika.

Ot jest, bo jest... 

Znikam stąd bo szkoda mi więcej życia na takie coś.

Darek, dlaczego od razu taki sceptycyzm...

Można na przykładzie takiego prostego, zabawnego pomysłu pokazać laikowi (np. "babie") gdzie w silniku jest cylinder, tłok ,gdzie następuje zapłon ,co to wałek rozrządu itp. Oczywiście można to zrobić pokazując filmy, zdjęcia ale tu jest prosto, ciekawie, inaczej i na bank zostanie w pamięci ;)

Marudzicie, fajny zrobił i z papieru który z was taki zrobi?

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

8 minut temu, Shock napisał:

Darek, dlaczego od razu taki sceptycyzm...

Ja zauwazylem , ze Darka ( tak gdzies od pol roku ) wiele rzeczy "bulwersuje" .......

Jakis taki "czepialski" sie ostatnio zrobil ;)

Rafal ; akurat babie to ja bym wytlumaczyl bez takich tekturek , gdzie jest i jak dziala   TLOK , CYLINDER , a nawet jak dziala WTRYSK ..........

3 minuty temu, jarek996 napisał:

Rafal ; akurat babie to ja bym wytlumaczyl bez takich tekturek gdzie jest i jak dziala   TLOK , CYLINDER i jak dziala WTRYSK ..........

No Ty jak to Ty :D 

Rozumiem że nie chodzi Ci o wtrysk pośredni tylko bezpośredni ... taki common rail z długą rurą z wielkim ciśnieniem ;)

3 minuty temu, Grzesiek napisał:

Hahhahah cały męski punkt widzenia

Jest wlasnie  TAKI i NIGDY nie bedzie inny ;)

Najgorsze ,ze z wiekiem ten silnik sie coraz rzadziej chce "odpalac" 😉 

To nas właśnie od zwierząt różni, że robimy nie tylko rzeczy, które wypełniają nam żołądek. I nie ma znaczenia czy to silnik z tekturki, czy wędkowanie, czy też latające makiety mistrzów świata :)

• Upvote 1

46 minut temu, MASK napisał:

czy to silnik z tekturki, czy wędkowanie, czy też latające makiety mistrzów świata

Z tych rzeczy ktore wymieniles , to na forum raczej najwiecej wedkarzy 😂

Sam dzisiaj bilem sie z myslami co wybrac : ROWER , czy pojsc POLATAC. Wygral ROWER .........

Zobacz Marcin jaka "Cebula"  

$_59.jpg

On chyba nie z tekturki?

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.