Skocz do zawartości

Co się dzieje z Graupnerem?


grafvader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Macie jakieś informacje co się dzieje z Graupnerem? Strona już od wielu dni jest niedostępna i cały czas wisi napis "Not available due to maintenance! Due to maintenance work, the shop is temporarily not available.".  Odbiorniki w sklepach poznikały. No i problem który mam na dzisiaj jak upgradować firmware w nadajnik + odbiornik + telemetria skoro strona jest niedostępna. Może znacie jakiś alternatywny adres do ostatniego firmware?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będą dalej utrzymywać HOTT i radia Graupnera ale brandowane inaczej to ok. Ale jeżeli nie to zostanę z nowym częściowo bezużytecznym radiem. Najbardziej teraz jest problematyczny fakt braku firmware do ściągnięcia. Z drugiej strony mam sporo odbiorników i modułów telemetrii które działają rewelacyjnie. Zresztą system HOTT nigdy mnie nie zawiódł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc, koronawirus szaleje, chiny nie produkują elektroniki, Polska zamknęła granice a Graupner nieżyje. A ja kupiłem nowe radio i to właśnie Graupnera. I jest super. Czekam tylko kiedy będę mógł je sprawdzić w locie. Niedługo ten model radia który jeszcze pochodzi ze "starych" stanów magazynowych będzie na lotnisku wzbudzał pożądanie bo to przecież jeszcze stara, dobra niemiecka robota ;) a nie wznowiona produkcja przez Koreańczyków. Chodź liczę na to że te radia dalej będą się rozwijać co prawda pod kontrolą Chinsko-Koreańskiej myśli technologicznej ale jednak wciąż do przodu. Fotki wrzucam ku pokrzepieniu serc że Graupner jednak żyje i nie ma czym się przejmować tylko kupować puki są jeszcze egzemplarze które przeszły niemiecką kontrolę jakości.  No chyba że totalnie oszalałem i będę tego żałował. Czas pokaże jak będzie.

MC-20-1.thumb.jpg.02c1b8aa87cca7d910dc9c472ba7287d.jpg

MC-20-2.thumb.jpg.12d8d4b8fc60e88f7b73bb67a7e73be6.jpg

MC-20-3.thumb.jpg.21d2df02ccfac9a298a67570a54410e6.jpg

MC-20-4.thumb.jpg.20027c25a8ef4edf005012b47b101b1a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio jak radio nie ma co się podniecać ! To tylko trochę elektroniki do sterowania modelem.

Baw się. W razie czego kupisz sobie nowe inne, lepsze.

9 godzin temu, maxiiii napisał:

Jak Chińczycy wzięli to w swoje ręce to za chwilę będzie w nich opentx i wszyscy będą się tym systemem zachwycać. ;)

No nie do końca, bo jak ktoś wsiąkł w idee programowania jakiegoś radia, to będzie raczej to przeklinał !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.