Skocz do zawartości

Co się dzieje z Graupnerem?


grafvader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest już moje trzecie radio Graupnera. Zaczynałem od MX-16s na 35Mhz, później MX-16 Hott i w końcu teraz pulpit o którym zawsze marzyłem czyli seria MC :) W sumie ponad 12 lat z Graupnerem. I problem polega na tym że próbowałem radia innych marek  ale po prostu Graupner zawsze najlepiej leżał mi w rękach. Może przyzwyczajenie bo od niego zacząłem. Ale też te radia są po prostu dobre. Nigdy nie straciłem modelu z winy radia.  Co prawda logika programowania niektórych funkcji w tym radiu przysparza siwych włosów na głowie ale da się do tego przyzwyczaić i nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2020 o 21:57, grafvader napisał:

No więc, koronawirus szaleje, chiny nie produkują elektroniki, Polska zamknęła granice a Graupner nieżyje. A ja kupiłem nowe radio i to właśnie Graupnera. I jest super. Czekam tylko kiedy będę mógł je sprawdzić w locie. Niedługo ten model radia który jeszcze pochodzi ze "starych" stanów magazynowych będzie na lotnisku wzbudzał pożądanie bo to przecież jeszcze stara, dobra niemiecka robota ;) a nie wznowiona produkcja przez Koreańczyków. Chodź liczę na to że te radia dalej będą się rozwijać co prawda pod kontrolą Chinsko-Koreańskiej myśli technologicznej ale jednak wciąż do przodu. Fotki wrzucam ku pokrzepieniu serc że Graupner jednak żyje i nie ma czym się przejmować tylko kupować puki są jeszcze egzemplarze które przeszły niemiecką kontrolę jakości.  No chyba że totalnie oszalałem i będę tego żałował. Czas pokaże jak będzie.

MC-20-1.thumb.jpg.02c1b8aa87cca7d910dc9c472ba7287d.jpg

MC-20-2.thumb.jpg.12d8d4b8fc60e88f7b73bb67a7e73be6.jpg

MC-20-3.thumb.jpg.21d2df02ccfac9a298a67570a54410e6.jpg

MC-20-4.thumb.jpg.20027c25a8ef4edf005012b47b101b1a.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...



 
...w Korei...
Naiwnosc ludzka nie ma granic - tylko czekac, kiedy powstana mity, ze firma Graupner odzyla i ma sie dobrze.
 


Co za różnica, czy w Korei czy innym kraju. Jeśli będzie trzymać jakoś i się rozwijać to super. Wielu ludzi może nie kupi już graupner w takim wydaniu, ale sam fakt, że na rynku będzie konkurencja jest dla nas modelarzy dobrą wiadomością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się ucieszyłem , że strona graupnera znowu działa. Na chwilę... Szukam mojego radia mx-16  żeby pobrać nowsze firmware (mam 1.807), szukam szukam i nie ma tego radia. Na poprzedniej stronie było i firmware też było chyba do wersji 2.21 czy jakoś tak. Ja rozumiem że radio już stare, nie wspierane a oprogramowanie nie rozwijane. Ale archiwum mogli zostawić.  

edit

Jak by ktoś potrzebował to tu znalazłem dość spore archiwum softu do graupnera: https://www.d-power-modellbau.com/downloads/viewcat/1/graupner-downloads

 

 

 

 

Edytowane przez otp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2020 o 22:12, otp2 napisał:

Ja się ucieszyłem , że strona graupnera znowu działa. Na chwilę...

 

Bo to nie jest strona Graupnera. Graupnera nima i juz tylko sama nazwa po nim pozostala - osiem literek i nic poza tym.

 

Koreanczycy doja te nazwe niczym mleczna krowe, tylko po to, by wlasne produkty sprzedawac, prawdopodobnie po cenach znanych uzytkownikom jeszcze z czasow istnienia Graupnera, kiedy to kosztowny marketing i magazynowanie mialy miejsce w Europie. A teraz co? Marketing w Korei, magazynowanie zapewne takze, a co jest z cenami? Spadly wyraznie, czy pozostaly na wczesniejszym poziomie? Na pytanie "jaka to roznica" niechaj kazdy sobie odpowie sam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z powodu rosnącej konkurencji ze strony Azji Graupner zbankrutował w 2012 r. I został przejęty przez spółkę SJ, która w przeszłości dostarczyła Graupnerowi jednostki sterowania radiowego.  Firma nadal działa jako organizacja sprzedaży. I teraz na nowych opakowaniach można zauważyć logo Graupner SJ kupowałem ostatnio ładowarkę z Graupner Ultra Trio Plus 16 i takie logo ma nadrukowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.